چطور عکس های بهتری بگيريم؟


چطور عکس های بهتری بگيريم؟
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۰۵ آذر ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۵۳۲   |     ۱  
چطور عکس های بهتری بگيريم؟کارتيه برسون، يکی از بهترين عکاسان جهان، میگه "عکاسی يعنی طوری به جهان نگاه کنيم که گويی اولين باره اونو می بينيم."
اگه دوربين عکاسی از ذکاوت مغز انسان بر خوردار بود، برای گرفتن عکس های خوب، کافی بود دوربين را به طرف موضوع مورد نظرمان گرفته و دکمه را فشار بدین. اما چنين نيست.
وقتی سوژه ای نظر ما را جلب میکنه، مغز ما، از ميان ازدحام چيزهايی که در اطراف آن قراردارن، به طور خاص، به آن سوژه توجه می کنه. قابليت انطباق ديد انسان با نورهای مختلف هم از جمله برتری های ديگه چشم انسان بر دوربين عکاسیه. برای اينکه عکسی که می گيريم هم همين رابطه را با بيننده بر قرار کنه، بايد نکات ظريفی را در نظر داشته باشيم.نکات زير میتونه به ما کمک کنه تا عکس های  زیباتر، گویاتر و بهتر بگيريم.

همیشه نور را در نظر بگیرین
نور مهم ترین رکن در عکاسیه. نور مناسب میتونه به عکس ما جون ببخشه و بالعکس.نور غیرمستقیم در بیشتر مواقع بهتره و رنگ ها را زنده تر می کند.بدین جهت بهترین زمان برای عکاسب صبح زود و یا عصرهاست که نور خورشید ملایمه

 

چطور عکس های بهتری بگيريم؟


انتخاب سوژه جالب
انتخاب موضوع يا سوژه جالب قدم اوله. پيش از گرفتن عکس از خود بپرسيم چه چيزی ما را به موضوع مورد نظرمون جلب کرده و سعی کنيم اونو به روشنی در عکسی که می گيريم نشون بدیم. از سوژه مورد نظر از زوایای مختلف عکس بگیرین تا بتونین بهترین و گویاترین عکس را انتخاب کنین

 

چطور عکس های بهتری بگيريم؟


کمی جلوتر بیایید
وقتی برای گرفتن عکسی زوم میکنین عمق میدون عکس کم میشه و بخش کوچیکتری از اون واضح بنظر میاد.علاوه بر این بسیاری از دوربین ها  قابليت زوم کردن  خوبی ندارن.پس بهتره برای حذف آنچه حضورش در عکس لازم نيست، به سوژه نزدیک تر بشین. اين کار از شلوغی عکس کم کرده تاکيد بيشتری بر آنچه مورد نظر عکاسه می گذاره.

 

چطور عکس های بهتری بگيريم؟


کادر عکس
اينکه  چه چيزايی را در عکس دیده بشه و چه چيزايی رو حذف کنيم يکی از مهم ترين عوامل در موفقيت عکس ماست. مستطیل منظره یاب  دوربین کادر عکس شماست.
پيش از فشردن شاتر، به کادر خود دقت کنین و ببینین آنچه برای بیان سوژه مورد نظر لازمه توی کادر وجو داره یا خیر!
از حرکت کردن و تغییر کادر نترسین و قاب بندی های مختلف را امتحان کنین

 

چطور عکس های بهتری بگيريم؟


احساسات را بکشین
دیدن یک آبشار زیبا یا حضور در کوهستان، شنیدن صدای پرندگان و ... حس بسیار دلپذیریست اما هنگام عکاسی تمام حواس پنچگانه بجز بینایی را فراموش کنین.حتما زمان هایی بوده که در موقعیتی هیجان زده شدید و از آن موضوع عکس گرفتین  اما بعدا که آن عکس را میبینین  یا به شخص دیگه ای نشان میدین آن احساس اولی را در شما و دیگران ایجاد نمیشه.چون تنها در عکستان نه صدای پرندگان شنیده می شود و نه هوای خوب احساس می شود.تنها چیزی که در چارچوب کادر شماست، دیده میشود. پس قبل از عکاسی کمی تامل کنید ببنید آیا سوژه ایی که انتخاب کردین فارغ از فضای موجود و به تنهایی ارزشمنده یا بخاطر هیجانات درونی میخواین از آن عکس بگیرین.

چطور عکس های بهتری بگيريم؟مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.


نظرات بازدیدکنندگان


3 سال پیش
سایت خیلی جالبه
عکس ها جذاب و مطالب خوب و مفیده
امیدوارم خدماتی هم که میخوان ارائه کنن ، مثل متن هاشون باشه

برای ارسال نظر حتما باید وارد سایت شوید.