چرا جشنواره محلی برگزار کنیم؟


چرا جشنواره محلی برگزار کنیم؟
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۵ مهر ۱۳۹۶     در : جشنواره
  ۱۲۲۴   |     ۰  
چرا جشنواره محلی برگزار کنیم؟


در تمامی کشورها جشنواره ها باهدف های مختلفی ازجمله فرهنگی ، هنری ، ورزشی و... برگزار میشن. در سالهای اخیراستفاده از جشنواره های محلی به عنوان ابزاری برای توسعه گردشگری به یک حرکت جهانی تبدیل شده. جشنواره های محلی با هدف جذب گردشگران و بازدید کنندگان به یک شهر یا منطقه ی خاص برگزار میشن.
معرفی منطقه و توسعه گردشگری
برگزاری جشنواره های محلی در معرفی بهتر اون منطقه نقش بسیار موثری دارن و تقاضای گردشگری محلی را افزایش میدن. عکس ها و فیلم هایی که از خلال این جشنواره ها در خبرگزاری های مختلف و شبکه های اجتماعی پخش میشه دیگران رو مشتاق به دیدن اون محل میکنه و همین باعث افزایش توریست و پیشرفت گردشگری منطقه میشه.
 

چرا جشنواره محلی برگزار کنیم

درآمدزایی
مسابقات ورزشی محلی ، نواختن موسیقی های محلی ،برداشت محصول یا هر چیزدیگه ای میتونه بهانه ی برگزاری یک جشنواره محلی کوچیک باشه که بازتاب اون در آبادانی اون منطقه بسیار زیاده. معمولا در کنار برنامه های اصلی جشنواره ، برنامه های جانبی مثل معرفی و فروش محصولات محلی و صنایع دستی منطقه هم وجود داره. مردم محلی تولیدات و صنایع دستی خود رو در غرفه های مختلف به نمایش میذارن و گردشگران با خرید این محصولات به درآمدزایی مردم اون محل کمک می کنن.
 

چرا جشنواره محلی برگزار کنیم

 

آشنایی با آداب و رسوم
از اونجا که ایران دارای فرهنگ غنی و تمدنی چند هزار ساله با قومیت های مختلفه و هر کدام از اقوام دارای ویژگیها و آداب و رسوم منحصر به فردیه. موسیقی ها و رقص های محلی ، بازیها و مسابقات محلی هر کدوم دارای قواعد مخصوص به خودشه که جز فرهنگ و رسوم اون منطقه محسوب میشه.
برگزاری فستیوال های محلی کوچیک و بزرگ نه تنها دیگران رو با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه آشنا می کنه ، بلکه باعث میشه جوانان اون شهر هم به آیین ها و رسومات خود پایبند باشن و به اونها احترام بذارن.


چرا جشنواره محلی برگزار کنیم

 

چرا جشنواره محلی برگزار کنیم

نشاط جمعی
از اونجایی که در تمامی جشنواره ها عده ای دورهم جمع میشن و با برگزاری بازیهای محلی و یا نواختن موسیقی و رقص های محلی اوقات شاد و مفرحی در کنار یکدیگه ایجاد می کنن ، این شادی و نشاط در روحیه تمامی مردم منطقه موثره و حس همدلی و وحدت رو بین مردم رواج میده.

 چرا جشنواره محلی برگزار کنیم
منبع: dana.ir

 

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطهفت کلید اصلی برگزاری جشنواره موفق
موضوع: جشنواره
هفت کلید اصلی برگزاری جشنواره موفق
۱۷ مهر ۱۳۹۶

صدها جشنواره در هرسال برگزار می شود که با برنامه ریزی رویداد های شگفت انگیز خود فرهنگ و انرژی های منحصر به فرد آن را منعکس می کنند.به همین دلیل هر جشنواره ، برنامه ریزی مخصوص به خود را طلب می کند.با ا...

جشنواره فجر امسال با ۲۲ فیلم
موضوع: جشنواره
جشنواره فجر امسال با ۲۲ فیلم
۲۰ مهر ۱۳۹۶

به گزارش ایسنا: محمدمهدی حیدریان، رئیس سازمان سینمایی، در برنامه "چشم شب روشن" درباره وضعیت سینمای ایران گفت: به دلیل فقر در موضوع و ژانر نمی‌توانیم به سینمای جهانی برسیم و متأسفانه زیر...

مهم ترین جشنواره های سینمایی دنیا
موضوع: جشنواره
مهم ترین جشنواره های سینمایی دنیا
۲۴ مهر ۱۳۹۶

جشنواره های سینمایی بسیاری در جهان هستن که وجهه بین المللی و اهمیت حرفه ای زیادی دارن.