چگونه در مقابل دوربین ظاهر شویم؟


چگونه در مقابل دوربین ظاهر شویم؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۱ مهر ۱۳۹۷     در : فیلم و فیلمبرداری
  ۲۶۹   |     ۰  
چگونه در مقابل دوربین ظاهر شویم؟


زمانی که شما در حال برنامه‌ریزی برای یک مصاحبۀ تلویزیونی هستید یا به هر دلیلی قرار است که در مقابل دوربین حضور یابید، باید در مورد نحوۀ حضور و ظاهرتان در مقابل دوربین فکر کنید. پوشش شما در چگونه به نظر رسیدنتان، تأثیر بسیار شگفت‎انگیزی دارد. ممکن است شما پوششی را انتخاب کنید که از نظر خودتان بسیار مطلوب باشد اما از نظر عموم بیننده‎ها جذاب و مناسب نباشد. همچنین در یک ویدیو کنفرانس یا جلسات کاری نیز چگونه به نظر رسیدن برای جلب نظر مخاطبان بسیار مهم است. در اینجا چند نکته در رابطه با بهتر به نظر رسیدن در مقابل دوربین بیان خواهد شد تا بتوانید با رعایت این نکات در دیدِ مخاطبان به بهترین شکل ممکن به نظر برسید.

در رابطه با برنامۀ مورد نظر تحقیق مختصری انجام دهید: بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه چیزی بپوشید، تحقیق مختصری در رابطه با برنامۀ مورد نظر انجام دهید و به برنامه‏ های قبلی مراجعه کنید و ببینید که میزبان و میهمانان چه لباس‎هایی پوشیده‎اند. این به شما کمک می ‏کند که با صرف زمانی کوتاه، مناسب‎ترین پوشش را برگزینید. معمولاً نحوۀ پوشش در هر برنامه‎ای متفاوت‎تر از برنامه‎های دیگر است و همچنین نقش شما در برنامه نیز تأثیرگذاری زیادی در نوع پوشش شما دارد(اینکه سخنران هستید یا مجری؟ میهمان هستید یا میزبان).

در انتخاب طرح‏ ها و رنگ‌ها دقت کنید: در برنامه‎هایی که قرار است در مقابل دوربین قرار بگیرید، تا حد امکان از پوشیدن لباس‌هایی راه راه اجتناب کنید. چرا که از لحاظ بصری خطوط راه راه مخاطبان شما را آزار خواهد داد. همچنین سعی نمایید از پوشیدن لباس‎هایی که تماماً به رنگ سیاه یا سفید هستند؛ بپرهیزید و به جای آن از لباس‎هایی به رنگ خنثی نظیر خاکستری، آبی و سبز استفاده کنید. چرا که لباس‎هایی با رنگ ‏های بسیار روشن، نور را بیش از حد منعکس می‎کنند و در تصاویر و فیلم‎ها خوب به نظر نمی ‏رسند. به هنگام حضور در مقابل دوربین از پوشیدن لباس‎های پر زرق و برق و زیورآلات اجتناب کنید. سعی کنید زیورآلات خود را به یک ساعت و انگشتر محدود نمایید تا حواس مخاطبان پرت نشود. به هنگام استفاده از عینک هم دقت داشته باشید که عینک شما نورها را منعکس می ‏کند و می ‏تواند کیفیت فیلم و تصاویر را تحت تأثیر قرار دهد.

لباس‎هایی راحت به تن کنید: زمانی که قرار است در مقابل دوربین حاضر شوید، از راحتی لباس‎هایتان اطمینان حاصل کنید. اگر لباس شما راحت نباشد، زبان بدن شما گویای همه چیز خواهد بود و مخاطبان به زودی متوجه ناراحتی شما می‌شوند. از جوراب‎هایی با ساق بلند، شلوارهایی با فاق و قد بلند، مانتو‏هایی با سایز مناسب استفاده کنید تا به هنگام نشستن راحت باشید. همچنین سعی کنید تا در مقابل دوربین بیش از حد آرایش نداشته باشید تا چهرۀ شما طبیعی به نظر برسد.

چه وسایلی را با خود به همراه داشته باشید: حتماً از یک کیف مناسب برای قرار دادن وسایلتان استفاده کنید. زمانیکه شما در مقابل دوربین قرار می‎گیرید؛ نباید هیچگونه وسیله‎ای در جیب‎هایتان باشد. چرا که لباس شما بد به نظر خواهد رسید و به هنگام نشستن برای شما دردساز خواهند شد. بنابراین، بهتر است وسایلی نظیر جاسوییچی و کلیدها، تلفن همراه و کیف پولتان را در کیف دستی قرار دهید. حتماً دستمال کاغذی برای مواقع ضروری به همراه داشته باشید.

به نحوۀ رفتارتان در مقابل دوربین دقت کنید: در هنگام حضور در مقابل دوربین داشتن کمی استرس طبیعی است اما سعی کنید که تعادل را رعایت کنید و بیش از حد خندان یا جدی نباشید. بهتر است که هدف و رسالت خود را از حضور در مقابل دوربین بدانید و قبل از شروع فیلمبرداری چند نفس عمیق بکشید؛ این کار به شما در حفظ تمرکز کمک می‌نماید. از بازی با موها یا لباستان در مقابل دوربین اجتناب کنید و دستتان را بر روی صورت خود قرار ندهید. تمامی این عوامل، عواملی هستند که با تمرین رفع می ‏گردد؛ فقط لازم است تا یکبار قبل از حضور در مقابل دوربین، از خودتان با گوشی هوشمند فیلم بگیرید و سپس آن را مشاهده کنید تا متوجه شوید چه کارهایی برایتان عادت شده و نباید آن‎ها را در مقابل دوربین انجام دهید.

منبع: www.thebalancesmb.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطمعرفی و دانلود هفت نرم افزار ویرایش فیلم در گوشی های اندروید و ios
موضوع: فیلم و فیلمبرداری
معرفی و دانلود هفت نرم افزار ویرایش فیلم در گوشی های اندروید و ios
۲۴ مهر ۱۳۹۶

در این مطلب بهترین نرم افزارهای گوشی که توسط اونها قادر هستید فیلم های گوشیه خودتونو با بیشترین امکانات ویرایش و ذخیره کنین رو به شما معرفی می کنیم.

چطوری با گوشیه موبایل درست فیلم برداری کنیم
موضوع: فیلم و فیلمبرداری
چطوری با گوشیه موبایل درست فیلم برداری کنیم
۲۴ مهر ۱۳۹۶

قصد داریم چند راهکار ساده ولی کاربردی را برای بهتر کردن فیلم‌برداری با گوشی موبایل مرور کنیم

تفاوت کیفیت تصویررزولوشن 4K,FULL HD,HD
موضوع: فیلم و فیلمبرداری
تفاوت کیفیت تصویررزولوشن 4K,FULL HD,HD
۲۴ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی رزولوشن ساده ترین و ابتدایی ترین عامل برای تشخیص کیفیت تصاویر می باشه