چرا بچه ها باید مدرسه برن؟


چرا بچه ها باید مدرسه برن؟
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۸ دی ۱۳۹۶     در : مدارس و مراکز آموزشی
  ۲۰۴۲   |     ۰  
چرا بچه ها باید مدرسه برن؟


هر سال با شروع سال تحصیلی کودک ها و نوجونها راهی مدرسه می شن و سوال خیلی هاشون از پدر مادرا و معلم ها اینه که چرا باید مدرسه برن و درس بخونن؟ ما هم به عنوان والدین یا معلم ، به بچه ها میگیم بخاطر یاد گرفتن خوندن و نوشتن و سوادآموزی باید برن مدرسه.اما واقعا تنها دلیلش همینه!!؟
تردیدی نیست که توانایی‌های خوندن، نوشتن و حساب کردن واقعا مهم هستن و همه باید اونها رو یاد بگیرن، اما مدرسه رفتن کودکان و نوجونها دلایل مهم تری هم داره. یکی از مهم‌ترین دلایل، رشد مهارت‌های اجتماعی مهم در کودکان است.
 در بسیاری از کشورها، فرستادن کودکان نوپا به مهدکودک با توجه به همین هدف انجام میشه. کودکان در سال‌های اولیه زندگی از طریق تعامل اجتماعی با کودکان دیگر یاد می‌گیرن که چطور حق خود و دیگران رو رعایت کنن، چطور گوش بدن و چطور زندگی مشترک رو دنبال کنن. بازی کردن با بچه های دیگه به اونها کمک می‌کنه تا چیزهای بیشتری درباره شخصیت خودشون و علاقه‌مندی‌هاشون یاد  بگیرن. استقلالی که کودک در مهدکودک و بعد در مدرسه تجربه می‌کنه، مساله مهمیه که یادگیری اون در خونه امکان پذیر نیست. بچه ها در مدرسه و پایه‌های بعدی یاد می‌گیرن که چطور با هم‌سالان خودشون تبادل نظر، سازش و تعامل کنن. اگر افراد، این مهارت‌های ارزشمند رو در دوران کودکی یاد نگیرن، بعدها در محیط‌های حرفه‌ای شغلی به مشکل برمی‌خورن و توانایی تعامل با دیگران رو ندارن و دائما درحال تنزاع هستن.

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطراهکارهای افزایش شادی در مدارس
موضوع: مدارس و مراکز آموزشی
راهکارهای افزایش شادی در مدارس
۱۷ مهر ۱۳۹۶

دانش‌آموزان ساعاتی از روز را در مدرسه می‌گذرونن و اگه فضاسازی مناسبی در مدارس انجام بشه، به شاد زیستن فرزندان خود کمک کردیم. ‏شاداب سازی مدارس را بایستی در ابعاد ظاهری و ابعاد معنوی جست...

۴۰ پیشنهاد برای برگزاری جشن دهه فجر مدارس
موضوع: مدارس و مراکز آموزشی
۴۰ پیشنهاد برای برگزاری جشن دهه فجر مدارس
۱۹ مهر ۱۳۹۶

بهمن ماه هرسال مدارس در تکاپوی تدارک مراسم و برنامه هایی برای دهه فجر هستن. برنامه ها و جشن هایی که با مشارکت خود دانش آموزان برنامه ریزی و اجرا میشه. ما در این مطلب پیشنهاداتی را برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم ارائه می‌کنیم.

۸مرحله برنامه ریزی کارگاه آموزشی مفید
موضوع: مدارس و مراکز آموزشی
۸مرحله برنامه ریزی کارگاه آموزشی مفید
۱۹ مهر ۱۳۹۶

وُرکشاپ و یا کارگاه آموزشی‌ به رویدادهای کوتاه‌ مدتی گفته میشه که با هدف آموزش تعداد معدودی از افراد برگزار میشن. وُرکشاپ‌های آموزشی اغلب برای دانش‌آموزان جهت رفع محدودیت‌های...