چگونگی بهبود روحیۀ تیم کاری با برگزاری رویدادهای جالب


چگونگی بهبود روحیۀ تیم کاری با برگزاری رویدادهای جالب
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۷ مهر ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی
  ۲۵۳   |     ۰  
چگونگی بهبود روحیۀ تیم کاری با برگزاری رویدادهای جالب


امروزه این امر بر کسی پوشیده نیست که  بهترین تیم‏ های کاری، تیم ‏هایی هستند که از کار کردن لذت می ‏برند و از فضای کاری خود، رضایت دارند. شما باید همواره در جهت رضایت کارکنان خود بکوشید؛ چرا که کارکنان سرمایه‏ های کسب و کار شما به حساب می‏ آیند. رضایت از شغل موجب کاهش غیبت ‏های شغلی، ترک خدمت، نارضایتی و... می‎شود. در حقیقت، هیچ فرمول خاصی برای ایجاد روابط دوستانه و منسجم و پایدار وجود ندارد. بنابراین، با توجه به اهمیت این موضوع، در این مطلب به راهکارهایی در جهت بهبود روحیۀ تیم کاری شما خواهیم پرداخت. شما باید تلاش نمایید که اعضای تیم شما با رضایت و لذت در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند. این امر موجب هم افزایی در کار می‏ گردد و ذهنیت مثبتی در کارکنان ایجاد می‎کند. کار تیمی به دلایلی از قبیل تفاوت‏ های فردی، عقاید و سلایق مختلف و مسائلی از این قبیل، دشوار است اما شما قادر هستید تا از راه درست، روابط و روحیۀ تیم های کاری خود را بهبود بخشید و از نتایج مثبت و فوق ‏العادۀ آن در جهت رشد و موفقیت کسب و کارتان بهره ببرید.

شکستنِ یخ کارکنان: در بیشتر مواقع کارکنان تنها در فضای کاری، یکدیگر را می ‏بینند و همین امر موجب می‌شود که روابط آن‎ها فراتر از چارچوب همکاری نرود. صحبت‌های آنان بیشتر جنبۀ کاری دارد و مکالماتشان مرتبط با کارشان است. شما باید تلاش کنید تا روابط کارکنان کمی فراتر از یک همکاری باشد و همکاری توأم با صمیمیت، دوستی، درک متقابل و... شکل بگیرد. شما باید افراد را به گروه ‏های مختلفی تقسیم کنید و به آن‏ ها وظایفی را محوٌل نمایید و از این طریق تمام افراد گروه را در نتیجۀ کار دخیل کنید. با این کار، شما فرصتی برای شناخت نقاط ضعف و قوت کارکنان ایجاد خواهید نمود و در نهایت افراد را تشویق به همکاری با یکدیگر و هم افزایی خواهید کرد.

بهبود بهره‎وری: یکی از دلایل اهمیت تیم سازی و کار تیمی، بهبود بهره‏ وری در کار است. ارتباطات متقابل میان کارکنان عاملی کلیدی برای موفقیت محسوب میگردد؛ چرا که منجر به بهبود سیاست‎های مرتبط با کار، فرآیندهای کاری و رویه‏ ها خواهد شد. یکی از راه هایی که شما می‏ توانید نتایج بهتری را کسب کنید این است که افراد را تشویق به ارتباط با یکدیگر نمایید و پاسخگوی خواسته‏ ها و نیازهای آنان باشید. فضای مناسبی را ایجاد کرده و از آن‏ ها بخواهید تا نظرات خود را آزادانه در رابطه با کار بیان نمایند.

خلاقیت کارکنان را شکوفا کنید: برخی از بهترین‏ ایده ‏ها زمانی که شما مشغول انجام فعالیت ‏های تیمی هستید، شکل می‏ گیرند. هنر رهبر یک تیم این است که از این ایده ‏ها استقبال کرده و افراد را تشویق به دادنِ ایده‏ های بیشتری نمایند. اغلب اوقات، زمانی که اعضای تیم احساس خستگی و ناتوانی می ‏کنند ناگهان ایده ‏هایی نو به ذهنشان می‏ رسد و درهای جدیدی به رویشان گشوده می ‏شود. معمولاً در چنین مواقعی فرصت‏ هایی ایجاد میگردد که تا کنون متوجه آن ها نبوده ایم. زمانی که شما به تیم ‏های کاری اجازۀ تفکر خلاق را میدهید، آن ‏ها خارج از چارچوب‏ ها به تفکر می‏ پردازند و همین امر ایده ‏هایی منحصر به فرد را برای کسب و کارتان به ارمغان می‏ آورد. استقبال شما از ایدۀ افراد، آن ها را به ایده‏ پردازی و خلاقیت تشویق خواهد کرد.

روزهایی را به سرگرمی کارکنان در کنار یکدیگر اختصاص دهید: به عنوان صاحب یک کسب و کار باید به کارکنان کمک نمایید تا یکدیگر را بهتر بشناسند. شما می ‏توانید برای ایجاد فرصت آشنایی، به عنوان تشویق و یا تقویت اخلاقیات در کارکنانتان، آن‎ها را به سپری کردن یک روز شاد و سرگرم کننده در کنار همکارانشان دعوت نمایید. بهتر است که چنین برنامه ‏هایی را خارج از شرکت تدارک ببینید و تلاش کنید تا خانوادۀ کارکنان نیز در آن روز حضور داشته باشند. بین کارکنان مسابقه برگزار کنید و برای آن ‏ها بازی‎های سرگرم‏ کننده و نقاشی و ... در نظر بگیرید.

معمولاً بهترین تیم ‏های کاری، آن‎هایی هستند که توانایی‏ های یکدیگر را به خوبی می ‏شناسند و درک متقابلی نسبت به هم دارند و از این طریق به رشد همدیگر کمک می ‏نمایند. زمانیکه کارکنان احساس خوشحالی و رضایت می‏ کنند؛ مدت زمان بیشتری به کسب و کار شما وفادار و متعهد خواهند بود و با کسب تجربه، روز به روز بهتر عمل خواهند کرد. این بدین معنی است که کارکنان خود را عضوی از خانوادۀ کسب و کار شما خواهند دانست و برای موفقیت آن، تمام تلاش خود را خواهند نمود.

تمامی کسب و کارها و مدیران، باید نسبت به اهمیت رویدادهای تیمی آگاهی داشته باشند و بکوشند تا در طی سال، رویدادهای تیمی متعددی را برگزار نمایند و اثرات مثبت آن را در روحیۀ کارکنان مشاهده کنند و از نتایج آن‏ بهره ببرند.

منبع: www.talk-business.co.ukمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...