نکات مهم در عکاسی جشن تولد بچه ها


نکات مهم در عکاسی جشن تولد بچه ها
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۸ مهر ۱۳۹۶     در : تولد
  ۹۰۶   |     ۰  

آخرین بروز رسانی : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
نکات مهم در عکاسی جشن تولد بچه ها


جشن تولد مهم ترین جشنیه که برای هر بچه ای اتفاق میوفته و عکاسی در اون جزء غيرقابل حذف است! نکاتی که در ادامه می خونین  در عکاسی کردن این مراسم براتون مفید خواهد بود.
نکته اول : سه نقش عكاس ، مادر بودن و برگزاري مراسم را همزمان به عهده نگیرین.
مسئولیت های زیاد منجر به خستگي بيش از حدتون میشه و توجه تون را بين موضوعات متفاوت پراكنده مي کنه. اگرجشن تولد فرزند خودتون است اكيداً و اکیداً توصيه مي كنم ، لطفاً عكاسي را برای این کار استخدام كنين تا هم به تمام کارهاتون برسین و بیشتر در جشن حضور داشته باشین 


نکات مهم در عکاسی جشن تولد بچه ها

نکته دوم: با عکاستون هماهنگ باشین
عكاس و مادر كودك بايد با هم هماهنگ باشن. قبل از جشن ترتیب برنامه های تولد را به عکاستون بگین. این طوری عكاس با دونستن ترتيب تمام برنامه هاي تولد برنامه ریزی می کنه تا بدونه چه زماني را باید به چه عكس هايي اختصاص بده ، مثلاً ابتدای جشن که فرزندتون سرحاله و سر و صورتش كيكي نشده عکس های تکی و جمعی را بگیره و یا قبل از آوردن و بریدن کیک عکس هایی از کیک و میز تولد بگیره.

نکات مهم در عکاسی جشن تولد بچه ها
 

نکته سوم : عکاسی از تزیینات
قطعا برای دکوراسیون و تزیین میز و تم تولد زمان زیادی صرف کردین. پس خیلی حیف میشه که از اونها عکسهای خوبی نداشته باشین. از اونجا که با اومدن مهمانانها خوراکیهای روی میز خورده میشن و حتی ممکنه بخش هایی از تزییناتی که انجام دادین خراب بشه، ازعکاستون بخواهید قبل از شروع جشن و اومدن مهمان ها از دکور و تزیینات میز و کیک عکس بگیره.
نکته چهارم : شکار لحظه ها
در طول جشن تولد اتفاق هایی میوفته که دیگه تکرار نمیشه.خنده های کودکتون ، لحظه فوت کردن شمع ، بوسیدن کودکتون و .. لحظات خاطره انگیزی هستن که شکار این لحظات توسط عکاس مراسم بسیار مهمه. به یاد داشته باشین همیشه عكس هاي ناگهاني وقتي كسي حواسش به دوربين نيست بهترین عكس ها هستن.

نکات مهم در عکاسی جشن تولد بچه ها
 

نکته پنجم : با هرج و مرج مراسم كنار بيايين .
در جشن تولد بچه ها هيچ كس انتظار عكس های مرتب و شسته رفته ایی که همه به دوربين نگاه كنن را نداره. چون سوژه ها کودکان بازیگوشی هستن که یک جا بند نمیشن. پس بچه ها را محبور نکنین یکجا بایستند و به دوربین لبخند بزنن، عکاسی از مهماني همانطور كه در واقعيته، زیباتر و خاطره انگیز تر خواهد بود. 
 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبط۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
موضوع: تولد
۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
۱۷ مهر ۱۳۹۶

۱-    یک کارت دعوت دستی بسازید. مهم نیست که کارت دعوت شما خیلی مجلل و خاص باشه، میتونین با همکاری فرزندتون و ایده های ساده و زیبای خودتون کارت دعوت تولد را درست کنین.

۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
موضوع: تولد
۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حتما برای شما هم پیش اومده که بخوایین  با کادو دادن طرف مقابلتون را تحت تاثیر قرار بدین. در واقع انتخاب هدیه مناسب برای مناسبت های مختلف مثل تولد، سالگرد ازدواج یا حتی تشکر از همکار یا دوست یکی از سخت ترین کارهاست. در ادامه با ما همراه باشید

ایده های خوشمزه تولد
موضوع: تولد
ایده های خوشمزه تولد
۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جشن تولدها یکی از دغدغه های ما، تهیه خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه اما مفیده. معمولاً وقتی میخوایم یک مهمونی رو میزبانی کنیم، نمی‌دونیم چی باید درست کنیم. این مطلب رو بخونید تا ایده‌های جدیدی برای غذاهای تولد داشته باشید.