هفت مرحله ی کلیدی برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای


هفت مرحله ی کلیدی برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۶ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۲۳۲   |     ۰  
هفت مرحله ی کلیدی برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای


شروع کسب و کار عکاسی، کاری سخت است اما ادامۀ راه و موفقیت در این حرفه، کاری بسیار سخت تر از آغاز آن است. این بدین معناست که اگر قصد دارید حرفه ی عکاسی را آغاز کنید؛ قبل از هر چیز نیاز دارید که کمک‎ها و راهنمایی‏ های زیادی دریافت نمایید. در این مطلب به هفت مرحله ی کلیدی که شما را به یک عکاس حرفه ای تبدیل می‏ کند؛ اشاره خواهیم کرد. اگر شما این مراحل را به درستی طی کنید؛ در حرفه ی عکاسی به موفقیت زیادی دست خواهید یافت.

تخصص خود را تعیین کنید: در ابتدا برای شروع کسب و کار عکاسی، باید زمینه ی تخصصی کسب و کارتان را مشخص نمایید. شما نمی‏ توانید عکاسی را بدون تعیین فضای کاری مورد نظرتان آغاز کنید. برای تعیین تخصصتان، هر بار که دوربینتان را به دست می ‏گیرید؛ خود را به یک چالش جدید دعوت کنید و با موضوعات مختلف به عکاسی بپردازید(پرتره، کودک، خانواده، محصول، طبیعت و...). شما باید سبک‎های مختلف را امتحان نمایید و سپس سبک مورد علاقۀ خود را انتخاب کنید. زمانی که شما عکاسی را با سبک مورد علاقه تان آغاز نمایید؛ در ادامۀ مسیر موفقیت در دستان شما خواهد بود.

تجهیزات و ابزارهای مناسب را تهیه کنید: زمانی که شما سبک کاری خودتان را تعیین می ‏کنید؛ باید به دنبال تهیۀ ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای آن سبک نیز بروید. به طور مثال اگر قصد دارید به عکاسی از مناظر طبیعی بپردازید؛ دیگر نیازی به تجهیزات نورپردازی نخواهید داشت و از نور طبیعی بهره خواهید برد. در این مرحله به خاطر داشته باشید که این تجهیزات از شما یک عکاس حرفه ای نخواهد ساخت؛ بلکه دانش و مهارت شما در زمینۀ عکاسی، شما را موفق خواهد نمود. اگر در آغاز کار، نمی ‏توانید تمام تجهیزات را تهیه کنید، میتوانید کار خود را با حداقل‎ها آغاز کرده و در ادامه با کسب درآمد، در سایر تجهیزات پیشرفته سرمایه‎گذاری کنید.

مجموعه‎ای از نمونه کارهای متنوع آماده کنید: داشتن مجموعه ‏ای از نمونه کارها برای شما به عنوان یک عکاس، ضرورت دارد. چرا که مهارت شما را در عکاسی نشان خواهد داد. شما می‏ توانید از رسانه‎های اجتماعی برای ارسال عکس ‏ها(نمونه کارهایتان) و به اشتراک گذاشتن آن‎ها با مخاطبان و مشتریان بالقوه استفاده کنید. همچنین باید بهترین کارهایتان را وب سایت خود داشته باشید و این نه تنها فرصتی برای به نمایش گذاشتن نمونه کارهایتان است؛ بلکه بسیار حرفه ای‎تر از این است که فقط کارهایتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

مشتریان هدف خود را به درستی شناسایی کنید: پس از آماده کردن نمونه کارها، شما باید این نمونه کارها را برای مشتریان بالقوۀ خود ارسال نمایید. به طور مثال اگر شما یک عکاس محصول یا پرتره هستید؛ می ‏توانید نمونه کارهایتان را برای سازمان‎های بزرگی که ممکن است به یک عکاس برای شرکتشان نیاز داشته باشند؛ ارسال کنید. نکته این است شما باید مشتریانی را انتخاب کنید که نیازهایشان با سبک عکاسی شما مطابقت دارد و نباید منتظر بمانید که مشتریان شما را پیدا کنند.

کسب و کارتان را به خوبی درک کنید: آنچه که بسیاری از عکاسان تازه کار نمی‏ توانند به خوبی درک کنند این است که تصور می‏ کنند باید تمام زمانشان را به عکاسی اختصاص دهند. در حالیکه شما به عنوان یک عکاس باید به تمام جنبه‏ های کارتان بپردازید و بدانید که چگونه باید کسب و کار عکاسی را اجرا کنید، چگونه محصولات و خدمات خود را قیمت‎گذاری کنید، چگونه مسائل مالی(دریافت ‏ها و پرداخت‌ها) را مدیریت کنید و ... . این‏ ها تنها بخشی از چیزی است که باید برای شروع عکاسی حرفه ای بدانید.

جریان کاری خود را بهبود بخشید: زمانیکه به جریان‌های کاری خود فکر می‏ کنید؛ ممکن است چیز مهمی به نظر نرسد اما بهبود جریان‎های کاری، پایه‏ های کسب و کار شما را مستحکم می‏ کند و در صرفه‏ جویی زمان شما بسیار تأثیر گذار و حائز اهمیت است. به طور مثال، اگر شما هر روز برای هر یک از فعالیت‏ هایتان زمان مشخصی تعیین نمایید؛ از درگیری و همپوشانی کارها جلوگیری کرده و به کار خود نظم می‎‌بخشید. بنابراین، همواره جریان کاری خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز، تغییرات لازم را اعمال کنید.

کار خود را ارتقاء دهید: هر روز زمانی را برای یافتن راه‎های جدید به منظور تبلیغ و معرفی کسب و کارتان اختصاص دهید و مهارت‎ها و توانایی های خود را به روز نمایید و به عنوان یک عکاس حرفه ای همواره گام‎هایی رو به جلو بردارید. در دنیای امروزی شما باید برای جلب رضایت مشتریان و جذب مشتریان جدید، فراتر از مرزها گام بردارید و خدمات و محصولاتی منحصر به فرد ارائه دهید و از رسانه‎های اجتماعی برای نمایش کارهایتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.