چطور خوش عکس باشیم


چطور خوش عکس باشیم
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۹ آذر ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۷۲۲   |     ۰  
چطور خوش عکس باشیم


تب داغ عکس گرفتن و سلفی باعث شده امروزه به این فکر کنیم که عکاس خودمون بشیم .
تاحالا دغدغه ی این رو داشتی که عکسای پروفایلت خوب نیست . یا توی مهمونی که عکس میگیری از هیچکدومشون راضی نیستی!
نگران نباش ما با چند روش ساده اما مهم بهت میگیم چیکار کنی که خوش عکس تر باشی.

موها رو حالت بدین
برای اونکه حجم و شکل مناسبی به موهاتون در عکس بدین، کمی از قسمت فرق سر، اونو با انگشتاتون حرکت بدین. زمانی که موها کاملا به سمت عقب برن، چهره شما جذاب به نظر نمیرسه چرا که هیچ زاویه ای توسط موهاتون توی عکس به وجود نیومده. حتی اگه می خواین زوایای بیشتری توی عکس به وجود بیارین، در زمان گرفتن عکس قسمتی از موهاتون رو ببافین.

 

چطور خوش عکس باشیم

 

توی انتخاب لباس دقت کنین
همیشه کمربند باریک انتخاب کنین.
سعی کنین لباسایی که راه راه عمودی دارن و  دامن هایی به شکل A انگلیسی هستن، بپوشین.
لباسای چهارخونه و طرحای شلوغ برای عکاسی مناسب نیستن.
اگه می خواین توی عکس کیفی به دست بگیرین، سعی کنین که اونو در اندازه واقعیش و نه بزرگتر جلوه بدین.در غیر این صورت در لحظه گرفتن عکس، اونو به بیرون از کادر منتقل کنین.
در صورتی که میخواین توی عکس کفش پاشنه بلند بپوشین هر اندازه پاشنه نازک تر باشه، قد شما رو توی عکس بلندتر نشون میده و هرچه پهن تر باشه، شما رو چاق تر نشون میده.همچنین با کفشایی با پاشنه نازک هرچقدر کُتای چسبون تر پوشیده بشه، کشیدگی بدن بیشتر میشه.

چطور خوش عکس باشیم

 

لبخندتونو تغییر بدین
همیشه به ما گفتن موقع عکس گرفتن بگید "سیب" اما این خیلی هم درست نیست!! از این به بعد بجای " سیب"  بگید " مانی" (Money در انگلیسی به معنی پول) زمانی که با ادای صدای «ای» از شما عکس گرفته میشه، گوشه بالای دهنتونو وادار به بالا رفتن می کنه و زیگزاگایی رو در نواحی اطراف چشم تون به وجود میاره که هر دو حالاتی کاملا طبیعی رو به چهره تون میده.
قبل از گرفتن عکس یک بار چشماتون رو ببندین و به یک اتفاق خوشایند زندگیتون فکر کنین و بعدش آماده گرفتن عکس بشین. با اینکار به عکس خودتون جون تازه ای می بخشین.به یاد داشته باشین احساسات همیشه به دوربین منتقل میشن و هنگامی که واقعا حس خوبی داشته باشین عکس شما هم خوب میشه.

چطور خوش عکس باشیم

 

از محبوب ترین ژست کلاسیک استفاده کنین
برای این کار سه چهارم بدن تون را در معرض دوربین قرار بدین، یعنی یکی از پاها را جلوتر قرار داده و یکی از شونه هاتون رو به عکاس نزدیک تر کنین.
با این ژست، زمانی که به دوربین نگاه می کنین، بدنتون کشیده و شکیل تر دیده میشه و سبب میشه، دوربین تصویر شما رو توی بهترین زاویه شکار کنه. سعی کنین توی زمانی که عکس گرفته میشه، شکم را به سمت داخل فرو برده، شونه ها رو عقب نگه داشته و ستون فقرات رو صاف و بدون خمیدگی حفظ کنید.

چطور خوش عکس باشیم

 

سمت چپ صورتون رو به سمت دوربین بگیرین
در یک پژوهش علمی به عمل اومده توی دانشگاه ویک فارست، نشون داده شده که سمت چپ صورت انسان بهتر خودشو نمایان میکنه. از شرکت کنندگان این مطالعه خواسته شد که نمراتی به عکسای، ده مرد و ده زن، بدن. عکسایی که هم طبیعی و هم داخل آینه از افراد گرفته شده بود.
گزارش این پژوهش در هافینگتُن پست منتشر شد. در میان تمام عکسا، اونایی که سمت چپ صورت رو به نمایش گذاشته بودن، مورد اقبال بیشتری قرار گرفتن. پژوهشگران این مطالعه به این نتیجه دست یافتن که سمت چپ صورت میتونه انتقال بهتری از احساسات افراد داشته باشه.

زاویه دوربین رو تغییر بدین
اگه نشستین از عکاس بخواین که دوربین رو بالاتر نگه داره و اگه ایستادین ازش بخواین  از زاویه پایین تری عکس بگیره. این زوایا باعث میشن که شما خوش چهره تر و لاغرتر به نظر برسین.

چطور خوش عکس باشیم

 

عکسای گروهی
سعی کنین توی عکسای گروهی نزدیک ترین فرد به دوربین نباشین تا جذاب تر بنظر برسین.
معمولا در عکسای گروهی بهتره افراد با قدهای مختلف کنار هم و در یک ردیف قرار بگیرن.  

 

عکساتونو ببینین و بررسی کنین
عکسایی رو که دوست داری بارها مرور کنین و ببنین کدوم حالت و زاویه رو دوست دارین.مثلا ممکنه چهره شما وقتی به پهنای صورت می خندین زیبا دیده بشه یا برعکس فقط باید تبسمی کوچیک روی لب داشته باشین تا بهتر دیده بشین. این تجربه ها با عکس گرفتنای زیاد و بررسی اونا بدست میاد.

 

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.