چگونگی کسب درآمد بیشتر از عکاسی


چگونگی کسب درآمد بیشتر از عکاسی
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۵ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۳۱۶   |     ۰  
چگونگی کسب درآمد بیشتر از عکاسی


یکی از نکات مهم در رابطه با عکاسی این است که شما می‎توانید بخشی از لحظات به یاد ماندنی افراد باشید. اما شما نمی‎توانید بدون هیچ تلاشی، مشتری جلب نمایید. شما باید برای جلب نظر مشتریان و بهبود وضعیت کسب و کارتان تلاش کنید. برای کسب درآمد از طریق عکاسی، باید تمرکز خود را علاوه بر کیفیت، بر روی فروش خدماتتان نیز قرار دهید. شما باید به عنوان یک عکاس حرفه ای و موفق، قادر باشید تا خدماتتان را به فروش برسانید و این به این معناست که شما باید همواره به دنبال جذب مشتریان بالقوه باشید. اما نکته این است که چگونه این کار را انجام دهید. در این مطلب به نکاتی در رابطه با فروش موفق در حوزۀ عکاسی اشاره می‏ کنیم تا شما بتوانید خدماتتان را به بهترین شکل ممکن برای مشتریان عرضه نموده و فروشتان را از این طریق افزایش دهید.

تمرکزتان را بر روی فروش قرار دهید.

حتی اگر شما یک عکاس هستید؛ باز هم نیاز دارید تا برای کسب درآمد و بقای کسب و کارتان یک فروشنده ی ماهر باشید. این به این معنا است که شما باید تمرکز خود را برای فروش و جذب مشتریان بالقوه انجام دهید. حال سؤال این است که چگونه این کار را انجام دهید؟ یکی از ساده‎ترین راه‎ها برای افزایش فروشتان این است که بر روی تجربۀ مشتریانتان تمرکز نمایید. شما باید به مشتریان خود توضیح دهید که چگونه می‏ توانید لحظات مهم زندگی‎شان را به بهترین شکل ممکن ثبت نمایید؛ در صورت امکان باید نمونه کارهای خود را به مشتریان نشان دهید و بر روی احساسات مشتری تمرکز کنید. زمانی که شما بر روی احساس مشتری و جلب رضایت او تمرکز کنید؛ خواهید دید که مشتریان شما افزایش خواهند یافت.

به مشتریان نتایج کارهای قبلی و آنچه که به آن‎ها تحویل خواهید داد را نشان دهید.

اگر شما قصد دارید که همانند یک فروشندۀ ماهر، مشتریان بالقوۀ خود را متقاعد نمایید؛ باید معاملۀ تجاری شما با آن‎ها فراتر از یک گفتگوی ساده باشد. شما باید به مشتریان نمونه کارهایتان و نتایج حاصل از کارهای قبلی‏ تان را نشان دهید. شما باید محصولی را که به آن ‏ها خواهید داد، دقیقاً مشخص کنید و برای این کار راه های مختلفی همچون وب سایت، تجربۀ مشتریان گذشته و رسانه‎های اجتماعی وجود دارد. نکتۀ حائز اهمیت این است که هیچ یک از این رسانه‎ها چیزی نیست که مشتری را برانگیزاند؛ بهترین کار برای درگیر کردن احساسات مشتری این است که محصول واقعی را به او نشان دهید(آلبوم ‏های عکس و...). زمانیکه شما نمونه کار به مشتری نشان می ‏دهید، در واقع به او ثابت خواهید کرد که کیفیت کار برای شما اهمیت زیادی دارد و شما آلبوم های ارزان و بی کیفیت چاپ نمی‏ کنید. سعی کنید برای نمونه کارهایتان، از عکس های رنگیِ با کیفیت استفاده نمایید تا نظر مشتری را جلب کنید.

هر روز خودتان را به بازاریابی و فروش متعهد نمایید.

اگر چنین تصور می‏ کنید که چون عکاس هستید باید تمام زمان خود را صرف عکاسی کنید، سخت در اشتباه هستید. شما باید در کنار عکاسی، کسب و کار خود را برای جذب مشتری تبلیغ کنید و زمانی را به بازاریابی کسب و کارتان اختصاص دهید. اگر می‏ خواهید بقا و رشد کسب و کارتان را تضمین کنید، باید به بازاریابی و فروش توجهی ویژه داشته باشید. این به آن معنا نیست که باید تمام زمانتان را صرف بازاریابی کنید، بلکه به این معنا است که برای ارائۀ خدمات جدید و به روز برای مشتریانتان متعهد باشید و خدمات جدید به بازار ارائه دهید. بدین منظور می‎توانید یک برنامۀ زمانبندی شده برای شبکه‏ های اجتماعی مختلف(فیس بوک، اینستاگرام و...) داشته باشید و روزانه زمانی حدود 30 دقیقه را به فعالیت در این رسانه‏ های اجتماعی اختصاص دهید و مابقی زمان خود را بر روی مشتریان و ارائۀ خدمات عکاسی به آن‎ها متمرکز کنید.

در نهایت، لازم به ذکر است که عکاسی کاری فوق‎العاده جذاب است و برای موفقیت فقط کافیست مشتریان خود را راضی نگه دارید و به جذب مشتریان بالقوه بپردازید. تمام چیزی که شما نیاز دارید این است که محصولاتی عالی ارائه دهید، خودتان را به توسعۀ خدماتتان متعهد کنید و یک طرح بازاریابی هوشمندانه برای فروش خوب ارائه دهید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.