کلیدهای موفقیت در عکاسی


کلیدهای موفقیت در عکاسی
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۲ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۲۷۸   |     ۰  
کلیدهای موفقیت در عکاسی


عکاسی فرآیندی سرگرم کننده و هیجان انگیز است. امروزه با بهبود و پیشرفت روز افزون تجهیزات عکاسی، بیش از هر زمان دیگری فرصت موفقیت برای عکاسان فراهم شده است. کافی است عکاسان، مهارت خود را در رابطه با گرفتن عکس هایی حرفه ای و خوب به کار گیرند و صبوری پیشه کنند. ما در این مطلب راهکارهایی را برای بهبود تکنیک‎های عکاسی بیان کرده ایم؛ تا عکاسان مبتدی با کمک این راهکارها بتوانند مهارت های خود را بهبود بخشند.

همۀ قوانین را یاد بگیرید: در ابتدا شما باید همۀ قوانین را یاد بگیرید و به هنگام عکاسی آن‎ها را مدنظر قرار دهید. با گذشت زمان و حرفهای تر شدن، این امکان برای شما وجود دارد که برخی از این قوانین را بشکنید چرا که در این صورت با آگاهی و خلاقیت بیشتری عمل خواهید نمود. در آغاز کار، دانستن و پیاده سازی این قوانین، پایه‎ای برای ترفندهای عکاسی پیشرفته‎تر در آینده هستند.

قبل از گرفتن عکس، بر روی سوژۀ عکاسی‌تان تمرکز نمایید: همیشه قبل از تنظیم قاب، باید بر روی سوژه تمرکز کنید و به درستی آن را در مرکز عکس قرار دهید و سپس عکاسی کنید. اگر شما به اندازۀ کافی دقت و تمرکز نداشته باشید؛ عکس شما تار خواهد شد و غیر قابل استفاده است.

بر روی چشم‎ها تمرکز کنید: معمولاً در هر عکسی، چشم‎ها جذابیت فوق‎العاده‎ای را ایجاد می‏ کنند. به این دلیل که چشم‎ها یک نقطۀ کانونی طبیعی هستند و می‎توان با آن‎ها ارتباط برقرار کرد. هنگام گرفتن عکس‎های پرتره با دقت زیادی بر روی چشم‌ها تمرکز کنید و سپس عکس مورد نظر خود را بگیرید.

از اشتباهات خود درس بگیرید: به عنوان یک عکاس، هر چه اشتباهات بیشتری انجام دهید؛ چیزهای بیشتری یاد خواهید گرفت و تجارب بیشتری کسب خواهید کرد. تمامی عکاسان حرفه ای در ابتدای کارشان اشتباهات زیادی را مرتکب شده‎اند و به مرور زمان مهارت‎های عکاسی‌شان را بهبود بخشیده‎اند. ارزش یک اشتباه به مهارت و درسی است که از آن می‎گیرید. بنابراین، یک تکنیک و سبک را بارها مورد امتحان قرار دهید و انتظار اشتباه کردن را داشته باشید.

همیشه آماده باشید: اگر شما می‏ خواهید که عکاس موفقی شوید باید همواره برای گرفتن عکس‏ آماده باشید و دوربینتان را بر روی حالت نیمه اتوماتیک یا حالت های اتوماتیک تنظیم کنید و برای گرفتن عکس های غیر منتظره آماده باشید. گاهی اوقات برای ثبت یک عکس بی نظیر، تنها چند ثانیه زمان دارید؛ سعی کنید این ثانیه‎ها را از دست ندهید.

مراقب عدم لرزش دوربین باشید: لرزش دوربین باعث می‎شود که عکس‎های شما غیرقابل استفاده شوند. نخستین چیزی که شما به عنوان یک عکاس باید بدانید این است که چگونه دوربین را به درستی در دست بگیرید تا لرزش ها حداقل شود.

هنگام نگاه کردن در لنز دوربین، هر دو چشم خود را باز نگه دارید: باز نگه داشتن هر دو چشم، چند مزیت دارد که یکی از آن‎ها این است که به هنگام گرفتن عکس ‏های پرتره، فرد مقابل قادر است با شما تماس چشمی برقرار سازد و از این طریق عکس طبیعی تر جلوه کند. همچنین باز نگه داشتن هر دو چشم به شما کمک می کند تا نظارت بیشتری بر چارچوب عکاسی‎تان داشته باشید و بتوانید موارد مختلف را زیر نظر داشته باشید.

از چیزهایی که دوست دارید، عکس بگیرید: زمانیکه شما بر روی علاقه‏ مندی‏ هایتان تمرکز می‎کنید، عکاسی برای شما لذت بخش خواهد بود و این فرآیند یادگیری شما را تسهیل خواهد کرد.

از انعکاس، استفاده نمایید: به عنوان یک عکاس، برای شما فرصت‎های بسیار زیادی برای عکاسی وجود دارد که بسیاری از همکارانتان به آن توجهی نمی ‏کنند. یکی از فرصت‎های بسیار عالی، عکاسی از انعکاس‏ هاست. این انعکاس می‌تواند در یک برکه، دریاچه یا استخر و حوض آب باشد. البته شما می‎توانید از انعکاس در آینه، پنجره‏ ها و... نیز بهره ببرید.

منبع: www.borrowlenses.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.