چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت سوم)


چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت سوم)
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۶ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۲۰۷   |     ۰  
چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت سوم)


عکاسی کردن، مهارتی بسیار شگفت انگیز است و دلایل متعددی برای علاقه‏ مند بودن به صنعت عکاسی وجود دارد. مهارت عکاسی متعلق به تمامی افراد است و لزومی ندارد که تمامی افراد آن را به صورت حرفه ای دنبال نمایند. در قسمت اول  و دوم این مطلب، به برخی از دلایل که بیانگر لذت بخش بودن و جذابیت هنر عکاسی بود اشاره نمودیم، در این قسمت سایر دلایل را بیان خواهیم کرد. در این مطلب، به برخی از دلایلی که حاکی از لذت بخش بودن این مهارت است، اشاره خواهیم کرد تا شما با اطمینان و علاقۀ بیشتری در این صنعت فعالیت نمایید.

دنیای عکاسی، دنیای احساسات و هیجانات است: عکس‎ها این قدرت را دارند که در شما به عنوان یک عکاس، احساس و هیجان ایجاد نمایند. آن‎ها می‌توانند هر احساسی اعم از احساس غم، شادی، ترس، اندوه و هیجان را به شما منتقل کنند. اگر شما به درستی تصاویر را ببینید و راز و داستان درون آن را به درستی بخوانید، شما را مجذوب خود می‏ کنند. همچنین عکاسی به شما این قدرت را می‎دهد که در دیگران احساسات مختلفی ایجاد نمایید. امروزه، از طریق شبکه‏ های اجتماعی شما با افراد زیادی در ارتباط هستید و به آسانی میتوانید از طریق عکس‏ هایی الهام بخش آن‎ها را تحت تأثیر قرار دهید و در آنان احساساتی خوشایند ایجاد نمایید.

 

عکس‎های شما می ‏توانند برای مخاطبانتان الهام ‏بخش باشند و آن‎ها را به تفکر وا دارند: شما می‏ توانید از طریق عکس‎هایی که می‏ گیرید؛ مردم را به فکر کردن در مورد حقایق زندگی دعوت کنید و حتی آن ‏ها را در مسیر درست تفکر قرار دهید. بعضی از عکس‎ها آنقدر قدرتمند هستند که می‎توانند دنیای شما و دیگران را متحول کنند.

عکس‎های شما شخصیت افراد را به تصویر می‌کشد: گاهی یک قاب عکس می‏ تواند شخصیت افراد را به نمایش بگذارد. این حالت بیشتر در عکس‎های پرتره دیده می‏ شود و یکی از اهدافی که عکاسان پرتره دنبال می‏ کنند؛ همین مورد است. معمولاً عکاسی پرتره یکی از سبک‎های پر چالش در عکاسی محسوب می‎گردد؛ اما نتیجۀ کار در این سبک، حیرت آور است. عکس‎های شما قادرند ظرافت‎هایی را به تصویر بکشند که در کلمات نمی‏ گنجند.

عکس‎ها یادآور خاطرات شما و انسان‎های مهم زندگیتان هستند: هنر عکاسی، هنر ثبت خاطرات است و عکس‎ها یکی از بهترین راه‏ ها برای حفظ تصویر و روح یک فرد است. شما می‌توانید با یک عکس، خاطرات افراد مهم زندگیتان را همواره زنده نگه دارید.

 

عکاسی، به شما این امکان را می‎دهد تا خودتان را بهتر بشناسید: زمانی که شما مشغول عکاسی می‌شوید، بیشتر در مورد خودتان و علایقتان یاد می‎گیرید و آگاهی کسب می‎کنید. شما می‎توانید از طریق دریچۀ لنز دوربین متوجه‎ شوید که دنیا را چگونه می‌بینید و احساسات خود را از طریق عکس‎هایتان برای دیگران بیان نمایید.

در دنیای عکاسی، شما به شکار لحظات مهم زندگی می ‏روید: زندگی هر فردی سرشار از لحظات مهم است که در آن لحظات مهم‎ترین و بزرگترین اتفاقات زندگی‎اش رقم می‎خورد. این لحظات شامل: تولد، فارغ‌التحصیلی، ازدواج، و... می‎شود. این لحظات، لحظاتی هستند که هر خانواده‎ای سعی در ثبت و ضبط آن‎ها دارد. یادگیری اصول عکاسی و کسب تجربه در این زمینه شما را برای ثبت این لحظات مهم آماده می‎کند و امکان ثبت این لحظات را چه برای خود و چه برای دیگران برایتان فراهم می‌نماید.

عکاسی، باعث بهبود ارتباطات شما می‏ شود: زمانی که شما با عزیزانتان به تماشای عکس‎ها و مرور خاطراتتان می‎پردازید، برای چند دقیقه هم که شده از چالش‎ها و دغدغه‎های زندگی فاصله می‎گیرید و فارغ از هر مسئله‎ای از مرور خاطرات روزهای خوشتان احساس لذت می‏ کنید. در واقع، عکاسی کردن و ثبت لحظات به صورت یک عکس، یک راه شگفت‎انگیز برای برقراری ارتباط با عزیزان و دوستانتان است.

منبع: photographyconcentrate.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.