چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت چهارم)


چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت چهارم)
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۸ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۳۴۶   |     ۰  
چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت چهارم)


عکاسی کردن، مهارتی بسیار شگفت انگیز است و دلایل متعددی برای علاقه‏ مند بودن به صنعت عکاسی وجود دارد. مهارت عکاسی متعلق به تمامی افراد است و لزومی ندارد که تمامی افراد آن را به صورت حرفه ای دنبال نمایند. در قسمت‌های قبلی این مطلب، به برخی از دلایل که بیانگر لذت بخش بودن و جذابیت هنر عکاسی بود اشاره نمودیم، در این قسمت سایر دلایل را بیان خواهیم کرد. در این نوشتار ما به برخی از دلایلی که حاکی از لذت بخش بودن این مهارت است، اشاره خواهیم کرد تا شما با اطمینان و علاقۀ بیشتری در این صنعت فعالیت نمایید.

در عکاسی، شما از عکس‎های دیگران نیز لذت خواهید بُرد: تاریخ یادآور عکاسان فوق‎العاده‎ای است. هر چه شما بیشتر در مورد عکاسی یاد می‎گیرید، بیشتر از کار آن‎ها قدردانی خواهید کرد و علاوه‏ بر لذتی که می‎برید، نکات مختلفی را نیز فرا خواهید گرفت که باعث بهبود مهارت‎های شما خواهد شد.

در عکاسی کردن شما هیچ محدودیتی ندارید: عکاسی یک هنر و مهارت قابل دسترس است و شما هر لحظه اراده کنید، می‎توانید به عکاسی کردن بپردازید و احساسات افراد را به تصویر بکشید و نه اینکه فقط ظاهر آن‌ها را به نمایش بگذارید. عکس‎ها قادرند چیزی بیشتر از آنچه که فقط چشم‎ها می‏ بینند را به شما نشان دهند و چیزی فراتر از آنچه که چشم می‏بیند، احساس کنند.

شما می ‏توانید از طریق عکس‎هایتان، به مردم کمک کنید تا زیبایی‎ها را ببینند: بسیاری از افراد از قرار گرفتن در مقابل دوربین واهمه دارند و گمان می ‏کنند که در عکس‎هایشان خوب به نظر نمی‌رسند؛ اما در مقابل عکاسان تمامی انسان‏ ها را زیبا می ‏بینند. عکاسان می ‏دانند که چگونه باید زیبایی‏ ها را به تصویر بکشند و از طریق عکس ‏هایی زیبا، در افراد احساساتی خوشایند ایجاد نمایند.

دوربین شما ثبت کنندۀ تاریخ است: آینده بیش از آنچه که فکر می‌کنید به شما نزدیک است. جهان، جهانِ تغییرات است و شما از طریق لنز دوربینتان رویدادهای حال حاضر را برای آیندگان ثبت و ضبط می‏ نمایید.

عکاسی، سرگرم کننده و هیجان انگیز است: عکاسی کاری شگفت انگیز است که برای شما کلی هیجان و سرگرمی به ارمغان می‌آورد و همانند یک سفر می‎ماند که سرشار از جذابیت‎ها و دیدنی‎هاست.

با عکاسی می ‏توانید یک خانواده را دور هم جمع کنید و آن‎ها را خوشحال ‏نمایید: گرفتن عکس ‏های خانوادگی، اعضای خانواده را برای ساعتی هم که شده گرد هم می‎آورد و در آن‏ ها شادی می‌آفریند. شما با این کار می ‏توانید برای اعضای خانواده روزی خاطره انگیز رقم بزنید و همواره این روز را در یاد و خاطر آن‎ها ثبت کنید. دوربین شما عشق میان اعضای خانواده را به تصویر می‏ کشد و یک یادآور عالی برای روزهای خوش خانوادگی است.

عکاسی نگاه شما را به دنیا تغییر می‏ دهد: عکاسی، نگاه شما را رو به حقایق می‎گشاید و علاوه بر زیبایی ‏ها، هر آنچه که باید را به شما نشان می‌دهد و از این طریق قدرت شناخت و تحلیل شما را بالا می‎برد.

منبع: photographyconcentrate.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.