شمع تولد باید چه عددی رو نشون بده


شمع تولد باید چه عددی رو نشون بده
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۵ آبان ۱۳۹۶     در : تولد
  ۵۶۷۵۳   |     ۰  

آخرین بروز رسانی : ۲۰ آذر ۱۳۹۷
شمع تولد باید چه عددی رو نشون بده


همونقدر که کیک تولد از اجزای جدا نشدنی یک جشن تولده، بدون شمع هم تولد معنایی نداره.گذاشتن شمع روي كيك تولد به نشونه برآورده شدن آرزوها نخستين‌بار در حدود 200 سال پيش و توسط آلماني‌ها مورد توجه قرار گرفت. فلسفه شمع جشن تولد روایت های زیادی داره. برخی میگن عالم خلقت از چهار عنصر آب، خاک، آتش و باد تشکیل شده و بر اساس باور گذشتکان، هرگاه این چهار عنصر در کنار هم قرار بگیرن دعا مستجاب میشه. در شمع این چهار عنصر رو داریم : موم شمع: خاک، شعله شمع: آتش، دود شعله: باد و موم ذوب شده: آب. به همین علته که میگن قبل از فوت کردن شمع بهتره آرزو کنیم.
همچنین شمع سمبل انسان پویا و فعاله. استفاده از نور شمع برای اهداف متافیزیکی و مدیتیشن برای برخورداری از تأثیرات و جنبه های روانیه اون در ارتباط با ذهن و روح انسان هستش.
حتی امروزه هم از شمع برای درمان بیماری های جسمی و روحی استفاده می کنن که بطور ناخودآگاه تقلیدی از شیوه ی نیاکانمونه. در دوران کهن،آتش مظهر بزرگ ترین قدرتی شناخته می‌شد که زندگی و روح انسان ها رو تحت تاثیر قرار میداد.
شمع خاموش، نمادی از زندگی عادی و سکوت و انزواست که هیچ لطفی نداره. برای ایجاد تحول و دگرگونی در این زندگی باید آتش معنویت رو بر افروخت. آتش سمبل معنویته. پیمودن مراحل کمال، به تولد دوباره (تولد معنوی) نیاز داره.


شمع تولد باید چه عددی رو نشون بده؟
همیشه موقع خریدن شمع کیک تولد این سوال پیش میاد که شمع چه عددی رو نشون بده؟ معمولا باید روی کیک شمعی عددی یا تعدادی شمع معادل یک سال کمتر از سن شخص در روز تولد وی گذاشته بشه. این به معنیه اینه که شخص سن سال قبل رو پشت سر میذاره و تولدی دوباره رو آغاز میکنه

smileyاگه بین دوستان و آشنایانتون، کسی رو می‌شناسید که به اینکه روی کیک تولدش شمع بزاره مشکل داره، این کلیپ رو براش بفرستید. شاید نظرش عوض بشه

 


منبع: jashnname.com

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبط۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
موضوع: تولد
۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
۱۷ مهر ۱۳۹۶

۱-    یک کارت دعوت دستی بسازید. مهم نیست که کارت دعوت شما خیلی مجلل و خاص باشه، میتونین با همکاری فرزندتون و ایده های ساده و زیبای خودتون کارت دعوت تولد را درست کنین.

۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
موضوع: تولد
۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حتما برای شما هم پیش اومده که بخوایین  با کادو دادن طرف مقابلتون را تحت تاثیر قرار بدین. در واقع انتخاب هدیه مناسب برای مناسبت های مختلف مثل تولد، سالگرد ازدواج یا حتی تشکر از همکار یا دوست یکی از سخت ترین کارهاست. در ادامه با ما همراه باشید

ایده های خوشمزه تولد
موضوع: تولد
ایده های خوشمزه تولد
۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جشن تولدها یکی از دغدغه های ما، تهیه خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه اما مفیده. معمولاً وقتی میخوایم یک مهمونی رو میزبانی کنیم، نمی‌دونیم چی باید درست کنیم. این مطلب رو بخونید تا ایده‌های جدیدی برای غذاهای تولد داشته باشید.