راهنمای ژست گرفتن عروس خانمای خوشگل


راهنمای ژست گرفتن عروس خانمای خوشگل
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۰۴ دی ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۳۷۰   |     ۰  
راهنمای ژست گرفتن عروس خانمای خوشگل


اولین تجربه قرار گرفتن جلوی دوربین عکاسی به عنوان مدل ، برای بیشتر عروس خانما توی همون روز عروسی رخ میده. از همین رو بیشترشون اطلاعاتی در مورد نحوه ی صحیح  ژست گرفتن و اینکه چطور جلوی دوربین بایستن تا عکس بهتری ازشون ثبت بشه رو ندارن. نسیم شو در مطلب امروز آموزش ژست دادن به عروس رو از زبان یک تیم عکاسی حرفه ای مرور می کنه تا بهتون نشون بده چطور توی عکساتون زیباتر دیده بشین.


چانه
همه از غبغبشون شکایت می کنن و دوست دارن توی عکس دیده نشه. حتی اگه شما یک عروس لاغرم باشین با قرار گرفتن در زاویه نادرست چینی در زیر چونه تون به وجود بیاد.برای اینکه توی عکس غبغب نداشته باشین چونه تون رو به داخل نکشین، این کار باعث میشه غبغب شما بزرگتر دیده بشه، در عوض چونه تون رو جلو بکشین، این کار زیر گلوی شما سایه ایجاد میکنه و غبغب رو تقریباً از بین میبره.
اگه عروس تپلی هستین، میتونین روی زانو بشینین و بذارین عکاس از زاویه بالا از شما عکس بگیره.

بینی
اگه بینی بزرگی دارین و میخواین اونو توی عکس کوچیک نشون بدین، به صورت نیمرخ نایستین، با این کار بینی شما به بزرگترین شکل ممکن دیده میشه. صورتتون رو با زاویه ۴۵ درجه (سه رخ یا سه چهارم رخ) یا کمتر نسبت به دوربین قرار بدین تا بینی شما کوچیکتر دیده بشه.    

لبخند
اینکه بخواین یک لبخند بزرگ و با مزه بزنین کار ساده ایه، اما حقیقت اینه که این عکسا موندگاری بالایی ندارن. وقتی با دهان بسته لبخند بزرگی بزنین روی صورت شما چین و چروکایی ایجاد میشه که هر چه سن شما بالاتر باشه این چین و چروکا بیشتر دیده میشن. با لبانی به هم نچسبیده لبخند بزنین، با این کار سنگین تر و جوون تر دیده خواهید شد و در عین حال چین و چروک زیادی روی صورتتون به وجود نخواهد اومد. خیلی هم طبیعی تره

خنده
به زور نخندین چون در عکس معلوم میشه به اجبار خندیدین. خنده به صورت غیر ارادی تغییرات زیادی توی صورتتون ایجاد می کنه، اما در خنده عمدی در صورت شما تغییراتی که باید انجام نمیشه و خنده مصنوعی دیده میشه. میتونین برای خودتون جُکای خنده دار تعریف کنین!!!

چشما
احتمالاً این جمله رو شنیدین که میگن: «با چشماتون بخندین» … این پیشنهاد خوبیه. این دقیقاً تفاوت خنده اجباری و خنده غیر ارادیه. اگه چشمای شما هم بخندن خنده شما رو تکمیل میکنه و چهره شما خیلی زیباتر میشه! از روز عروسی تون لذت ببرید، وقتی می خواین از شما عکس بگیرن بخندین و شاد باشین، این کار به چشمای شما هم روح میده.

پا
حالا می خوایم به ژست ایستادن در مقابل دوربین بپردازیم.با پا، شما قطعاً نمی خواین طوری دیده بشین که انگار مثل چوبی خشک ایستادین، به جای اینکه خیلی محکم و صاف و قرینه بایستین، باید طوری بایستین که کمی از چاقی تون کم بشه و به عکس جذابیت بیشتری بدین. با پاهایی باز به عرض شونه نایستین، شما سرباز نیستین که!کمی خودتونو بالا بکشین، پاهاتونو به داخل کج کنین و زانوتونو خم کنین. شاید کمی غیر عادی به نظر برسه، اما خیلی ژست بهتریه.

شکم
وقتی میخوان از شما عکس بگیرن شکم خودتونو بیرون ندین ، آویزون نایستین ، کمر رو به عقب بکشین ، پاها رو به هم پچسبونین یا به داخل خم کنین و هر قسمتی که نمی خواین دیده بشه رو عقب بکشین.
نشسته
موقع نشستن خودتون رو ول نکنین.قوز نکنین و کمر رو صاف نگه دارین . پاها را به هم چسبونده و به داخل خم کنین و یا به یک طرف ببرین.چونه را بالا بگیرین.در حالت نشسته بهتره دستهاتون روی هم باشه.

دستا
معمولاً دستا بلاتکلیف هستن و نمیدونین که با اونا چیکار کنین.میتونین دستتان رو روی کمرتون بذارین و یکی را بالاتر از دیگری قرار بدین، با این کار جای دستاتون طبیعی تر خواهد بود.دستاتون رو بر روی رونتون نذارین. این کار شما رو مضطرب نشون میده.

بالا تنه
بازهم صاف بایستید و کمرتون رو خم نکنین.سینه تون رو جلو بدین، با این کار کمر شما باریک تر دیده میشه و همچنین به شما کمک میکنه صاف تر بایستین.شونه ها رو عقب بکشین و سینه تونو جلو بدین، فقط در این کار زیاده روی نکنین که خنده دار دیده میشین. این کار خیلی به حالت درست ایستادنتون کمک می کنه.

بازو ها و شانه ها
مشکل بزرگ دیگه ای که با اون همراه خواهیم بود بازوها و شونه ها هستن. یادتون باشه که به شما گفتیم هر قسمتی رو که می خواین بپوشونین از دوربین دور کنین، همین کار رو هم به سادگی میتونین با شونه ها و بازو هاتون انجام بدین.اگه شونه هاتونو جمع کنین و صورتتون رو روی اون قرار بدین بازوتون بزرگتر از صورتتون دیده میشه.شونه هاتون رو رها کنین و دستاتون رو بر روی کمرتون بذارین، چونه خود رو هم به سمت دوربین بچرخونین.

تکیه دادن
وقتی می خواین به جایی تکیه بدین خودتون رو روی اون رها نکنین، بلکه تنها بهش تکیه کنین و از اون مثل یک تکیه گاه استفاده کنین.

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر

بنر فیلمبرداری نسیم سبز تصویر

20 سال تجربه در برگزاری


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.