نکات کلیدی عکاسی سریع در جشن تولد


نکات کلیدی عکاسی سریع در جشن تولد
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۰۷ آبان ۱۳۹۶     در : تولد
  ۴۵۳   |     ۰  
نکات کلیدی عکاسی سریع در جشن تولدجشنهای تولد شادیهای بزرگی هستند.زمانیکه تولد یکی از اعضای خانواده یا دوست عزیزی ست، می خواهید این شادی را با دوربین خود ثبت کنید و کل داستان این رویداد را روایت کنید.
داستان با باد کردن بادکنک، خرد کردن میوه، خوشامدگویی به مهمانانی که وارد می شوند و لذت بردن از کل مهمانی آغاز می شود.
همیشه لحظه ای ویژه وجود دارد که شما می¬خواهید شکار کنید چه عکس کیک باشد، چه باز کردن هدایا و چه لحظات خاص مهمانان!
اما چرا عکاسی از این لحظات ساده نیست و در آخر مهمانی ، عکسهایی که برایمان مهم بوده خوب از آب در نمی آید؟ حتما متوجه شده اید که وقتی دوربین یا تلفن هوشمند خود را برای عکاسی یا فیلمبرداری آماده می کنید، همیشه یک سر در مسیر شما است یا بادکنک نزدیک شما درست در برابر لنز دوربین چرخ می خورد.
با هر چالشی، شما باید آماده باشید و بتوانید سریع عمل کنید ـ گاهی اوقات حتی فرصت زوم کردن لنز ندارید زیرا اتفاقات کمتر از یک ثانیه رخ می دهند.حالا چطور می توانیم سریع عمل کنیم؟
 

خیلی زیاد عکس بگیرید
این را بدون اغراق می گوییم.تا جایی که میتوانید زیاد عکس بگیرید،مخصوصا اگر تازه کار هستید.
در مهمانی ها معمولا افراد دائما در حال رفت و آمد هستند و به این شلوغی ها دویدن و بازی کردن بچه ها را هم اضافه کنید.پس گرفتن عکس های زیاد باعث می شود در این فضای شلوغ کمتر لحظات مهم را از دست بدهید.
 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولد

 

از بالا عکس بگیرید
چقدر بالا؟ رفتن روی صندلی؟ این بلندی هر چقدر بیشتر باشد بهتر است
این کار را از زوایای مختلف انجام دهید زیرا ممکن است تصویری را ببینید که در حالت عادی انتظارش را ندارید ـ این نکتة کلیدی این جا است و باعث می شود که شما تصاویر خود را به خوبی بگیرید و افراد نیز می توانند جشن را از یک چشم انداز متفاوت ببینند.
 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولد

 

فوت کردن شمع ها را از دست ندهید
معمولا در زمان فوت کردن شمع ها چراغ ها را خاموش می کنند چون باعث می شود که شمع ها و همچنین صورت پسر یا دختری که تولدش است بهتر دیده شود. برای یک زاویة عالی، سعی کنید از بالای کیک و صورت عکس بگیرید و تمرکز چشمان خود را بر روی تصویر حفظ کنید.
اگر دوربین DSLR دارید سرعت شاتر را پایین و ISO را بالا ببرید تا نور بیشتری جذب شود و یا اینکه از فلاش استفاده کنید. فلاش میتواند خوب باشد اما بیش از حد از آن استفاده نکنید.فلاش میتواند واقعاً شما را نجات دهد و تضمین کند شما عکسی را بگیرید که میخواهید.
اگر در اطاق نور وجود دارد یعنی وسط روز یا صبح خیلی زود است. افراد را دور کیک گرد هم آورید و منتظر لحظه ای بمانید که قرار است شمع ها را فوت کنند.
مهم ترین نکته، گرفتن هیجان و حالت چهره افراد است.

 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولد


مهمانان را فراموش نکنید
به خاطر داشته باشید که همه چیز درباره تولد یک پسر یا دختر نیست. عکس هایی از افرادی بگیرید که حضور دارند و لذت می برند. مهمانی بدون مهمان می شود؟
 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولد

 

پشت صحنه را فراموش نکنید
آخرین تزیینات انجام می شود، شخصی که تولدش است در حال آماده شدن است ، خوراکی ها و نوشیدنی ها را روی میز می چینند و... لحظاتی هستند که قبل از تولد اتفاق می افتند و عکس گرفتن از آنها خیلی جذاب و لذت بخش است.
 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولد

 

چهره و احساسات افراد را شکار کنید
اغلب افراد در جشن تولد خوشحال هستند و لبخند می زنند اما بعضی لحظات دیگر را می توانید شکار کنید: عصبی بودن یا خجالت زدگی، لحظات خنده های بسیار بلند، صورت افراد زمانی که خوراکی ها را تست می کنند یا همگی با هم شعر تولد را
 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولد

 

جزییات خیلی مهم است
جزییاتی همانند تزیینات ، کیک ، غذاها ، کادوها و میز در رأس کل داستان قرار دارد .حتی حیوانات خانگی هم جنبه های عالی به عکس شما اضافه می کنند.پس از عکاسی آنها غافل نشوید.
 

نکات کلیدی عکاسی سریع در مهمانی¬های تولدمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبط۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
موضوع: تولد
۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
۱۷ مهر ۱۳۹۶

۱-    یک کارت دعوت دستی بسازید. مهم نیست که کارت دعوت شما خیلی مجلل و خاص باشه، میتونین با همکاری فرزندتون و ایده های ساده و زیبای خودتون کارت دعوت تولد را درست کنین.

۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
موضوع: تولد
۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حتما برای شما هم پیش اومده که بخوایین  با کادو دادن طرف مقابلتون را تحت تاثیر قرار بدین. در واقع انتخاب هدیه مناسب برای مناسبت های مختلف مثل تولد، سالگرد ازدواج یا حتی تشکر از همکار یا دوست یکی از سخت ترین کارهاست. در ادامه با ما همراه باشید

ایده های خوشمزه تولد
موضوع: تولد
ایده های خوشمزه تولد
۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جشن تولدها یکی از دغدغه های ما، تهیه خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه اما مفیده. معمولاً وقتی میخوایم یک مهمونی رو میزبانی کنیم، نمی‌دونیم چی باید درست کنیم. این مطلب رو بخونید تا ایده‌های جدیدی برای غذاهای تولد داشته باشید.