چگونه برای گرفتن یک عکس عالی آماده شویم؟


چگونه برای گرفتن یک عکس عالی آماده شویم؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۰ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۲۶۸   |     ۰  
چگونه برای گرفتن یک عکس عالی آماده شویم؟


بسیاری از مردم برای گرفتن عکس‎هایی عالی، دغدغه و اضطراب دارند و قبل از زمان عکاسی از هر نظر(لباس، آرایش صورت و مو، مرتب بودن و ...) خود را آماده می ‏کنند. به دلیل اهمیت این موضوع و کمک به شما به منظور کسب آمادگی لازم برای گرفتن عکس‎هایی عالی، در این مطلب نکات و راهنمایی‎هایی را برای شما بیان خواهیم نمود تا بتوانید از هر نظر به طور کامل آماده شوید.

به زیبایی صورت خود اهمیت دهید: زیبایی و طراوت چهرۀ شما، در زیبایی عکس‎هایتان تأثیر بسیار زیادی دارد. به همین دلیل قبل از هر اقدامی، باید برای روز عکاسی به صورت و چهرۀ خود اهمیت دهید و مراقبت‎های پوستی لازم را انجام دهید. بدین منظور از یک یا دو هفته قبل از روز عکاسی، صورت خود را هر روز با آب خنک بشویید و به هیچ عنوان از لوازم آرایشی برای مدتی طولانی استفاده نکنید؛ همین امر باعث بهبود چهرۀ شما می‎گردد. همچنین برای طراوت بیشتر پوست صورتتان به طور مرتب از مرطوب کننده و پاک کننده‎های مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید. در رابطه با آرایش صورت در روز عکاسی، سعی کنید آرایشی سنگین انجام ندهید و از رنگ‏ های طبیعی برای آرایش استفاده کنید.

لباس‎هایی مناسب و برازنده به تن کنید: شما می‏ توانید برای گرفتن عکس‎هایی زیبا، در کمد لباستان جستجو کنید و لباس‎هایی متناسب پیدا کنید اما همواره خرید کردن کاری بسیار سرگرم کننده است و در صورت امکان خرید لباس‎هایی جدید، لذت خاصی دارد. در رابطه با انتخاب لباس برای روز عکاسی، تعیین رنگ لباس با اهمیت تر از هر چیزی است. رنگ لباس اگر به درستی انتخاب گردد؛ زیبایی شما را در عکس دو چندان می‌کند. شما می‌توانید برای انتخاب بهترین رنگ‌ها از دوستان یا خانواده‌تان راهنمایی بگیرید و نظر آن‌ها را نیز جویا شوید. ضمناً تناسب رنگ لباس با موهای شما، رنگ پوستتان و آرایشی که در روز عکاسی خواهید داشت؛ بسیار اهمیت دارد و در واقع شما باید اهمیت بیشتری به بالا تنۀ خود بدهید.

از شلوغی بیش از حد بپرهیزید: این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که زیبایی در سادگی است. در رابطه با گرفتن عکس نیز این نکته صدق می‎کند. برای روز عکاسی، از پس زمینه‎های خیلی شلوغ، لباس‎هایی با طرح‎های مختلف و جزئیات بی‌شمار و آرایشی بسیار زیاد پرهیز کنید. این موارد باعث می‏ شود توجهات از شما منحرف گردد و عکستان زیبایی لازم را نداشته باشد.

به آراستگی موهایتان اهمیت دهید: شما باید قبل از روز عکاسی، در رابطه با مدل موهایتان فکر کنید و یک مدل مناسب را انتخاب کنید. اگر قصد دارید خودتان آرایش موهایتان را انجام دهید؛ از قبل مدل موی موردنظرتان را چندبار امتحان نمایید تا مطمئن باشید که مشکلی وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که موهای شما صاف و مرتب هستند و اگر از گلِ سر برای بستن موهایتان استفاده می‏ کنید؛ مطمئن شوید که گلِ سر مورد نظرتان به حد کافی محکم است و برای شما مشکل ایجاد نمی ‏کند. در رابطه با آرایش مو، باید گفت که تا حد امکان از ریختن موهایتان بر روی صورت و چشم‎هایتان خودداری کنید. اگر بخش زیادی از صورت شما با موهایتان پوشیده شود؛ از زیبایی شما خواهد کاست.

لبخند زدن را در آینه تمرین کنید: لبخند زدن، بهترین چیزی است که زیبایی منحصر به فردی را برای شما به ارمغان می ‏آورد و هزینه ‏ای نیز برای شما ندارد. بنابراین، برای گرفتن عکس ‏هایی عالی، لبخند زدن را در مقابل آینه بارها تمرین کنید و از لبخندهای تصنعی بپرهیزید. برای داشتن لبخندی طبیعی باید زبانتان را به پشت دندان‎های بالایتان فشار دهید.

تمامی موارد ذکر شده در این مطلب، شما را برای روز عکاسی به طور کامل آماده می‏ کنند. تنها کافیست بیش از هر چیزی به لبخندی طبیعی اهمیت دهید تا عکسی زیبا از شما به یادگار بماند.

منبع: www.wikihow.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.