گل های شگفت‌ انگیز برای مراسم ختم


گل های شگفت‌ انگیز برای مراسم ختم
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۴ شهریور ۱۳۹۷     در : ولیمه و ترحیم
  ۵۲۳   |     ۰  
گل های شگفت‌ انگیز برای مراسم ختم


برای بیان همدردی در مراسم ختم و عزاداری، هدیه دادن گل روشی خلاقانه و حاکی از عشق و احترام به مرحوم و خانوادۀ مرحوم است. زمانی که شما برای امر تسلیت به دیدار بازماندگان فرد مرحوم می‏ روید با اهدای گل به آن‌ها می‏ توانید همدردی و احترام خود را به آن‌ها نشان دهید. زنبق سفید(Lily) محبوب‎ترین و رایج‌ترین گل برای مراسم تشییع جنازه است و نماد خلوص، عظمت، فروتنی و پاکی می‎باشد اما علاوه‎براین گل، گل‎ های دیگری هم برای مراسم ختم و عزا مناسب هستند و تأثیر شگفت انگیزی بر روی بازماندگان خواهند گذاشت. ما در این مطلب، برخی گل ‎های مناسب برای مراسم ختم و تشییع جنازه را به شما معرفی خواهیم کرد که این گل ‎ها موجب تسلی خاطر بازماندگان خواهند شد.

گل آفتابگردان(Sunflowers): این گل، یک گل آرام و روشن و تابان است؛ که مورد علاقۀ بسیاری از افراد می‏ باشد. گل آفتابگردان نماد گرمی، شایستگی، طول عمر و خرسندی است. این گل‎ ها نماد عشق به زندگی هستند و راهی عالی برای ایجاد آرامش و تسکین در بازماندگان و عزاداران است. گل آفتابگردان موجب بهبود خلق و خوی افراد حاضر در مراسم تشییع جنازه می ‏گردد.

گل باستانی یا پروته‌آ(Protea): این گل(گل ‎ها) دسته‎ای هستند که به راحتی با سایر گل‎ ها انطباق می ‏یایند. بنابراین، آن‎ها یکی از بهترین انواع گل ‎ها برای مراسم تشییع جنازه هستند. این گل‏ ها نماد تحول، رشادت، جسارت و تنوع هستند که همین امر، آن‎ها را به گل‎ هایی شگفت‎انگیز برای تسلیت فوت یک عزیز، تبدیل کرده است. گل ‎های پروته‌آ انواع مختلفی دارند و در هر کشوری متفاوت هستند. برخی از گل‎ های باستانی در ایران شاملِ گل لاله، گل محمدی، یاس رازقی و نیلوفر آبی است.

گل شقایق نعمانی(Anemone): گل شقایق نعمانی(آنمون) سفید، در جنبۀ معنایی مثبت، نماد امید به زندگی می‏ باشد و برای افراد و بازماندگانی که عزیزی را از دست داده‎اند؛ چه چیزی می‏ تواند بهتر از امید به آینده و زندگی در نبود عزیزشان باشد. بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از این گل، امید را در دل عزیزانتان زنده نگه دارید.

گل زبان در قفا(Delphinium): گل دِلفینیوم اغلب در کنار سایر گل‎ ها در یک دسته گل قرار می‏ گیرد و با رنگ آبی منحصر به فردی که دارد؛ یک گل بی نظیر و یک انتخاب فوق‎العاده برای مراسم ختم و تشییع جنازه است. این گل حاکی از شأن و بزرگی، تجدید حیات و جوانمردی و شجاعت است. این گل برای کسانی که در زندگی احساس ناکامی و شکست می ‏کنند سرشار از حس تجربیات تازه و گشودن افق‌های جدید در زندگی است.

گل نخود شیرین(Sweet peas): گل نخود، یک گل زیبا است که رنگ‏ های مختلفی دارد. این گل یک گل منحصر به فرد و دلربا برای همدردی با عزیزانتان است. این گل های کوچک، نماد فراق(مرگ) و وداع هستند و با حس و حال مراسم تشییع جنازه بسیار همخوانی دارند. علاوه براین، این گل نشان از شیرینی در زندگی دارد و سمبل برکت در زندگی نیز می‏ باشد.

منبع: www.openblooms.com

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطآداب و اصول سنت ولیمه دادن
موضوع: ولیمه و ترحیم
آداب و اصول سنت ولیمه دادن
۱۹ مهر ۱۳۹۶

ولیمه دادن یکی از سنت های پسندیده اسلامی ست که به مهمانی گفته میشه که در اون حداقل ده نفر شرکت داشته باشن. مهمانان ولیمه میتونن از اقوام ، دوستان ، همسایگان و ... باشن.اما چه خوبه از افراد کم بضاعت هم...

رسم‌های عجیب امروزی در مراسم ختم
موضوع: ولیمه و ترحیم
رسم‌های عجیب امروزی در مراسم ختم
۲۴ مهر ۱۳۹۶

چندسالیه که رفتارای عجیب و غریب در مراسم خاک‌سپاری رفتگان صورت می‌گیره که مصداق ضعف فرهنگی بوده و نفعی هم به حال مردگان و بازماندگانشان نداره

مراسم ختم اینترنتی ، درست یا غلط !
موضوع: ولیمه و ترحیم
مراسم ختم اینترنتی ، درست یا غلط !
۲۴ مهر ۱۳۹۶

اینجا مراسم ختم مجازیه. مراسمی که برای افراد معروفی چون عباس کیارستمی ، داوود رشیدی ، منصور پورحیدری ، دنیا فنی‌زاده ، شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو ،محمود جهان، مریم میرزاخانی ، زینب ساسانیان ، محمدعلی فلاحتی نژاد و... تا کسانیکه قوم خویشی در خارج از شهر یا کشور دارن برگزار میشه.