۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون


۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۱۰۰۸   |     ۰  

آخرین بروز رسانی : ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون


عکاسی از بچه‌ها هرچند لذت بخش و هیجان انگیزه اما واقعا چالشی بزرگه و انرژی زیادی رو می طلبه.حالا فکر کنین مودکی که قراره ازش عکاسی کنین خیلی هم شیطون باشه و اصلا همکاری نکنه!!! 
نسیم شو در این مطلب چنتا راهکار که باعث میشه بچه ها رو به همکاری با عکاس ترغیب کنین بهتون میگه.  


۱.اسباب بازی یا وسیله ایی که دوست داره رو بیارین و توجهش رو به اون جلب کنین.مثلا پسربچه‌ها عاشق بازی کردن با هر چیز گردی هستن. پس وقتی شروع به بازی و شوت کردن چیزی شبیه به توپ کنین، فرصتی عالی برای عکس گرفتن از اونها پیدا می کنین.


۲.از یک صندلی استفاده کنین.صندلی می‌تونه بهترین کارآیی رو برای شما داشته باشه. بچه رو روی صندلی بشونید و کاری رو به دستش بدید. البته مطمئن باشین که صندلی در جای امنی باشه. می‌تونید غذا یا اسباب‌های بازی‌های کوچک رو کنارش بذارین.

 


۳.به حال خودش بذارید. سعی کنین از بچه‌ها قبل از اونکه خسته بشن عکس بگیرین. هرگز سعی نکنین بچه‌های پرانرژی رو متوقف کنین و بگذارین اونها در حال خودشون باشن. در این حالت می‌تونید ضمن این که اونها توجهی به شما ندارن از لحظات ناب موجود عکس بگیرین.


۴.دوستش رو دعوت کنین. موقعی که یک دوست کنار کودک باشه، بهتر میشه ازش عکس گرفت.اونها در حال بازی هستن و لذت می‌برن و به ندرت متوجه شما می‌شن.


۵.بچه‌ها زمانی همکاری نمی‌کنن که از اون کار لذت نمیبرن پس اونا رو به انجام کاری مجبور نکنین. اجازه بدید حالت های طبیعی خودشون رو بروز بدن و شیطنت های خودشونو داشته باشن. لازم نیست بچه ها مثل مدلای عکاسی ژست بگیرن ، فقط کافیه خودشون باشن.

 

۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون


۶.اجازه بدین عکاسی کنن. این استراتژی برای بچه‌های 18 ماهه به بالا کارآیی داره ولی حتی بچه‌های کوچک‌تر هم مایل به این کار هستن. بهشون بگید از والدین خود عکس بگیرن و وقتی این کار رو کردن به اونا بگید دوربین رو به شما بدن تا شما هم متقابلا ازشون عکس بگیرین.


۷.غلغلک دادن در هر سنی کارآیی داره. برای بچه‌هایی که در قبال عکس گرفتن همکاری نمی‌کنن، غلغلک دادن باعث می‌شه تا لبخندهایی طبیعی‌تر به دست بیاد. همچنین از بچه‌ها بخواین همدیگر رو غلغلک بدن. این کار باعث می‌شه اونها بلندتر بخندن و بیشتر لذت ببرن.


۸.بعضی وقت‌ها که بچه‌ها همکاری نمی‌کنن، پدرها ی تونن کمی اونها رو به هوا بندازن. کلید این کار عکس انداختن پس از کودک وقتی است که پایین میاد. در سه حالت میشه عکس گرفت: وقتی بچه بالا انداخته شده، وقتی پدر و کودک در حال تعامل با هم هستن و وقتی پس از پایین آمدن کودک لبخندی طبیعی داره.

 

۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون


۹.تعامل را ترغیب کنیم: وقتی کودکی به دنیا آمده و می‌خواید از او همراه با خواهر یا برادر کوچک‌ترش عکس بگیرین، مثلاً می‌تونین به خواهر یا برادر بزرگ‌تر بگین بینی بچه کوچک‌تر رو نشون بده، یا دستای فرزند کوچک رو بگیره و یک ترانة کودکانه بخونه. دادن چنین مسئولیت یا وظیفه‌ای باعث می‌شه که کودک احساس هدفمندی کرده و همکاری داشته باشه.


۱۰.به بچه‌ها کاری برای انجام دادن بدین یا از اونا بخواید چیزی رو نگه دارن. اینطوری اونا اصلاً حضور شما را فراموش می‌کنن. مثلاً ازشون بخواین نقاشی بکشن یا آواز بخونن.


۱۱.اجازه بدین اونا برای شما نمایش بازی کنن. در این روش کودکان تلاش می‌کنن استعدادهای خود رو بروز بدن و توانایی‌های خود دو نشون بدن. در حین همین کار.، فرصت‌هایی عالی برای عکس گرفتن پیدا میشه.


۱۲.یک کتاب بخوانید. هیچ چیز بهتر از خوندن بخش‌هایی از یک کتاب کودکان رو جذب خود نمی‌کنه

 

۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون

 

۱۳.اگر احساس می کنین کودک خسته ست عکاسی رو فراموش کنین.بذارید کمی چرت وبزنه و استراحت کنه و بعد که سرحال شد شروع به عکاسی کنین.


۱۴.یک جایزه پیشنهاد کنین. بچه ها عاشق جایزه هستن.این کار باعث میشه اونا بیشتر باهاتون همکاری کنن.

 

۱۵.بعضی وقتا بچه ها میخوان دقیقا عکس کاری که بهشون میگین رو انجام بدن.پس ازشون بخواین کاری رو که نمیخواین انجام بدن!!!مثلا: لبخند نزن، مامان رو نبوس، نشین! آنها علاقه زیادی دارن قوانین شما را نقض کنن!

 

۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون

 

۱۶.یک کودک رقیب رو در آغوش بگیرین. این روش به نفع شماست. وقتی کودکی همکاری نمی‌کنه، بهش بگین یجا بشینه تا شما بتونین از خواهر یا برادرش عکس بگیرین. این کار تأثیر اعجاب‌انگیزی داره.

 

۱۷.منتظر بمونید.خیلی برای انجام کاری اصرار نکنین.اصرار زیاد کودک رو لجباز تر میکنه.

 

۱۸.از پیش برنامه‌ریزی کنین.از پیش برنامه‌ریزی کردن بسیار مهمه. مطمئن باشین که خوب غذا خوردن و خواب کافی داشتن.

 

۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون

 

۱۹.با بچه‌ها نجنگید. این که شما یک اید ی درخشانی برای عکس گرفتن دارین ولی در همون موقع کودک همکاری نمی‌کنه اصلاً موضوع مهمی نیست. اگر این اتفاق رخ داد، عقب بنشنین و اجازه بدین بچه‌ها کار خودشون بکنن.

 

۲۰.پدر و مادری خونسرد باشین.بچه‌ها باید بچگی کنن و اتفاقاً همکاری نکردن با شما هم بخاطر همین بچگیه.پس خونسرد بمونید. بچه‌ها انرژی والدین رو می‌گیرن بنابراین اگر والدین عصبانی بشن، همه چیز به سرعت از کنترل خارج می‌شه.

 

۲۰ روش عکاسی از بچه های شیطون

 

 

منبع: clickinmoms.com

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.