چرا هدایای شرکتی مهم هستند؟


چرا هدایای شرکتی مهم هستند؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۴ مهر ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی
  ۲۳۴   |     ۰  
چرا هدایای شرکتی مهم هستند؟


دادن هدایای شرکتی به مشتریان، شرکاء، تأمین‎کنندگان و حتی کارکنان یکی از کلیدی‎ترین بخش‎های طرح بازاریابی کسب‎ و کار است و زمانی اهمیت بیشتری می‏ یابد که برای انتخاب و تهیۀ آن زمان صرف کنید و در زمان مناسب و مکان مناسب به دست افراد مناسب برسانید. هدایای شرکتی می ‏توانند روابط شما را با مشتریان، تأمین‎کنندگان، شرکاء و کارمندانتان مستحکم و تقویت نمایند و این روابط را بهبود بخشند. شما می‏ توانید از این هدایا به منظور تشکر و قدردانی بهره ببرید و همینطور نام تجاری خود را در ذهن مخاطبان مورد نظرتان ماندگار نمایید. همچنین هدایای شرکتی ابزار مناسبی برای تبلیغ نام تجاری کسب و کار شما است. در این مطلب به برخی از دلایل اهمیت هدایای شرکتی اشاره خواهیم کرد.

افزایش آگاهی از برند یا نام تجاری: امروزه در بازار رقابتی برای پیشرو بودن، باید یک برنامۀ بازاریابی مناسب را تنظیم و بر طبق آن عمل کرد. هدایای شرکتی در این زمینه کمک کننده هستند و برای شما امکان رشد کسب و کارتان را فراهم می‏ کند. همچنین شما می ‏توانید از طریق این هدایا، با مشتریان خود ارتباط صمیمی‎تری برقرار نمایید و خود را در ذهن آن‏ ها ماندگار کنید.

برقراری ارتباط شخصی با تأمین کنندگان: تأمین کنندگان کسب و کار شما، تأثیر بسیار زیادی بر نیازها و پیشرفت روزانۀ شما دارند. این تأمین کنندگان هستند که با فراهم کردن مواد اولیه، کسب و کار شما را زنده نگه می ‏دارند. بنابراین، برقراری ارتباط شخصی با تأمین کنندگان به شما کمک می ‏کند تا آن ها منابع و مواد اولیۀ با کیفیت را در اختیار شما قرار دهند؛ که این امر کیفیت محصولات و خدمات شما و در نهایت رضایت مشتری را در پی دارد. علاوه براین، زمان عرضۀ مواد اولیه در ارضای به موقع نیاز مشتری بسیار مؤثر است و اگر شما با تأمین کنندۀ خود روابطی دوستانه داشته باشید؛ می ‏توانید در مورد عرضۀ مواد اولیه و اینکه این مواد را به موقع دریافت می ‏کنید اطمینان داشته باشید. در کنارِ تمامی اینها شما می‏ توانید با گرفتن تخفیف از تأمین ‏کنندگان، هزینه‎های تأمین مواد اولیۀ خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. تمامی این دلایل نشان دهندۀ اهمیت قدردانی و تشکر از طریق اعطای یک هدیه به تأمین کنندگان است. شما با ارسال یک هدیۀ سفارشی برای تأمین‏ کنندگان، مزایای زیادی را کسب خواهید کرد.

کارمندان خود را ستایش کنید: شما می‏ توانید با دادن هدایای شرکتی به کارمندانتان، از زحمات و تلاش آن‎ها قدردانی نمایید. کارکنان مهم‎ترین دارایی‎ها و سرمایۀ شرکت هستند و بسیار مهم است که به آن‎ها انگیزه دهید و به خاطر پایبندی به تعهداتشان از آن ‏ها تشکر و قدردانی کنید. همچنین اعطای هدیه به آن‎ها، وفاداری و تعهد آن ها را افزایش خواهد داد و مسئولیت‎پذیری آن‏ ها را بهبود می ‏بخشد. تمامی این موارد به بهره‎وری بیشتر و کارآمدتر شدن کسب و کار کمک می‏ نماید.

هدایای شرکتی، داستان کسب و کار شما را بازگو می‏ کنند: شما می‏ توانید از طریق هدیه دادن به مشتریان خود، داستان کسب و کارتان را برای آن ها بازگو نمایید و ارزش‎های خود را به آن ‏ها نشان دهید. زمانی که شما به مشتریان هدایایی را اعطا می‏ کنید در واقع از طریق آن‎ هدیه میتوانید حس اعتماد و احترام متقابل را در مشتری برانگیزانید و فرهنگ کسب و کارتان را با وی به اشتراک بگذارید.

منبع: blog.omentra.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...