18 نکته برای افتتاحیه باشکوه کسب و کار شما


18 نکته برای افتتاحیه باشکوه کسب و کار شما
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۳ آبان ۱۳۹۶     در : افتتاحیه و رونمایی
  ۱۸۴۳۴   |     ۰  

آخرین بروز رسانی : ۰۲ دی ۱۳۹۷
۱۸ نکته برای افتتاحیه باشکوه کسب و کار شمامهم نیست شما یک نمایندگی یا یک کسب و کار کوچک هستید. برگزاری افتتاحیه موفق می تواند موفقیت نهایی کسب و کار شما را خصوصا در سال اول تا حدود زیادی تضمین کند. خرده فروشان و کسانی که صاحب کسب و کار موفقی هستند، درزمان آغاز فعالیت خود، تمام تلاششان را برای شناخته شدن در جامعه یا در بین شرکت‌های دیگر به کار می گیرند. سعی کنید با توجه به نوع کسب و کار خود، افراد ذیربط در حوزه‌هایی مثل دولتی، روزنامه ها، ایستگاه های رادیو و تلویزیونی و گروه های اجتماعی را در مراسم افتتاحیه خود دعوت کنید. 

مهم‌ترین اصل در برگزاری مراسم افتتاحیه خوب برنامه ریزی درست و دقیق است. در این جا 18 نکته راهنما و ایده برای برنامه ریزی مراسم افتتاحیه پیشنهاد شده که خواندن آن را به شما توصیه می کنیم.


۱.بودجه ای برای افتتاحیه در نظر بگیرید. تعیین بودجه به شما اجازه می دهد مراسم موفقی داشته باشید اما بودجه تبلیغاتی هر برنامه باید جدا باشد.


۲.سریعاً تاریخ مراسم را انتخاب کنید. با انتخاب تاریخ می توانید به خوبی زمانبندی حضور مهمان ویژه در مراسم را به شکلی مناسب برنامه ریزی کنید. می توانید به مشتریان، فروشندگان و کارکنان خود چند ماه زودتر خبر دهید و یک مراسم افتتاحیه بزرگ را رقم بزنید.


۳.مجوزها: مقررات دولتی و مجوزهای لازم درباره تابلوها و بنرهای تبلیغاتی یا پوشش‌هایی که برای تبلیغات استفاده می کنید را بررسی نمایید. برخی کشورها دارای مقررات و مجوزهایی هستند که برای تبلیغات در چنین مراسمی الزامی است.


۴.مراسم خود را به یک مراسم شرکتی تبدیل کنید. بن های ویژه ای برای شرکت های محلی بفرستید و با آنها ارتباط برقرار کنید. اجازه دهید مالکان آنها شب قبل از مراسم بیایند و فروشگاه شما را ببینند.


۵.از همان ابتدا به فکر ایجاد وفاداری مشتریان باشید. مشوق‌های خاصی برای مشتریانی که قبل ازمراسم از شما خرید کردهاند، در نظر بگیرید. اگر مشتری رسیدی مربوط به قبل از زمان افتتاحیه آورد، به او یک جایزه ویژه یا تخفیف ویژه بدهید تا به یک مشتری وفادار تبدیل شود.


۶.یک نفر را به عنوان مسئول تفریح و سرگرمی در نظر بگیرید. او در میان جمعیت می گردد، پیام های آنها را میشنود و افراد را ثبت نام می کند. به همین خاطر، شما به یک فرد حرفه ای نیاز دارید.


۷.حداکثر کارکنان را در اختیار داشته باشد. مطمئن شوید کارکنان شما در بخش فروش اطلاعات کامل درباره مکان محصولات، ساعات کار و چیدمان فروشگاه یا شرکت داشته باشند.


۸.منتظر ثبت نام ها نمانید. برای جمعیتی که می آید و خرید میکند، برنامه داشته باشید. هم ثبت نام ها باید باز بوده و هم تفریح کافی برای سرگرم کردن مشتریان در انتظار وجود داشته باشد. وقتی افراد خوشحال باشند، به این توجه ندارند که چقدر در یک صف انتظار می کشند.  استفاده از یک کمدین یا مسئول تفریح یا یک گروه می تواند باعث شادی مشتریان منتظر در صف شود.


۹. با کسب و کارهای مجاور تعامل برقرار کنید. از آن جا که مراسم افتتاحیه خود را از قبل برنامه ریزی کرده اید، می توانید با کمک آنها از چند هفته زودتر آگهی های دستی تهیه کنید. یک رستوران می تواند آگهی های شما را به مشتریان خود بدهد و شما نیز آگهی های آنها را به مشتریان خودتان بدهید.


۱۰.با مسئولین محلی و دفتر شهردار تماس بگیرید و خواهان شرکت آنها در جلسه قیچی کردن روبان افتتاحیه شوید. سیاستمداران عاشق حضور عمومی در شرکت های محلی هستند و باید تا می توانید از آنها دعوت کنید.

 

18 نکته برنامه ¬ریزی افتتاحیه با شکوه

 

۱۱. با  روزنامه های محلی تماس بگیرید و با سردبیر صحبت کنید تا او را از ورود یک کسب و کار جدید به محل مطلع کنید. بر مزایایی تأکید کنید که شرکت شما می تواند از طریق ارایه خدمات مورد نیاز یا شغل آفرینی برای جامعه به همراه بیاورد.


۱۲.رهبران مذهبی محلی را ترغیب کنید در مراسم افتتاحیه شرکت کنند. اجازه دهید آنها کسب و کار شما را بشناسند و بدانند هدف شما این است که در کارهای خیریه به آنها کمک کنید.


۱۳.برای کسب و کار خود و همه کسانی که می آیند، دعا کنید. سازمان های مذهبی محلی را برای شرکت قبل از مراسم قیچی کردن روبان دعوت کنید تا برای کسب و کار شما دعا کنید. رهبران مذهبی می توانند اعضای خیریه ها را دعوت کنند تا در این رخداد ویژه شرکت کنند.


۱۴.با مراکز امداد حیوانات تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها تمایلی به شرکت در مراسم افتتاحیه دارند یا خیر. مکانی مخصوص برای آنها در نظر بگیرید و اطلاعات مربوطه به فعالیت های خیریه آنها را نمایش دهید. به جامعه نشان دهید که کسب و کار شما احساس دارد و به سازمان های حیوانات، محیط زیست و خیریه توجه می نماید.


۱۵.گروه های سرود مدارس محلی را برای اجرای نمایش در مراسم افتتاحیه خود دعوت کنید. کمکی کوچک به برنامه گروه سرود مدرسه می تواند به نشان دادن حسن نظر شما در قبال جامعه کمک کند. در مراسم قیچی کردن روبان، یک چک حاوی کمک های خود را اهدا کنید تا رهبران جامعه و روزنامه ها بتوانند صدای حسن نیت شما را بشنوند.


۱۶.مراسم قیچی کردن روبان را با پخش سرود ملی انجام دهید و از یک گروه پیشاهنگی بخواهید پرچم کشور را بالا ببرد. به این گروه و اعضای آنها و کسانی که در نیروهای نظامی هستند هم تخفیف دهید و هم از آنها برای شرکت در این مراسم دعوت کنید.

تیم نسیم شو که در زمینه فیلمبرداری و عکاسی از مراسم و رویدادهای مختلف، از جمله  یک افتتاحیه  فعالیت داره، این مراسم رو برای یکی از فروشگاه‌های شهر تهران انجام داد. همونطور که در عکس زیر می‌بینید، از موارد متفاوتی برای تزئین  فروشگاه در روز افتتاحیه استفاده شد. همچنین عکس‌ها و کلیپ‌های مناسبی برای معرفی این فروشگاه و استفاده از اونها برای شبکه‌های اجتماعی گرفته شد. شما هم اگر مراسم افتتاحیه داشتید، می‌تونید با ما تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی رو از ما دریافت کنید.

 

 

   

         


۱۷.نمایندگان فروش باید درباره محصولات به مشتریان و مصرف کنندگان آموزش دهند. فروشندگان و تولیدکنندگان دارای کارکنان فروش مجربی هستند که می توانند کمک کنند در همان مراسم افتتاحیه به مصرف کنندگان درباره محصولات و بهترین شیوه استفاده از کالاها آموزش دهند.


۱۸.تبلیغات محیطی را جدی بگیرید.پخش تراکت ، نصب بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی، روزشمار افتتاحیه و ... روش هایی است که توجه مردم را به سمت شما جلب می کند.  

در کنار شما هستیم تا مراسم افتتاحیه خودتون رو به بهترین شکل به تصویر بکشید. برای ثبت سفارش خودتون بصورت آنلاین روی لینک کلیک کنید.

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچطور مراسم افتتاحیه خوب برگزار کنیم
موضوع: افتتاحیه و رونمایی
چطور مراسم افتتاحیه خوب برگزار کنیم
۲۲ مهر ۱۳۹۶

در دنیای امروز، تبلیغات نقش مهمی در موفقیت یک کسب و کار داره. قدم اول در شروع هر کاری بسیار مهمه. اینکه خودتونو چطور به مشتریانتون معرفی کنین تا بیشتر از رقبای خود دیده بشید. یکی از بهترین روش ها برای شروع کسب و کار برگزاری مراسم افتتاحیه است.

18 نکته برای افتتاحیه باشکوه کسب و کار شما
موضوع: افتتاحیه و رونمایی
18 نکته برای افتتاحیه باشکوه کسب و کار شما
۱۳ آبان ۱۳۹۶

در این جا 18 نکته راهنما و ایده برای برنامه ریزی مراسم افتتاحیه پیشنهاد شده که خواندن آن را به شما توصیه می کنیم.

چگونه مراسم افتتاحیه موفق برگزار کنید
موضوع: افتتاحیه و رونمایی
چگونه مراسم افتتاحیه موفق برگزار کنید
۱۲ آذر ۱۳۹۶

مراسم افتتاح فروشگاه شرکت شما این اجازه را می‌دهد که درها را باز کنید و به مشتریان بالقوه در داخل محیط خود خوشامد بگویید. این رخداد به شما فرصت می‌دهد محصولات و خدمات خویش را به عنوان بخشی از مؤلفه بازاریابی طرح کسب و کار خود نمایش دهید.