چگونه همانند یک عکاس حرفه ای به نظر برسید؟


چگونه همانند یک عکاس حرفه ای به نظر برسید؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۶ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۲۹۷   |     ۰  
چگونه همانند یک عکاس حرفه ای به نظر برسید؟


آیا شما به عنوان یک عکاس، عکاسی را همانند حرفه‎ای‎ها دنبال می ‏کنید؟ آیا مهارت‌های تخصصی مورد نیاز را کسب کرده‎اید؟ تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای، کاری ساده و یکباره نیست و در طول زمان محقق می‎گردد. اگر می‏ خواهید که همچون یک عکاس حرفه ای و متخصص به نظر برسید؛ باید برخی از کارها را به طور مداوم و پیوسته انجام دهید و از اشتباهات خود درس بگیرید و تجربه کسب کنید. شما باید از آغاز کسب و کارتان، برای حرفه ای شدن تلاش کنید و سالیان سال خود را ارتقاء و بهبود ببخشید. در اینجا به مطالبی در رابطه با اینکه چگونه همچون حرفه ای‎ها به نظر برسید اشاره خواهیم کرد تا بتوانید از طریق این تکنیک‎ها، تأثیر مثبتی بر روی مشتریان بالقوۀ خود بگذارید و اعتبار خود را بالا ببرید.

یک بیزینس کارت(کارت ویزیت) تأثیرگذار و جذاب برای خود تهیه کنید.

بیزینس کارت، حاوی اطلاعات کسب و کارِ شما است و شما را به صورت رسمی معرفی می‏ کند. شما می‎توانید از طریق بیزینس کارت، اطلاعات تماس خود را به مشتریان کسب و کارتان ارائه نمایید و از این طریق به کسب و کارتان اعتبار ببخشید. استفاده از بیزینس کارت، فرصت بسیار خوبی به منظور تبلیغ و ترویج کسب و کار شماست و مشتریان را به استفاده از محصولات و خدمات شما ترغیب می‎کند. بیزینس کارت‎ها فقط یک کارت مقوایی کوچک حاوی اطلاعات نیستند بلکه بسیار مهم هستند. بیزینس کارت‎ها شبکه‎سازی را نیز برای شما تسهیل می‏ کنند و مقدمۀ ایجاد روابط تجاری بسیاری می‏ باشند. معمولاً در نخستین برخورد بیزینس کارت‏ ها تأثیرگذاری زیادی خواهند داشت و شما باید به عنوان یک عکاس حرفه ای سعی نمایید این کارت‎ها را طوری طراحی کنید که اطلاعات کامل‎تری از حوزۀ فعالیت و تخصص شما ارائه دهد و در ذهن مشتری ماندگار شود. شما باید مطمئن باشید که بیزینس کارت شما برند و نام تجاریتان را حمایت می‏ کند و برای رونق کسب و کارتان مفید خواهد بود. شما باید حس حرفه ای بودن را از طریق کارتتان به مشتریان بالقوه انتقال دهید.

برای وب سایتتان یک دامنۀ حرفه‎ای تهیه کنید.

اگر می‎خواهید که مشتریان شما را جدی بگیرند، نمی‎توانید آن‎ها را به یک وب سایت معمولی یا یک وب سایت مبتنی بر وُردپرس هدایت کنید. به عبارت دیگر، اگر می‏ خواهید همچون حرفه ای ها به نظر برسید؛ باید یک وب سایت حرفه ای نیز داشته باشید و بدین منظور شما نیاز به یک دامنۀ حرفه‎ ای برای وب سایتتان دارید. برای یک عکاس، دامنه‎هایی با نام pics  یا photo  بهترین‏ ها هستند و این به این دلیل است که این دامنه‎ها دقیقاً همان چیزی هستند که مشتریان حرفه ای و آینده نگر به دنبالش می باشند. شما می ‏توانید چنین دامنه‎هایی را با یک پشتیبانی عالی و قیمتی مناسب دریافت نمایید و به خاطر داشته باشید که این دامنه‎ها به دلیل جدیدتر بودن راحت تر از سایر دامنه‎ها(com و...) پیدا می‎شوند و توسط کاربران راحت‎تر به خاطر سپرده می‌شوند.

به ظاهرتان برای خوب به نظر رسیدن، اهمیت دهید.

شما باید لباس ‏هایی به تن کنید که شما را حرفه ای‎تر نشان می‏ دهد و باید همواره به عنوان یک عکاس حرفه ای، به نظافت و آراستگی خود اهمیت دهید. بنابراین، هنگامی که به رویدادهای مرتبط با کسب و کارتان می‏ روید یا با مشتریان بالقوۀ خود قرار ملاقات دارید، حتماً به ظاهرتان رسیدگی کنید و به نظافت شخصی خود بپردازید. ناخن‎هایتان را کوتاه کنید، دندان‎هایتان را مسواک بزنید، کفشتان را واکس بزنید، موهایتان را مرتب کنید و لباس‎هایی اتو کشیده به تن کنید و امیدوار باشید که جلسه‏ ای با نتایح مثبت خواهید داشت. گشاده رویی و آرامش شما نیز در حرفه ای به نظر رسیدنتان بسیار تأثیرگذار است. دقت نمایید که شما باید همچون یک عکاس حرفه ای رفتار کنید تا مشتریان نیز به شما اعتماد کنند و در حرفۀ عکاسی روز به روز پیشرفت کنید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.