راهکارهایی برای خوش عکس بودن


راهکارهایی برای خوش عکس بودن
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۲ مهر ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۷۷۹   |     ۰  
راهکارهایی برای خوش عکس بودن


همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.
- به سمت راست خود نگاه کنین
بر طبق مطالعات اخیر محققان دانشگاه ویک فورست آمریکا، نیمرخ چپ صورت نسبت به نیمرخ راست جذابیت بیشتری داره. این موضوع به این دلیله که این بخش از صورت احساسات شخص رو بهتر بروز می ده. برای اینکه عکس پروفایلتون عالی باشه، صورت خود را کمی به سمت راست بچرخونین. این ترفند باعث می شه افرادی با صورت های گرد، لاغرتر به نظر برسن.
- مهمترین ویژگی ظاهری خودتونو برجسته کنین
برای اینکه خوش عکس باشین، سعی کنین مهمترین ویژگی ظاهری خودتونو برجسته کنین تا زیباتر به نظر برسین.
مثلا افرادی که دندان های زیبایی دارن، بهتره طوری لبخند بزنن که دندان هایشان معلوم باشه و چهره بشاش اونها مخاطب رو جذب کنه. این در حالیه که لبخندی ملایم چشمهاتونو درشت تر و لب هاتونو را برجسته تر نشون می ده

راهکارهایی برای خوش عکس بودن


- به لنز دوربین نگاه نکنین
هیچکس نمی خواد در عکسی که همه در اون خوب افتادن، با چشمانی قرمز دیده بشه. برای این که چنین اتفاقی نیوفته، مستقیم به لنز دوربین نگاه نکنین. کمی بالاتر یا پایین تر از لنز رو نگاه کنین. نگاه مستقیم به لنز باعث میشه که نور پس از برخورد با شبکیه چشم منعکس بشه و در نتیجه چشم در عکس به رنگ قرمز در میاد. اگه فاصله ی خودتونو با دوربین حفظ کنین، از خطر چشمک زدن هم دور خواهید شد
- جلوگیری از قرمزی چشم در عکس
دلیل اینکه چشمای شما در عکس قرمز می شه، انعکاس نور خیلی کمی از پشت پلک شما به لنز دوربینه. افرادی که چشمان درشتی دارن بیشتر از سایرین از این موضوع ناراحت هستن. اگه با نگاه نکردن به لنز دوربین نتونستین این مشکلو حل کنین، ما ترفند دیگه ای رو به شما معرفی می کنیم. برای جلوگیری از داشتن چشمانی قرمز در عکس، مطمئن بشین که محیط عکاسی از نور کافی برخورداره. یا اینکه میتونین تنها چند لحظه قبل از اینکه عکاس عکس بگیره، به یک منبع نور که روشنایی کمی داره، نگاه کنین تا مردمک های چشمتون کوچیک تر دیده بشه.
- غبغب را حذف کنین
هیچ چیز بدتر از این نیست که در عکسی غبغب شما کاملا مشخص باشه. اما متاسفانه این مشکل برای همه ما پیش آمده. برای اینکه این مشکل در عکس هایتان به وجود نیاد، مطمئن بشین که دوربین کمی بالاتر یا هم سطح چشماتون قرار داشته باشه. همچنین سعی کنین سرتونو کمی به سمت بالا نگه دارین و فک تونو کمی به سمت بیرون بدید. بهتره ابتدا این شیوه رو جلوی آینه تمرین کنین و ببینین که طبیعی به نظر می رسه یا نه.

راهکارهایی برای خوش عکس بودن


- از نور مستقیم دوری کنین
شاید همیشه این امکان وجود نداشته باشه که عکاس شرایط نوری مناسبی رو فراهم بیاره. بهتره به خاطر بسپارین که نور مستقیم از بالا میتونه روی صورت شما سایه بندازه و سایه های زیر چشمای شما رو برجسته تر کنه، در نتیجه سیاهی پایین چشمانتون در عکس بیشتر میشه. مکان هایی با نورهایی ملایم را برای عکاسی انتخاب کنین.
- ژستی حرفه ای بگیرین
اگه می خوایین عکس تمام قد بندازین، ژستی کلاسیک به خود بگیرین ، در حالی که یکی از شانه های خودتونو  به دوربین نزدیک تر کردین و یکی از پاهاتون جلوی پای دیگه اس، سه چهارم از بدنتونو به سمت دوربین بچرخونین. این ژست باعث میشه که در عکس لاغرتر به نظر برسین. سعی کنین کمرتونو راست نگه دارین و شکم تونو تو بدید. (فقط سعی کنید خیلی در اینگونه ژست گرفتن افراط نکنین، قرار نیست کسیو گول بزنین.)

- قشنگ ترین لبخندتونو به نمایش بگذارین
بسیاری از ما زمانی که می خوایم بخندیم، خیلی روی شکل دهان و لب هامون تمرکز می کنیم. این در حالیه که محققان بر این باورن که خنده چشمای شما خیلی مهمتر از تمرکز بر روی خنده لباتونه. برای اینکه لبخند طبیعی تری داشته باشین به چیزی که شما رو خوشحال می کنه، فکر کنین. شاید با توجه به ویژگی های ظاهری که خاصِ خودتونه، بتونین با لبخندتون تاثیر بیشتری روی مخاطب داشته باشین.
- گرفتن ژست خاصی رو برای عکاسی تمرین کنین
اگه واقعا علاقمند هستین که خوش عکس باشین، بهترین کاری که می توانید انجام بدید اینه که ژست های خودتونو از قبل تمرین کنین. در زوایای مختلف از بدن، صورت و لبخندتون عکس بیندازین تا زمانی که متوجه بشین در کدوم حالت خوش عکس تر هستین. میتونین این کار رو مقابل آینه یا با دوربین خودتون انجام بدید. با رعایت این نکات مطمئن باشین در عکس هاتون عالی به نظر میرسین.
 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.