چرا درعکس سلفی بینی بزرگ‎تر می‌شود


چرا درعکس سلفی بینی بزرگ‎تر می‌شود
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۳۳۳   |     ۰  

آخرین بروز رسانی : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
چرا درعکس سلفی بینی بزرگ‎تر می‌شود


 

تحقیقات نشان داده که چرا در عکس‎های سلفی بینی فرد بزرگ به نظر می‏‏‌رسد و چطور باید عکس گرفت که بهترین نتیجه حاصل شود؟
طبق آمار منتشر شده از زمانی که علاقه مردم به گرفتن عکس‎های سلفی بیشتر شده، درخواست برای جراحی بینی حداقل در امریکا بیشتر شده است!
همه ما این شرایط را تجربه کردیم و سعی می‌‏کنیم با گوشی موبایلمان عکسی از خودمان بگیریم که جذابیت بیشتری داشته باشد اما بعد که به عکس نگاه می‌کنیم همه‌چیز خوب است به جز چهره خودمان که معمولا هم بینی بسیار بزرگی از خودمان در تصویر به جا گذاشته‌ایم.


تحقیقات نشان داده در عکس‎های سلفی بینی فرد حدود ۳۰ درصد بزرگ‎تر از اندازه واقعی به نظر می‌‏رسد. دلیلش هم سبک فوکوس دوربین موبایل روی سوژه‎ها است. به عکس زیر توجه کنید، عکس سمت راست حالت عادی و عکس سمت چپ یک سلفی است.

 


اما برای گرفتن عکس سلفی مناسب باید تنها به دو چیز دقت شود، فاصله و زوایا. برای تنظیم فاصله باید کمی درباره عملکرد و سبک کار لنز دوربینتان بدانید. فواصل کانونی لنز دوربین هستند که باعث تغییراتی در عکس اصلی می‌‏شوند. هر فاصله کانونی برای نوعی عکس ایده‎آل است. برای مثال اگر کلوزآپی از یک سوژه بسیار دور بخواهید نیاز به لنزهای زوم دارید، اگر می‌‏خواهید عکس‌‏ها فضای هرچه بیشتری را نشان دهند نیاز به لنزهای واید دارید. اما لنزهایی که عکاسان پرتره معمولا از آن استفاده می‎کنند بین ۵۰ تا ۸۵ میلی‏متری هستند. این لنزها وقتی از فاصله طبیعی و درست با آن‌ها عکاسی شود واقعی‎ترین عکس‌ها و نزدیک‏ترین به سوژه واقعی را می‏‌گیرند. اما لنز دوربین لنزی است که بیشتر واید است و در نتیجه وقتی با آن سلفی گرفته شود سوژه‎ها را کارتونی نمایش می‎دهد.


معمولا فاصله دست انسان تا صورت که در سلفی گرفتن فاصله‌‏ای ثابت است باعث می‌‏شود بینی ۳۰ درصد بزرگ‌تر نشان داده شود. این فاصله معمولا ۳۰ سانتیمتر است. تحقیقات نشان داده بهترین حالت و واقعی‌‏ترین تصویر از چهره انسان‎ها زمانی است که برای سلفی گرفتن فاصله دست با آن حدود ۱۵۲ سانتی‎متر باشد. اما شکی در این نیست که بهترین حالت این است که دوربین را به فرد دیگری بدهید تا از شما عکس بگیرد. آن عکس مطمئنا کیفیتی بهتر از یک سلفی خواهد داشت، حتی اگر عکاسش کاملا آماتور باشد.


به یاد داشته باشید هرچه لنز گوشی موبایل از شما دورتر باشد تصورتان بیشتر شبیه خود واقعی‏تان است. پس اگر می‌‏خواهید سلفی بگیرید، نمی‌‏توانید دستتان را ۱۵۲ سانتی متر از خودتان دور کنید، اما سعی کنید تا حد ممکن دستتان را بکشید و دور کنید.


نکته دوم که باید به آن توجه داشته باشید این است که تا حد امکان سعی کنید صورتتان در مرکز تصویر باشد و پیشانی و چانه شما در یک خط موازی با سطح گوشی قرار گیرد، یعنی صورتتان زاویه نداشته باشد.

 

منبع: درنگ

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.