نکاتی که قبل از برگزاری جشن تولد باید بدانید


نکاتی که قبل از برگزاری جشن تولد باید بدانید
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۴ آذر ۱۳۹۶     در : تولد
  ۶۶۶   |     ۰  
نکاتی که قبل از برگزاری جشن تولد باید بدانید


گردهمایی‌های کودکانه که مهم‌ترین اونا در سالروز تولدا انجام میشه در رشد اعتماد به نفس و تقویت روابط اجتماعی کودکان موثره. اغلب والدین به دنیا اومدن فرزندشون رو در همون اولین سال جشن می‌گیرن و سعی می‌کنن خاطره ی اونو برای تمام عمر حفظ کنن. بیشتر کودکان هم هرچه بزرگ‌تر میشن، جشنای تولدشون غیر از یکی دوسال اول به خاطر میارن و ازش ‌بعنوان یکی از بهترین خاطرات کودکی‌شون یاد می‌کنن. می‌تونین این خاطرات رو به بهترین و شیرین‌ترین خاطرات دوران کودکی فرزندتون و جشن اونا رو از یک مهمونی ساده به یک جشن فوق‌العاده برای کودکان، تبدیل کنین. اگه یک برنامه‌ریزی دقیق در جشن تولد وجود نداشته باشه ممکنه اون روز خاطر انگیز به یک روز پردردسر و پر از هیاهوی تبدیل بشه، چرا که خیلی اوقات پیش اومده که مادرا نمی‌دونن با چه برنامه‌هایی کودکان خود را سرگرم کنن. شاید در آخر هم مادرا تصمیم بگیرن این روزای خاطره‌انگیز تولد را به چند سال اول محدود کنن و در باقی سال ها مراسم رو به یک جشن تولد کوچیک خونوادگی خلاصه کنن. اما بی‌انصافیه برای مناسبت ساده‌ای مثل «جشن تولد» بچه‌ها کم بذاریم، به روی خودمون نیاریم یا حتی روی این مناسبت ویژه چشم ببندیم، اونم در شرایطی که عکسا، خاطره‌ها و شیطنتای تولد در سال‌های بزرگسالی تصویر بهتری از شما برای بچه‌هاتون می‌سازه و اونا باورشون میشه که شما پدر و مادر خوبی بودین. اما برای برگزاری جشن تولدی سالم و خاطره انگیز لازمه به نکات زیر توجه کنید:


۱. بچه ها تا چهار سالگی قادر به تشخیص لحظه های با ارزش خود نیستن و از سوی دیگه چندان نمیتونن دوستی های پایداری با همسالای خود داشته باشن. بهتره تا قبل از چهار سالگی جشن تولدای اونا رو توی خونه و جمع های کوچیک برگزار کرده و بعد از اون میهمونیای گروهی بگیرین.


۲. به جشن تولد فرزندانتون هم مثه یک میهمونی رسمی نگاه کنین. بهتره میهمونای خودتونو با کارت دعوت کنین و ازشون بخواین برای احترام متقابل به شما کارتو همراه بیارن.


۳. از مهمونای خودتون با خوراکیای ساده پذیرایی کنین. در جشن تولد کودکان تنقلات و کیک بیشتر از شام اهمیت داره. اونا رو باسلیقه و وسواس انتخاب کرده و سهم هر یک رو به اندازه کافی مشخص کنین. بهتره در این مواقع نوشیدنی های طبیعی و میوه ها رو جایگزین نوشابه های گازدار و خوراکی های شور کنین.


۴. نیمی از شادیای جشن تولد به تزئینات محیطی مراسم مربوط می شود. برای این کار می تونین از کاغذای رنگی براق و چراغای رشته ای استفاده کنین. قبل از هر کاری نظر فرزندتون جویا بشین و ازش بخواین به شما در انجام این کار کمک کنه. به این ترتیب مشارکت گروهی شکل گرفته و به مرور تداوم می یابد.


۵. فرزندتون رو به مهمونا معرفی کنین و ازش بخواین درباره قابلیت ها، توانمندی ها و ابتکاراتش با حاضران صحبت کنه. این کار اعتماد به نفس فرزندتونو بالا می بره و بهش شخصیت میده. در پایان سخنرانی تازه واردا رو به هم معرفی کنین.
یادمون باشه آنچه در ذهن بچه ها از یک مراسم جشن تولد باقی میمونه لبخندیه که بزرگترا و مهمونا بهشون هدیه میدن. این لبخندا نیروی بازدارنده ای دارن که بچه ها رو در محیط اجتماعی حفظ می کنه. جالبه بدونین خیلی از بچه هایی که در جشن تولدهای بیشتری حاضر میشن، لاغرتر از دیگران هستن زیرا شادی های خود را با فعالیت جسمی بیشتر آمیخته کرده و حتی گاهی برای بیشتر بازی کردن خوراکیای کمتری مصرف می کنن.

 

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبط۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
موضوع: تولد
۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
۱۷ مهر ۱۳۹۶

۱-    یک کارت دعوت دستی بسازید. مهم نیست که کارت دعوت شما خیلی مجلل و خاص باشه، میتونین با همکاری فرزندتون و ایده های ساده و زیبای خودتون کارت دعوت تولد را درست کنین.

۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
موضوع: تولد
۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حتما برای شما هم پیش اومده که بخوایین  با کادو دادن طرف مقابلتون را تحت تاثیر قرار بدین. در واقع انتخاب هدیه مناسب برای مناسبت های مختلف مثل تولد، سالگرد ازدواج یا حتی تشکر از همکار یا دوست یکی از سخت ترین کارهاست. در ادامه با ما همراه باشید

ایده های خوشمزه تولد
موضوع: تولد
ایده های خوشمزه تولد
۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جشن تولدها یکی از دغدغه های ما، تهیه خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه اما مفیده. معمولاً وقتی میخوایم یک مهمونی رو میزبانی کنیم، نمی‌دونیم چی باید درست کنیم. این مطلب رو بخونید تا ایده‌های جدیدی برای غذاهای تولد داشته باشید.