چگونه مکالمه‎ ای را در یک رویداد، محترمانه به پایان برسانیم؟


چگونه مکالمه‎ ای را در یک رویداد، محترمانه به پایان برسانیم؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۷ شهریور ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی
  ۳۴۱   |     ۰  
چگونه مکالمه‎ ای را در یک رویداد، محترمانه به پایان برسانیم؟


اغلب افراد تصور می‏ کنند که آغاز صحبت و مکالمه با یک فرد و برقراری ارتباط با او، کاری بسیار سخت است؛ اما نکتۀ مهم این است که به پایان رساندن یک مکالمه و گفتگو، به اندازۀ شروع آن سخت است. قطعاً برای شما بارها پیش آمده که در هنگام گفتگو با فردی، علی رغم اینکه زمان نداشته‎اید و قصد پایان مکالمه را داشتید؛ به ناچار به مکالمه ادامه داده‎‎اید تا بی احترامی تلقی نگردد. زمانیکه شما در یک رویداد شرکت می‎کنید و قصد برقراری ارتباط با افراد متعددی را دارید؛ باید زمان را مغتنم بشمارید و از فرصت پیش آمده برای آشنایی با افراد جدید و شبکه سازی بهره ببرید. بهترین زمان برای داشتن یک مکالمۀ مفید پنج الی دَه دقیقه است. سعی کنید برای اینکه به طور بهینه از زمان خود بهره ببرید؛ برای گفتگوهایتان برنامه‎ریزی کنید و در پایان زمان مقرر، با احترام به گفتگوی خود خاتمه دهید و از طرف مقابل بابت زمانی که به شما اختصاص داد، تشکر کنید. ما در این مطلب به راهکارهایی جهت محترمانه به پایان رساندن یک مکالمه اشاره خواهیم کرد؛ پس برای برقراری ارتباطات هر چه بهتر  با ما همراه باشید.

ادامۀ صحبت‎های خود را به زمان دیگری موکول کنید: اگر شما علاقه‌مند به ادامۀ گفتگو با شخص مورد نظر هستید، اما ناچار به اتمام گفتگو می‏ باشید؛ می ‏توانید صحبت‎های خود را از طریق دیگری ادامه دهید. به طور مثال می‎توانید شمارۀ تماس فرد مورد نظر را بگیرید و یا از طریق ایمیل با او در ارتباط باشید. حتی می‎توانید ارتباطات بیشتر را به رویدادهای بعدی موکول کنید و از آشنایی با فرد مورد نظر ابراز خرسندی نمایید.

برای پیگیری‌ ارتباطات خود برنامه‎ریزی کنید: زمانیکه شما احساس می‎کنید به زمان بیشتری برای ارتباط نیاز دارید و باید اطلاعات بیشتری را مبادله کنید، بهتر است که بیزینس کارت خود را در اختیار طرف مقابل قرار دهید و بیزینس کارت او را نیز بگیرید. بعد از اتمام رویداد با شخص مورد نظر تماس بگیرید و یک جلسۀ کاری را با او تنظیم نمایید. بدین منظور می ‏توانید به طرف مقابل بگویید:" من علاقه‎مند هستم با شما ارتباط بیشتری برقرار نمایم؛ آیا این امکان وجود دارد که جزئیات تماس شما را داشته باشم؟ آیا امکان دارد تا در زمان دیگری بیشتر با هم صحبت کنیم؟

تمرکز خود را روی نکات دیگری قرار دهید: یکی از استراتژی‌های آسان برای خروج از مکالمه، این است که تمرکز خود را روی نکتۀ دیگری معطوف نمایید. به طور مثال به فرد مقابل بگویید که باید به شخص دیگری عرض ادب کنید و با عذر خواهی از او فاصله بگیرید و به سمت فرد دیگر بروید و در نهایت به او بگویید که امیدوارم از بقیۀ رویداد لذت و استفادۀ کافی را ببرید.

اشخاص مختلف را به یکدیگر معرفی نمایید: شما می‏ توانید صحبت خود را با معرفی افراد مختلف به یکدیگر ادامه دهید و آن‎ها را با هم آشنا نمایید. بدین منظور به فرد مقابل بگویید: من تمایل دارم شما را به فرد دیگری که در این رویداد با وی آشنا شدم؛ معرفی نمایم و شما را برای آشنایی بیشتر با یکدیگر تنها می‏ گذارم. آنگاه خودتان فضای گفتگو را ترک کنید و با افراد دیگر معاشرت کنید.

منتظر یک مکث طبیعی در گفتگو باشید: اگر در طی مکالمه با  یک مکث طبیعی مواجه شدید؛ از فرصت استفاده کرده و به فرد مورد نظر بگویید: از دیدار و معاشرت با شما فوق‎العاده لذت بردم، امیدوارم در فرصت‎های آتی نیز فرصت دیدار شما برای بنده فراهم شود.

تلاش کنید که گفتگو را به نفع طرف مقابل به پایان برسانید: اگر شما از جملاتی استفاده کنید که طرف مقابل احساس کند شما منافع او را در نظر گرفته‎اید؛ مکالمه زودتر از آن‎چیزی که انتظارش را دارید به پایان خواهد رسید. برای مثال می‏ توانید از این جمله استفاده کنید که من نمی‏ خواهم تمام وقت گرانبهای شما را بگیرم؛ مکالمۀ بسیار خوبی را با شما داشتم.

به سمت میز پذیرایی بروید: شما می ‏توانید برای پذیرایی و صرف نوشیدنی و غذا مکالمۀ خود را پایان دهید و به شخص مورد نظر بگویید که قصد دارید از خودتان پذیرایی کنید و از مصاحبت با او لذت بردید.

یادگیری و تسلط بر روی چگونگی آغاز و پایان یک مکالمۀ حرفه ای در یک رویداد، یک مهارت بسیار مهم محسوب می‏ شود و تأثیر به سزایی در موفقیت شما در کسب و کار خواهد داشت. امیدواریم شما با استفاده از نکات بالا در ارتباطات خود موفق تر از پیش عمل نمایید.

منبع: theundercoverrecruiter.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...