نکاتی در مورد عکاسی از یک کنفرانس


نکاتی در مورد عکاسی از یک کنفرانس
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۱۹ شهریور ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی ، عکس و عکاسی
  ۴۷۲   |     ۰  
نکاتی در مورد عکاسی از یک کنفرانس


امروزه، عکاسی و فیلمبرداری از کنفرانس‎ها به یک عامل کلیدی در هر کنفرانسی تبدیل شده است. مستند سازی لحظات مختلف کنفرانس، برای هر کسب و کاری ضرورت دارد و به جزئی جدایی ناپذیر از برنامه ها تبدیل شده است. کیفیت و موضوع تصاویر ضبط شده از یک کنفرانس، بسیار متفاوت هستند. در این مطلب، توصیه‏ هایی برای گرفتن عکس‎های بهتر از کنفرانس ارائه شده است.

  • باتری اضافه، چندین کارت حافظه، کابل‎های مورد نیاز و شارژرهایی که نیاز دارید؛ را همراه خود ببرید: در هر کنفرانسی که حضور می‎یابید، برای پیشگیری از مسائل احتمالی، تجهیزات یدکی و مورد نیاز خود را به همراه ببرید. معمولاً در هر کنفرانسی حداقل یک کارت حافظه مورد نیاز است؛ پس برای احتیاط چندین کارت حافظه همراه خود ببرید. در صورتی که شما تجهیزات مورد نیاز خود را به همراه نبرید؛ زمان زیادی را برای فراهم کردن و تهیۀ آن‎ها از دست خواهید داد.
  • دوربین خود را از حالت خودکار، خارج نمایید: برای عکاسی حرفه ای و با کیفیت از یک کنفرانس، دوربین خود را از حالت خودکار خارج نمایید؛ چرا که زمانی که دوربین از حالت خودکار خارج می‌شود، شما کنترل بیشتری بر روی کیفیت و نحوۀ گرفتن عکس ها دارید(تعادل رنگ، سرعت عکاسی، تنظیمات فلش دوربین و ...).
  • جسور باشید و عکس های ناگهانی بگیرید: سعی کنید در طول کنفرانس، عکس‎های گاه و بی گاه را ثبت کنید و لحظه‌های ناب را شکار کنید. عکس‎ هایی که ناگهانی گرفته می‎شوند بسیار طبیعی‌‎تر و جذاب‌تر هستند. در هنگام عکاسی، لبخندهای طبیعی حضار و صمیمیت و ارتباطات آن‎ها را ثبت کنید و از آن‎ها بخواهید تا مستقیماً به دوربین نگاه نکنند و کار طبیعی خود را انجام دهند.
  • به پس زمینۀ تصاویر، توجه کنید: قبل از گرفتن هر عکسی، یک نگاه سریع به پس زمینه بیندازید و اطمینان حاصل کنید که چیز اضافه و مزاحمی در عکس وجود ندارد. هرگونه عاملی که در پس زمینۀ تصاویر باعث شود که مخاطب، پیام اصلی عکس را دریافت نکند و حواسش از عکس پرت شود را باید از بین برد. بدین منظور اگر متوجه چیزی غیر معمولی در پس زمینه شدید، دقایقی مکث کنید و پس از رفع آن عامل عکس بگیرید یا در صورت امکان موقعیت گرفتن عکس را تغییر دهید.
  • سعی کنید که از فلش دوربین استفاده نکنید: عکس گرفتن در یک کنفرانس، کار آسانی نیست چرا که گاهی نورپردازی سالن کنفرانس، عکس‎ها را با مشکل مواجه می‎سازد. از طرفی ممکن است استفادۀ شما از فلش دوربین حواس سخنرانان و مخاطبان را از موضوع اصلی منحرف کند. بنابراین، سعی کنید که تا حد امکان از فلش دوربین استفاده نکنید و با تنظیم دوربین، طوری عکس بگیرید که عکس ‎ها نور و رنگی کاملاً طبیعی داشته باشند؛ اینگونه، عکس های شما عالی به نظر خواهند رسید.
  • به روشنایی و نورپردازی سالن دقت و توجه داشته باشید: این عامل با مورد قبلی مرتبط است. شما باید به نورپردازی سالن دقت کنید. گاهی نورپردازی در سالن به نحوی است که قسمتی از سالن روشن و قسمتی دیگر تاریک است. در چنین مواقعی شما باید از تکنیک‌های عکاسی استفاده کنید و زاویه‎های مناسب را برای عکاسی انتخاب نمایید. در صورتی که مجبور به استفاده از فلش دوربین هستید، حتماً سعی کنید از طریق برخی تکنیک‌ها نور فلش را متعادل کنید.
  • تعادل رنگ را در عکس ‎ها رعایت کنید: زمانی که دوربین خود را از حالت خودکار خارج می‏ کنید، این امکان برای شما وجود دارد که رنگ ها را متعادل و تنظیم کنید. سعی کنید رنگ‌ها به نحوی باشند که عکس ‎ها طبیعی و واقعی به نظر برسند. این نکته را هم به خاطر داشته باشید اگر پس از گرفتن عکس‎ ها، به هر دلیلی تعادل رنگی در عکس ‎ها وجود نداشت؛ می‎توانید آن‎ها را ویرایش کنید.
  • عکس ‎های بیشتری بگیرید: یکی از بهترین توصیه‌هایی که به هر عکاسی در هر زمینه‌ای می‎شود، این است که عکس‌ های زیادی بگیرید. گرفتن عکس‎ های بیشتر، شانس شما را برای داشتن عکس‎ های بهتر افزایش می‏ دهد و دیگر شما نگران از دست دادن برخی از صحنه ها و عکس ها نیستید. از هر موقعیتی حداقل سه عکس بگیرید چرا که ممکن است در برخی از این عکس ها چشم افراد بسته باشد یا فردی از جلوی دوربین شما رد شود و... . بدین ترتیب گرفتن عکس های بیشتر شانس شما را برای گرفتن عکس هایی حرفه ای تر بیشتر می‎کند.
  • کمتر زوم نمایید و بیشتر راه بروید: در برخی موارد وجود لنز دوربین با کیفیت موجب تنبلی برخی عکاسان می‎شود. به عنوان یک عکاس باید بدانید که زمانیکه راه می‏ روید و در موقعیت های مختلف قرار می ‏گیرید؛ عکس های بهتری را خواهید گرفت. در اینجا منظور ما این نیست که اصلاً از قابلیت زوم کردن استفاده نکنید؛ بلکه می‏ گوییم در شرایطی که می‎توانید حرکت کنید. در برخی مواقع این امکان وجود ندارد که شما به صحنۀ مورد نظر برای عکاسی نزدیک شوید و باید از فاصله‌ای تقریباً زیاد عکس خود را بگیرید. در چنین موقعیتی، زوم کردن امری ضروری است.
  • از عکس‎ های غیر رسمی غافل نشوید: همواره سعی کنید که گاهی از چارچوب عکس های رسمی خارج شده و عکس های هنری و خنده دار بگیرید و از عکاسی خود لذت ببرید. عکاسی از جمع های صمیمی و غیررسمی حضار را از یاد نبرید.

در نهایت لازم به ذکر است که این دوربین عکاسی نیست که ارزش می‎آفریند؛ بلکه عکاس است که با هنر خود ارزش آفرینی می‎کند و دوربین‎ها ابزار هستند.

منبع: digital-photography-school.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...