سالن کنفرانس خود را با رنگ‎ ها به روز کنید


سالن کنفرانس خود را با رنگ‎ ها به روز کنید
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۳ مرداد ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی
  ۱۸۲   |     ۰  
سالن کنفرانس خود را با رنگ‎ ها به روز کنید


سالن کنفرانس، یکی از مهم‎ترین فضا های هر شرکت، اداره یا سازمان است. چرا که مکانی است که مدیران و رهبران سازمان در آن جلسات مهمی را با شرکا، همکاران تجاری و مشتریانشان برگزار می‏ کنند و در آن به ارائه‎ی مطالب می‏ پردازند. برای یک سازمان پیشرفته، یک سالن کنفرانس شیک و مدرن می‏ تواند نخستین نتیجه مثبت را ایجاد نماید و فضایی برای ترویج همکاری ‎ها و تیم‌ سازی فراهم آورد. همچنین می‎توان با انتخاب مبلمان مناسب و راحت برای سالن کنفرانس، تکنولوژی‎های نوآورانه و یک طرح تجاری مناسب،  اهداف سازمانی را محقق ساخت. یک سالن کنفرانس مناسب، نیاز دارد تا برای افرادی که از آن سالن استفاده می‎کنند و در آن حضور می‏ یابند؛ راحت به نظر برسد و کارآیی افراد را بهبود بخشد و تبدیل به آهنربای جذب مشتریان شود.

امروزه بسیاری از شرکت ‎ها اهمیت سرمایه‏ گذاری بر روی تکنولوژی‎ های پیشرفته در فضای کاری را درک می‎کنند و می‎دانند از این طریق می‎توان کارایی و بهره‎وری کارکنان را افزایش داد. اگر همین دیدگاه نسبت به سالن کنفرانس نیز وجود داشته باشد، فضای شرکت به فضایی کارآمدتر تبدیل خواهد شد. یک سالن کنفرانس مدرن باید دارای تجهیزاتی از قبیل کامپیوتر(برای دسترسی به فایل‎ها)، ویدئو پروژکتور و صفحۀ نمایش، مرکز کنترل تجهیزات الکترونیکی و غیره باشد. علاوه براین، انتخاب رنگ های مناسب برای سالن کنفرانس، تأثیراتی ژرف بر روی همکاران تجاری، مشتریان، سهامداران و افراد حاضر در سالن دارد و می‏ تواند تأثیرات روانی مختلفی از قبیل آرامش، انرژی، خلاقیت و بهره‎وری بر روی آن‏ها داشته باشد. در زیر به تأثیر برخی از رنگ ‏ها اشاره خواهیم کرد:

زرد: رنگ زرد سبب تقویت فعالیت ‏های ذهنی و انرژی ماهیچه‎ ها می‎شود و با شادی، لذت، ادراک و انرژی در ارتباط است. شما می‏ توانید به منظور ساخت تصویری معتبر و جدی، پیشنهاد فروش محصولات و خدمات گران قیمت و یا کسب مزیت در بحث‌ ها، از رنگ زرد برای سالن کنفرانس استفاده نمایید.

قرمز: این رنگ نماد شدت عاطفی، گرمی، انرژی، نیرو، قدرت، اشتیاق، میل، عشق و عزم است. به منظور تحریک افراد به تصمیم‏ گیری سریع می‏ توانید رنگ قرمز را برای دیوارهای اتاق کنفرانس در نظر بگیرید اما اگر تمایل به بحث ‎های هیجان انگیز دارید؛ از این رنگ استفاده نکنید.

نارنجی: این رنگ با جذبه، شادی، خلاقیت، موفقیت، تشویق، تحریک و احساس گرما در ارتباط است. سازمان ‏هایی که جلسات متعددی را برگزار می‎کنند و نیاز به تعاملات ذهنی در سطح بالا دارند و یا مایل به بهبود کار گروهی هستند؛ می‏توانند از این رنگ برای سالن کنفرانس بهره ببرند.

سبز: رنگ سبز دارای ارتباطی قوی با طبیعت است و نشان‎دهندۀ هماهنگی، امنیت، رشد پایداری و طراوت است. رنگ سبز سالن کنفرانس می‎تواند فضایی صلح آمیز برای حل موضوعات دشوار ایجاد نماید و یا موجب مکالمه و بازخورهای صادقانه شود.

آبی: رنگ آبی، احساس وفاداری، اعتماد، خرد، اعتماد به نفس، هوش، ایمان و حقیقت را به همراه می‎آورد و باعث آرامش می‎گردد. شما می‏ توانید برای ملاقات با فروشندگان دیوار اتاق کنفرانس را آبی رنگ کنید. همچنین اگر به دنبال ایده ‎‎های جدید و ناگهانی هستید نیز رنگ آبی را به شما پیشنهاد می‎کنیم.

بنفش: این رنگ نماد قدرت، جاه طلبی، ثروت، استقلال، خلاقیت و رمز و راز است. در صورتی که سالن کنفرانس دیوارهایی به رنگ بنفش داشته باشد؛ فضای مناسبی را به منظور تفکر خارج از چارچوب‎ ها و یا تحت تأثیر قرار دادن مشتریان ایجاد می‎کند.

منبع: Protectpainters.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...