چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند


چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی ، افتتاحیه و رونمایی ، مدارس و مراکز آموزشی
  ۳۸۳   |     ۰  
چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند


مارک زاکربرگ برنامه نویس و موسس شبکه فیسبوک در جریان جلسه‌ی پرسش و پاسخی ، با سوال بسیار جالب توجه یکی از حضار روبرو شد. یقینا تا کنون بارها دیده‌اید، زاکربرگ هر روز از یک نوع لباس استفاده می‌کند که شامل یک تی‌شرت خاکستری و شلوار جین آبی رنگ است. سوال مورد نظر نیز در همین مورد بود. یکی از حضار در این جلسه به این موضوع اشاره کرده که چرا زاکربرگ هر روز از یک نوع لباس تکراری استفاده می‌کند؟
زاکربرگ با شنیدن این سوال، روی خود را به سوی شریل سندبرگ، مدیراجرایی فیس بوک کرد و از وی خواست تا تایید کند که زاکربرگ فقط یک دست لباس نداشته و برای مثال از همین تی ‌شرت خاکستری، تعداد بسیار زیادی را در کمد خویش دارد که هر روز یکی از آن‌ها را بر تن می‌کند. اما باز هم این سوال مطرح می‌شود که چرا وی تنوع لباس نداشته و هر روز همان ترکیب رنگ از تی‌شرت و شلوار و کفش دیروزی را بر تن می‌کند. زاکربرگ به این موضوع اشاره کرده که علاقه‌ای برای صرف انرژی به منظور انتخاب لباس و وقت گذاشتن روی این موضوع ندارد.
وی در این مورد چنین اظهار نظر کرده است:من سعی می‌کنم تا زندگی خود را از شر تصمیم‌گیری در موارد متعدد خلاص کنم تا اینکه بتوانم تمام انرژی و وقت خود را برای پیشبرد فیس‌بوک متمرکز کنم.

 

چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند


مارک زاکربرگ تنها فردی نیست که چنین سیاستی را در زندگی خود در پیش گرفته است. شماری از افراد موفقی که می‌شناسیم، چنین روشی را برای لباس پوشیدن انتخاب کرده‌اند.اما چه دلایلی باعث می شود افراد موفق این سبک لباس پوشیدن را انتخاب کنند؟

 

زمان و پول
واضح ترین دلیل این است که وقتی همیشه یک مدل لباس بپوشیم زمان کمتری هدر می دهیم چون قرار نیست هر روز تصمیم بگیریم که امروز چه بپوشیم و همین فضای بیشتری را برای خلاقیت در مغز ایجاد می کند. مدت کوتاهی بعد متوجه می شوید که هم زمان بیشتری در اختیار دارید و هم پول کمتری بابت لباس ها هزینه کرده اید.
کارهای روزانه ما میزان موفقیت مان در روز را نشان می دهد. در واقع بدون این که متوجه شویم روزانه زمان زیادی را به خاطر انجام کارهای غیر ضروری مثل انتخاب رنگ لباس از دست می دهیم. افراد موفق این انتخاب ها را در کارهای روزانه حذف می کنند و زمانی که با حذف این کارها ذخیره کرده اند را خرج موفقیت شان می کنند.

 

استرس ایجاد نمی کند
با این که انتخاب کرده ایم که چه چیزی بپوشیم ولی باز هم انتخابمان را زیر سوال می بریم. مثلا با خود می گوییم آیا رنگ لباسم یا کفشی که پوشیده ام مناسب است یا نه؟ وقتی این سوال ها و شک و تردیدها در ذهن ایجاد می شود استرس ها و نگرانی های ناخواسته در باقی روز گریبان گیرمان می شود. وقتی تنها یک لباس داشته باشید این گونه نگرانی را حذف کرده و انرژی خود را صرف موفقیت در زندگی می کنید.

 

تصمیمات غیرضروری را حذف می کند
ما آدم ها در روز هزاران تصمیم برای گرفتن داریم. این تصمیم ها چه مهم و چه غیر مهم تاثیر زیادی در موفقیت و عدم موفقیت ما دارد. وقتی گرفتار این تصمیم گیری ها می شویم در واقع به ذهنمان آسیب می رسانیم.هیچ وقت قدرت حذف تصمیمات غیر ضروری از برنامه های روزانه را دست کم نگیرید. هر چه ذهن را خلوت تر کنید جا برای تمرکز به مسائل مهم تر بیشتر می شود. یک تصمیم یا یک نگرانی کمتر جا برای تصمیم های بهتر و سازنده تری در آینده باز می کند.

 

نگهداری و سازماندهی کمتر
هر چه لباس کمتر داشته باشیم زمان کمتری صرف نگهداری و مرتب کردن آن ها می کنیم. انسان های موفق دوست دارند وقتشان را صرف کارها مهمتری کنند و داشتن لباس های زیاد یعنی صرف زمان بیشتر برای شستشو و اتو کشیدن آن ها. علاوه بر تمام این ها لباس فضای زیادی را هم در خانه اشغال می کند. دارایی های ما و مقدار آن ها چیزهای زیادی می تواند درباره ما برای گفتن داشته باشد.شلوغ پلوغی و در هم ریختگی به نوعی نشان دهنده ذهن آشفته هستند. ایجاد فضای بیشتر باعث می شود نیاز به مرتب کردن زیاد نداشته باشید و این که علاوه بر کمد لباس ها در ذهن هم فضای بیشتری برای کارهای مهم تر خواهید داشت.

 

نوع ارتباط شما با لباس ها را تغییر می دهد
سعی کنید نوع رابطه خود با لباس ها را تغییر دهید. در دنیایی که لباس ها ابزار مد هستند و اصراف در اوج است بعضی انسان ها روش حاکمیت لباس ها بر زندگی شان را تغییر داده اند. تنوع لباس های تان را محدود کنید تا هم اصراف نکنید و هم زمان تان را برای کارهای مهم تر صرف کنید.

 

هزینه های غیر ضروری را حذف می کند
در جامعه ما با دیدگاه بخر و دور بریزی که مردم دارند ، برای داشتن ظاهری متفاوت و تابع مد پول زیادی خرج موارد غیر ضروری می کنند. خود شما چقدر لباس داخل کمد دارید که برای روز مبادا کنار گذاشته اید و هنوز یک بار هم نپوشیده اید؟ معمولا با این طرز فکر که تمام لباس های داخل کمد لازم هستند خودمان را فریب می دهیم اما حقیقت این است که پول زیادی بابت لباس هایی که اصلا لازم نیستند هزینه می کنیم. این لباس ها را به کسی بدهید یا دور بریزید تا بفهمید آنقدرها هم که فکر می کردید لازم و ضروری نبودند.

 

افراد شناخته شده ایی که همیشه یک شکل لباس می پوشند
همانطور که گفتیم مارک زاکربرگ تنها فردی نیست که چنین سیاستی را در زندگی خود در پیش گرفته است.در ادامه با طرز پوشش افراد موفق دیگر هم آشنا می شویم.

 

استیو جایز
لباس ثابت روزانه: یقه اسکی مشکی، شلوار جین آبی رنگ و کفش ورزشی سفید رنگ
این طرز لباس پوشیدن توسط استیو جابز آنقدر طرفدار پیدا کرده بود که شماری از کارکنان اپل نیز به تبعیت از وی این روش را برای لباس پوشیدن خود انتخاب کردند. جابز به این موضوع اشاره کرده بود که زمانی در پی طراحی یک لباس یونیفورم مانند برای کل کارکنان بوده، اما ایده‌ی وی در این خصوص با مخالفت بسیاری روبرو شده است.

 

چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند

 

 

آلبرت انیشتین
لباس ثابت روزانه: استفاده از یک مدل کت و شلوار به همراه جلیقه تا پایان عمر
البته بسیاری از افرادی که به عنوان شاگرد انیشتین به تحصیل پرداخته‌اند، با این موضوع مخالف هستند. از نظر این افراد، همسر دوم انیشتین که السا نام داشته، کت و شلوارهای فاخری را برای این دانشمند انتخاب می‌کرده است. البته زمانی که انیشتین به دوران کهنسالی رسیده بود، استفاده از سوئیشرت کتان و کفش‌های صندل را ترجیح می‌داد.

 

چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند

 

دین کامن
لباس ثابت روزانه: پیراهن و شلوار جین در کنار کفش‌های کار
بسیاری دین کامن، خالق سگاوی (Segaway) را فردی عنوان می‌کنند که بسیار پیش‌بینی ناپذیر است. این مخترع مطرح همچنان در حال کار روی پروژه‌هایی است که ریشه در آینده دارند. برای مثال وی بصورت بی وقفه‌ای در حال کار روی موتور استرلینگ است.

 

چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشند


کریستوفر نولان
لباس ثابت روزانه: کت و شلوار خاکستری در کنار پیراهن با رنگ آبی آسمانی با یقه باز
این فیلمساز معروف نیز همچون سایر افراد به این موضوع اشاره کرده که تصمیم‌گیری و وقت گذاشتن در مورد البسه‌ای که هر روز می‌پوشد تلف کردن وقت و انرژی است.

 

چرا موفق ها همیشه یک مدل لباس می پوشندمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...