راه‎هایی برای کاهش استرس در برنامه ریزی و برگزاری رویداد


راه‎هایی برای کاهش استرس در برنامه ریزی و برگزاری رویداد
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۷ شهریور ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی
  ۳۲۳   |     ۰  
راه‎هایی برای کاهش استرس در برنامه ریزی و برگزاری رویداد


امروزه، برنامه ریزی و برگزاری موفق یک رویداد در هر صنعتی با استرس و نگرانی همراه است. همواره در هر رویدادی مأموریت ما جلب نظر و رضایت مشتریان و مخاطبان حاضر در رویداد است. شما باید رویدادهای خود را طوری برنامه‎ ریزی کنید که حداکثر رضایت و خروجی را برای کسب و کار شما به ارمغان آورد. به همین دلیل، یکی از راهکارهای ما  برای کاهش استرس و اضطراب شما، استخدام یک برنامه‎ریز رویداد حرفه ای است. شما می‏ توانید از طریق واگذاری برخی از مسئولیت‎های خود، استرس و نگرانی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

مخاطبان و مشتریان شما که در رویداد حضور می‎یابند، باید از رویداد لذت ببرند و خود را جزئی از کسب و کار شما حس کنند. این امر، جز از طریق هماهنگی و داشتن دانش و اطمینان در مورد اینکه همه چیز تحت کنترل است؛ محقق نمی‎شود. در اینجا، ما به برخی از ترفندهای کاهش استرس قبل از روز برگزاری رویداد اشاره خواهیم کرد تا شما بتوانید با این راهکارها و ترفندها از رویداد خود لذت ببرید.

یک لیست کامل و جزئی از کارهایی که باید انجام شود، داشته باشید.

داشتن یک لیست کامل از کارها، به شما کمک شایانی می‎کند تا آرامش بیشتری داشته باشید. سعی کنید که در این لیست وظایف خود را به وظایف کوچک‌تر و قابل کنترل تقسیم کنید و از این طریق با آرامش و اطمینان بیشتری به کارها بپردازید. این لیست به شما کمک می‎کند تا چیزی را از قلم نیندازید. سعی کنید بعد از انجام هر یک از کارها، آن کار را از لیست خارج کنید یا با رنگ دیگری مشخص نمایید؛ همین کار بخش زیادی از استرس شما را کاهش خواهد داد و می‏ توانید وظایف مرتبط را با هم گروه بندی کرده و همزمان انجام دهید و در مسیر درست گام بردارید.

همچنین شما می‏ توانید از این لیست در راستای زمانبندی کارها استفاده کنید و دیگر نگران کمبود زمان نباشید. باید موارد این لیست را اولویت بندی کنید و زمان لازم برای انجام هر مورد را مشخص نمایید. بدین ترتیب شما به جای مواجهه با وظایف سنگین و اضطراب آور، با لیستی از کارهای کوچک‎تر و قابل کنترل تر مواجه خواهید بود و با آرامش بیشتری رویداد را برگزار خواهید کرد.

از ابزارهای مناسب برای انجام کارها استفاده نمایید.

امروزه، برای انجام هر کاری ابزارها و تکنیک‎های خاصی وجود دارد؛ شما باید از این ابزارها برای برگزاری هر چه بهتر رویداد بهره ببرید. به طور مثال شما می‎توانید از طریق ثبت نام آنلاین و اطلاع رسانی از طریق شبکه‌ها و رسانه‎های اجتماعی، مقدار زیادی در هزینه‏ هایتان صرفه جویی کنید و علاوه براین، در زمان و انرژی خود نیز صرفه جویی کرده و اضطراب خود را کاهش دهید. از ابزارهای سازمانی و کاری نظیر Evernote برای یادداشت برداری کارها و تهیۀ لیست کمک بگیرید و از طریق این ابزارها رویداد خود را با استرس کمتری برگزار کنید.

در مورد خودتان و سلامتی‎تان فکر کنید.

اگر چه برگزاری رویدادهای سازمانی می‎تواند در موفقیت کسب و کار شما تأثیرگذار باشد؛ اما نباید این امر باعث شود که استرس و اضطراب ناشی از آن به سلامت شما لطمه وارد کند. شما زمانی که در صحت و سلامت باشید؛ می توانید امور را به بهترین شکل پیش ببرید و پیگیری نمایید. بنابراین، سلامت و آرامش خود را در اولویت قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که همواره برخی مسائل (پیش بینی نشده) در هر رویدادی رخ خواهد داد.

هیچ چیز کامل نیست! گاهی ممکن است در برگزاری رویداد شما، برخی از مسائل کوچک  با مشکل مواجه شود و شما انتظار این مسائل را نداشته باشید. بنابراین، شما برای برگزاری بهترین و بی نظیرترین رویداد برنامه ریزی کنید اما خود را برای بدترین رویداد آماده نمایید و یک برنامۀ جایگزین برای زمانیکه برخی از عوامل طبق برنامه پیش نمی‎رود داشته باشید. به طور مثال ممکن است در زمان برگزاری رویداد یکی از سخنرانان کلیدی به موقع نرسد، سیستم صوتی دچار مشکل شود، و... شما حتماً برای چنین مسائلی آماده باشید و برای آن یک برنامۀ جایگزین تدارک ببینید. اینگونه آرامش خود را تضمین خواهید کرد و قطعاً رویداد شما در بدترین حالت، طبق برنامه پیش خواهد رفت.

منبع: www.absoluteeventsbycorrine.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...