چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت دوم)


چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت دوم)
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۳ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۱۴۱   |     ۰  
چرا عکاسی کردن، لذت بخش است؟(قسمت دوم)


عکاسی کردن، مهارتی بسیار شگفت انگیز است و دلایل متعددی برای علاقه‏ مند بودن به صنعت عکاسی وجود دارد. مهارت عکاسی متعلق به تمامی افراد است و لزومی ندارد که تمامی افراد آن را به صورت حرفه ای دنبال نمایند. در قسمت اول این مطلب، به برخی از دلایل که بیانگر لذت بخش بودن و جذابیت هنر عکاسی بود اشاره نمودیم، در این قسمت سایر دلایل را بیان خواهیم کرد.

عکاسی کردن شما را با چالش‎های جالب مواجه می‎سازد: امروزه عکاسی کردن، چیزی فراتر از فشردن یک کلید و گرفتن یک عکس است. شما عکاسی را با یک دوربین و فشردن یک کلید آغاز می ‏کنید؛ اما در ادامۀ راه شما با چالش‎های مختلفی مواجه می‎شوید که هر یک از آن‎ها در یادگیری شما تأثیر به سزایی دارند. در این حرفه شما هر روز چیزهای جدیدی یاد می‎گیرید و تجارب بسیاری کسب می‏ کنید؛ همین امر هنر عکاسی را بسیار جذاب می‎کند.

با عکاسی کردن شما می‎توانید چشم‎اندازتان را با دیگران به اشتراک بگذارید: نگاه افراد نسبت به هر چیزی منحصر به فرد و متفاوت از یکدیگر است. اگر تعدادی عکاس، از یک چیز مشترک عکس بگیرند؛ شما عکس‎هایی متفاوت دریافت خواهید کرد و احتمال بسیار کمی وجود دارد که دو عکس کاملاً مشابه در میان این عکس‎ها بیابید. نحوۀ دیدن جهان درنگاه انسان‏‎ها متمایز از یکدیگر و منحصر به فرد است و هنر عکاسی به شما این امکان را می‎دهد تا چشم‎انداز و دیدگاهتان را با دیگران به اشتراک بگذارید و دیگران از طریق عکس‎هایتان، دنیا را از نگاه شما ببینند.

عکاسی، به شما اجازه می‎دهد تا باورهایتان را به مخاطبان نشان دهید: چشم‎اندازهای متفاوت در عکس‎های شما چیزی فراتر از نگاه شما به جهان را به بینندگان نشان می‏ دهد. مخاطبان شما می ‏توانند در عکس‎هایتان نظرات، باورها، علایق و شخصیت شما را ببینند. شما این کار را از طریق انتخاب موضوعات عکاسی‎تان انجام می‏ دهید و نحوۀ نمایش آن‎ها، باورها و شخصیت شما را به نمایش می‎گذارد.

با عکاسی، شما قادرید روایت گر یک داستان باشید: عکاسی یک داستان عجیب و بسیار جذاب است. شما با استفاده از مهارتتان در عکاسی، می‏ توانید تنها با یک عکس یا مجموعه ‏ای از عکس‎ها در کنار هم، روایتگر یک داستان برای بیننده باشید. در این رابطه تنها کاری که باید انجام دهید این است که از خودتان بپرسید که قصد دارید چه داستانی را بگویید؟ و سپس دوربینتان را به دست بگیرید و به عکاسی مشغول شوید.

مهارت عکاسی، از شما یک ماجراجو می ‏سازد: یکی از رایج‎ترین سبک‏ های عکاسی، عکاسی در سفر است. زمانی که شما وارد عکاسی می‏ شوید؛ به مرور زمان خلاقیت شما شکوفا می‏ شود و شما نسبت به ماجراجویی و مستند کردن این ماجراجویی ‏ها از دریچۀ لنز دوربینتان علاقه‎مند می ‏گردید و از این طریق در سفرهایتان مخاطبان را با خود همراه می‏ سازید.

عکاسی برای شما بهترین یادگار است: عکس‎های شما از سفر، حُکم بهترین سوغاتی را دارد. عکس‏ هایی که گرفتید داستان سفر شما را روایت می‏ کند و زیباییهای سفرتان را برای بیننده به نمایش می ‏گذارد. سوغاتی‏ های دیگری که به همراه می‎آورید، اگر خوراکی باشند پس از مدت کوتاهی تمام می ‏شوند و اگر لوازم تزئینی باشد، پس از مدتی از یاد می‏ رود اما یک عکس قاب شده بر روی دیوار همواره در خاطر خواهد ماند و نمایانگر هنر شما خواهد بود.

هنر عکاسی، شما را به علایقتان نزدیک می‏ سازد: عکاسی، دروازه‏ ای رو به علایقتان است. شما می ‏توانید به عکاسی در زمینه‏ های مورد علاقه ‏تان بپردازید و از این کار بسیار لذت ببرید. به طور مثال اگر شما به موسیقی علاقه‏ مندید، می ‏توانید در زمینۀ موسیقی به عکاسی بپردازید و از این طریق در فضای مورد علاقه‏ تان قرار بگیرید یا اگر به نوزادان علاقه‎مند هستید می ‏توانید به عکاسی از نوزادان بپردازید و از این طریق لذت کارتان را چند برابر نمایید و انگیزۀ بیشتری در خودتان ایجاد کنید.

منبع: photographyconcentrate.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.