مزایا و معایب داشتن یک تیم فیلمبرداری داخلی در شرکت


مزایا و معایب داشتن یک تیم فیلمبرداری داخلی در شرکت
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۳۰ مرداد ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی ، فیلم و فیلمبرداری
  ۲۴۰   |     ۰  
مزایا و معایب داشتن یک تیم فیلمبرداری داخلی در شرکت


شما همیشه یک جایگزین برای برون سپاری نیازهای ویدیویی خود دارید و آن این است که خودتان خدمات فیلمبرداری مربوط به کسب و کارتان را انجام دهید. این کاری است که بیشتر کسب و کارها انجام میدهند و خودشان تیم، تجهیزات و نرم افزارهای مرتبط با فیلمبرداری را فراهم میکنند. انجام این فعالیتها توسط خود شرکت مزایا و معایبی دارد. که در این نوشتار به آنها خواهیم پرداخت.

مزایای انجام خدمات فیلمبرداری توسط خود شرکت

برخی از مزایای ارزشمندی که با برون سپاری به دست نمی ‏آورید شامل موارد زیر هستند:

دسترسی انحصاری: شما تنها مشتری تیم داخلی شرکت خودتان هستید و آن‏ ها همیشه برای شما در دسترس هستند و تمام تمرکز و زمانشان در اختیار شما خواهد بود.

سرمایهگذاری بلندمدت در کسب و کارتان: تیمهای داخلی، شرکت و مشتریان داخلی خود را بهتر از متخصصان برون سپاری میشناسند. این تیم از دیدن موفقیت ویدیو های کسب و کار شما بسیار خرسند می‏ شود؛ چرا که شغل آنها به آن وابسته است اما سازمانهای تخصصی برون سپاری برای پیدا کردن مشتریان دیگر هیچ محدودیتی ندارند و اگر شما به هر دلیل از کار آنها ناراضی باشید؛ آنها با مشتریان دیگر کار خواهند کرد.

توانایی تولید فیلم‏ های بیشتر با یک هزینۀ ثابت: اگر شما در یک ماه بازاریابی مناسبی برای ویدیو های خود مشاهده کنید، برای سه ماه بعد می‌توانید به تولید دیگر ویدیو ها اقدام کنید. از این طریق می‌توانید تا زمانیکه محدود به پهنای باند نشده‌اید، با استفاده از کارکنانتان ارزش زیادی بدست آورید.

انعطاف‌پذیری: اگر شما با تیم ‏های داخلی کار کنید، این امکان برای شما فراهم است که اولویت پروژههایتان را تغییر دهید؛ بدون اینکه در بودجۀ خود تغییری ایجاد نمایید. نکتۀ مهم این است که کار کردن با تیم داخلی، این امکان را ایجاد می‏ کند که حتی در لحظات آخر نیز تغییراتی در پروژه اعمال کنید.

معایب انجام خدمات فیلمبرداری توسط خود شرکت

اگر چه داشتن یک تیم فیلمبرداری در داخل شرکت، مزایایی در پی دارد اما معایبی نیز دارد؛ که عبارتند از:

سرمایهگذاری بسیار زیاد: شما در ابتدای کار برای تشکیل یک تیم حرفه ای و تهیۀ دوربین و تجهیزات و سایر نرم افزارها نیاز به سرمایۀ بسیار زیادی دارید. در ادامۀ مسیر نیز هزینه‏ های تعمیر و نگهداری تجهیزات اضافه خواهد شد.

هزینههای پنهان: برخی هزینه‏ ها از قبیل هزینۀ بیمۀ افراد تیم فیلمبرداری، هزینۀ نگهداری از تجهیزات و فضایی که به آنها اختصاص میدهید؛ جزء هزینههای پنهانی هستند که ممکن است شما آنها را در نظر نگرفته باشید.

تعهد بلندمدت: اگر بعد از مدتی به این نتیجه برسید که ویدیو برای کسب و کار شما چندان مناسب و مفید واقع نمیشود؛ بسیار دشوار خواهد بود که تمام تجهیزات فیلمبرداری و حتی تیم فیلمبرداری را از فضای کاری خارج کنید و مسیر دیگری را در پیش بگیرید.

نیاز روز افزون به تجهیزات و نرم افزارهای جدید: اگر چه تجهیزات داخلی شما در حال حاضر پاسخگوی نیازهای شماست؛ اما با پیشرفت و توسعۀ تکنولوژی، شما باید هر چند سال یکبار سرمایهگذاری بیشتری بر روی تجهیزات جدید انجام دهید و یا در غیر اینصورت با تجهیزات قدیمی به کار خود ادامه دهید و از بازار رقابتی جا بمانید.

به طور کلی شما برای برقراری ارتباط تصویری با مشتریان به ویدیو های تجاری نیاز دارید و در دو حالت شما به یک تیم حرفه ای داخلی برای فیلمبرداری و تجهیزات مربوطه نیاز دارید که: یک) متعهد و ملزم به استفاده از ویدیو در کسب و کار خود باشید. دو) قصد داشته باشید در مدت زمانی طولانی تولید محتوای تصویری انجام دهید. در نهایت، شما میتوانید یک تیم تولید داخلی برای انجام پروژه‌های فیلمبرداری خود داشته باشید اما برخی از پروژههای خاص و مهم خود را برون سپاری کنید و در حقیقت این هوشمندانهترین راه برای تضمین موفقیت شما است و مزایای بسیار زیادی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. دقت نمایید که انتخاب یک تیم داخلی و یا برون سپاری خدمات فیلمبرداری بستگی زیادی به اهداف، چشمانداز و بودجۀ شما دارد.

منبع: screenlight.tvمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...