نظارت بر احساسات کارگران چینی با کلاه ذهن خوان


نظارت بر احساسات کارگران چینی با کلاه ذهن خوان
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی ، افتتاحیه و رونمایی ، مدارس و مراکز آموزشی
  ۲۲۲   |     ۰  
نظارت بر احساسات کارگران چینی با کلاه ذهن خوان


در چین فعالیت مغزی کارکنان در مراکز کاری مختلف از قبیل: کارخانجات، شرکت‌های دولتی و نیرو‌های نظامی با استفاده از یک حسگر هوش مصنوعی، نظارت می‌شود.
در این کشور روی ذهن کارکنان با استفاده از کلاه‌های "ذهن خوان" نظارت می‌شود تا افسردگی و احساسات آن‌ها تشخیص داده شود.
این فناوری با قرار دادن حسگر‌های بی‌سیم روی کلاه کارگران کار می‌کند. زمانی که این فناوری "هوش مصنوعی" روی کلاه کارگران قرار می‌گیرد، می‌تواند عصبانیت، اضطراب و افسردگی کارگران را تشخیص دهد. کارفرمایان چینی از این تکنولوژی "نظارت بر احساس" برای افزایش بهره وری و سود حاصل از کار کارکنان در محیط کار استفاده می‌کنند.
براساس گزارشات اعلام شده، این فناوری سود حاصل از کار کارکنان در یک شرکت را به میزان ۳۱۵ میلیون دلار افزایش داد. چنگ جینگژو، مسئول نظارت بر برنامه‌های این شرکت گفت: هیچ شکی در مورد کارایی مفید این فناوری نیست.
وی افزود، اطلاعات ذهنی حاصل از ۴۰ هزار کارگر این شرکت موجب شد که این شرکت به استاندارد‌های بالاتری دست یابد. گزارشات حاکی از آن است که بیش از ۱۲ کسب و کار چینی و ارتش این کشور، از تکنولوژی‌های مشابه "نظارت بر مغز "استفاده می‌کنند. این پروژه براساس تحقیقات علمی دانشگاه "نینگبو" انجام شده است.
جین جیا، استاد دانشگاه وپروفسور این دانشگاه اظهار کرد، در ابتدا کارگران تصور می‌کردند که ما می‌خواهیم ذهن آن‌ها را بخوانیم که باعث ناراحتی آن‌ها شد. اما پس از مدتی که به استفاده از این فناوری عادت کردند، خودشان ترجیح دادند که در تمام طول روز این کلاه را روی سر خود قرار دهند.
پروفسور کین از دیگر محققان این دانشگاه گفت: زمانی که این سنسور روی کلاه کارگران قرار می‌گیرد، اگر تشخیص داده شود که کارگر دچار ناراحتی است، کارفرما به وی مرخصی می‌دهد و یا اینکه به آن کارگر وظیفه‌ای آسان‌تر محول می‌کند.

 

 

منبع: faradeed

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...