یک کیف دوربین مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟


یک کیف دوربین مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۱۵ مهر ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۱۳۳   |     ۰  
یک کیف دوربین مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟


قطعاً به عنوان یک عکاس برای شما بسیار پیش آمده است که کیف دوربین خود را برای عکاسی، جمع کنید و تجهیزات خود را درون آن قرار دهید؛ اما به هنگام عکاسی، تنها برخی از تجهیزات را استفاده نمایید. یکی از مواردی که به شما کمک می‎نماید تا کیف دوربین و تجهیزات مورد نیاز خود را با دقت بیشتر جمع نمایید این است که برای عکاسی خود برنامه‏ ریزی داشته باشید. داشتن یک برنامۀ عکاسی به شما کمک می ‏کند تا به هنگام بسته‎بندی تجهیزات و وسایل مورد نظرتان، چیزی را از قلم نیاندازید و همچنین وسیلۀ اضافه‎ای را با خود حمل نکنید. حمل لوازمی که به آن‎ها احتیاج ندارید، علاوه بر سنگین کردن کیف شما، ممکن است برایتان دست و پا گیر باشد و یا حتی در حین جا به جایی برخی از تجهیزات آسیب ببینند یا مفقود شوند. برنامه‎ریزی برای عکاسی، یک گام ساده و در عین حال حیاتی است. برنامه‎ریزی از شما زمان زیادی نمی‎گیرد(نهایتاً پنج الی دَه دقیقه)، اما به شما کمک می ‏کند تا تجهیزات و لوازم خود را به بهترین شکل جمع‏ آوری و بسته‎بندی کنید و در عکاسی بسیار موفق‎تر عمل نمایید. علاوه براین، برنامه‎ریزی نگرانی شما را در رابطه با فراموش کردن یا به همراه نداشتن تجهیزات ضروری نظیر لنزهای مورد نیاز، باتری اضافی برای دوربین، کابل‎های مورد نیاز و... تا حد قابل توجهی کاهش می ‏دهد.

شما باید کیفی را برای لوازم عکاسی خود تهیه کنید که جای مشخصی برای هر یک از تجهیزات و کیت‏ های عکاسی شما داشته باشد. اینکه کیف مورد نظر ضخامت کافی و لازم را برای حفاظت از تجهیزات شما داشته باشد، تا حد بسیار زیادی از نگرانی‌‎های شما می‏ کاهد و آسیب‎ها و خسارت‏ های احتمالی به لوازم و تجهیزات شما را به حداقل می‏ رساند. اگر کیف دوربین شما برای هر یک از تجهیزات فضای مناسبی داشته باشد، دیگر لازم نیست نگران شکستن یا آسیب دیدن لنزها، گره خوردن سیم‏ ها، گم شدن کارت‎های حافظه و ... باشید. شما می ‏توانید هر یک از کیت‏ ها را در محفظۀ مناسب خود قرار دهید و کیف دوربین را با خیال آسوده حمل نمایید.

همچنین کیف دوربین شما باید قادر باشد تا نیازهای شما را برآورده کند و متناسب با حرفۀ شما باشد. اگر شما در حوزه‏ایی عکاسی می‏ کنید که به لنزهای متعددی نیاز دارید و باید در هر پروژۀ عکاسی لنزهای زیادی را با خود به همراه ببرید؛ بهتر است به هنگام خرید کیف دوربین دقت بیشتری نمایید و کیفی را خریداری کنید که تمام تجهیزات شما به راحتی در آن جا بگیرد. مهم‎ترین نکته ‏ای که به هنگام خرید کیف دوربین مناسب باید مدنظر قرار دهید این است که با آن احساس راحتی کنید و حمل آن برای شما سخت و دست و پا گیر نباشد. به هنگام خرید باید به بندهای کیف دوربین دقت کنید که به نحوی طراحی شده باشند که برای شما به عنوان عکاس، حداقل خستگی را سبب گردد و حمل آن راحت باشد.

در آخر لازم به ذکر است که برای تهیۀ کیف دوربین، به کیفیت و دوام کیف توجه زیادی نمایید و حتی اگر لازم است مبلغ بیشتری را برای خرید کیف اختصاص دهید. مطمئن باشید که خرید یک کیف با کیفیت، سرمایه‎گذاری محسوب می ‏شود نه هزینه! چرا که به شما کمک خواهد کرد تا تجهیزات و دوربین خود را ایمن و راحت حمل کنید و تمامی تجهیزات خود را به راحتی سازماندهی نمایید. اگر لحظه‎ای این مورد را از ذهن بگذرانید که به دلیل عبور آب از کیف دوربینتان، دوربین شما آسیب دیده است؛ آن وقت دیگر نگران صرف هزینه‏ ای بیشتر برای خرید کیف دوربین با کیفیت نخواهید بود و حاضرید یکبار برای مدتی طولانی این هزینه را بپردازید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.