چگونگی خلق چشم‎اندازهای زیبا در عکاسی


چگونگی خلق چشم‎اندازهای زیبا در عکاسی
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۱۸ مهر ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۴۲۸   |     ۰  
چگونگی خلق چشم‎اندازهای زیبا در عکاسی


معمولاً عکاسی از مناظر طبیعی برای تمامی عکاسان جالب و جذاب است و سبکی محبوب به حساب می‌آید. در عکاسی از مناظر طبیعی، با کمبود موضوع مواجه نمی‌شویم و برای خلق تصاویر جذاب و دیدنی و گرفتن عکس‎هایی عالی، نیازی به تجهیزات فانتزی و تخصصی زیادی ندارید. البته این به این معنا نیست که شما در هر حال می‏ توانید عکسی زیبا از مناظر طبیعی بیاقرینید. در اینجا چند راهکار کاربردی برای عکاسی از چشم‎انداز بیان خواهیم نمود تا با رعایت این راهکارها، عکس‌هایی بی‌نظیر خلق نموده و کیفیت عکس هایتان را بالا ببرید.

برنامه‌ریزی، کلید موفقیت شماست: اگر چه عکس هایی که به طور ناگهانی از طبیعت ثبت می‎کنیم و عواملی چون طلوع یا غروب خورشید، خانه های زیبای منحصر به فرد و مناظر سنگی یا جنگلی زیبایی خاص خود را دارند؛ اما بهترین عکس‏ ها از طبیعت زمانی ثبت می‎شوند که برای آن برنامه‎ریزی داشته باشید. در اینجا منظور ما این است که با برنامه‎ریزی زمان‏ های طلایی را برای خلق تصاویر زیبا از دست نمی ‏دهید و قادر خواهید بود در نور ایده‎آلتان یک تصویر دیدنی و جذاب بیافرینید. بسیاری از افراد حرفه ای در زمینۀ عکاسی از چشم‎اندازهای طبیعی معتقدند که شما باید برای موفقیت در عکاسی از طبیعت، زمان ها را دریابید و به طور مرتب زمان را بررسی کنید. این کار به شما اجازه می‏ دهد تا فرصت‎های عکاسی را دریابید و نتایج فوق‌العاده چشمگیری ایجاد کنید.

داشتن یک دوربین، به تنهایی کافی نیست: اگر چه داشتن یک دوربین حرفه ای جزء جدایی ناپذیر از دنیای عکاسی است و برای ثبت و ضبط منظره‎های زیبا بسیار حیاتی می‎باشد؛ اما به تنهایی کافی نیست. به عبارتی دیگر، علاوه بر دوربین شما، لوازم و سایر تجهیزات عکاسی نظیر لنزها نیز تأثیر بسیار زیادی بر کیفیت عکس ها دارد. در این رابطه می ‏توان گفت که سعی نمایید از هزینه کردن برای لنزهای حرفه ای و با کیفیت نگران نباشید و آن را به عنوان یک سرمایه‏ گذاری تلقی کنید. سایر تجهیزات(سه پایه و...) را نیز نادیده نگیرید و یک بار برای همیشه با کیفیت ترین تجهیزات را برای کار خود تهیه نمایید. در هنگام خرید و تهیۀ این تجهیزات، عملکردهای مختلف ابزارها و سهولت در استفاده و حمل آسان آن‌ها را در نظر بگیرید.

به هنگام عکاسی از طبیعت، گرفتن عکس ‏های بیشتر مزیت به حساب نمی‌آید: تمامی عکاسان به دنبال این هستند که عکس‎هایی منحصر به فرد بگیرند. زمانیکه شما دوربین خود را طوری تنظیم می‎کنید که عکس‎هایی پشت سر هم بگیرد؛ ممکن است در نهایت با تعداد زیادی عکس بی کیفیت مواجه شوید و هیچکدام ایده‏ آل شما نخواهند بود. زمانیکه شما زمان مشخصی را به گرفتن یک عکس اختصاص دهید؛ تفکر و تلاش بیشتری برای گرفتن عکس‏ های منحصر به فرد می‏ کنید.

نحوۀ ویرایش عکس ها را یاد بگیرید: منظور از یادگیری ویرایش عکس ها، این است که کار کردن با نرم ‏افزارهای تخصصی همچون فوتوشاپ و نرم‎افزارهای مشابه را بیاموزید. ویرایش‎های درون‏ برنامه‎ای برای ویرایش عکس ‏های طبیعت چندان مطلوب نیستند. زمانیکه شما نحوۀ ویرایش عکس‎ها را بیاموزید این مهارت به شما این امکان را می ‏دهد تا جزئیات را بررسی کرده و رنگ ‏ها را بازبینی کنید. همچنین می‌توانید تعادل رنگ‏ ها را بررسی و اصلاحات لازم را اعمال کنید. اگرچه ویرایش عکس ها زمان بر و سخت است اما هنگامی که این کار را بیاموزید، توانایی جذب افراد بیشتری را خواهید داشت.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.