خالق سلفی و گرانترین سلفی جهان


خالق سلفی و گرانترین سلفی جهان
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۳ اسفند ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۳۱۸   |     ۰  
خالق سلفی و گرانترین سلفی جهان


فرقی ندارد که از چه فرهنگی هستید و با چه زبانی صحبت کنید؛ این‌ روز‌ها واژه‌ی سلفی تبدیل به اصطلاحی در تمام کشور‌ها شده است. نزدیک به ۵ سال است که این واژه در فرهنگ‌ها جا باز کرده؛ اما بر اساس تحقیقات انجام‌شده، به‌ نظر می‌رسد که پیشینه‌ی این واژه و عکس‌های این‌ چنینی بسیار بیشتر از آن‌ است که اکثریت فکر می‌کنند.

همچنین با استقبال زیادی که طی سال‌های اخیر از تصاویر سلفی شده است، این پرسش در ذهن افراد ایجاد می‌شود که خالق حقیقی عکس سلفی چه کسی بوده است.
نخستین استفاده‌ی قابل استناد از واژه‌ی سلفی در سپتامبر سال ۲۰۰۲ توسط شخصی به نام هوپی انجام شده است.
هوپی پیش‌تر در توضیحات عکس خود نوشته است:
    به‌ خاطرِ فوکوس [بد] شرمنده‌ام، این یک عکس سلفی است!
اما اگر به سراغ تاریخچه این عکس‌ها برویم، به سال ۱۸۳۹ و شخصی به نام رابرت کرنیلیس از آمریکا می‌رسیم. او برای ثبت عکس زیر که امروزه آن‌ را با نام سلفی می‌شناسیم، نزدیک به ۱۵ دقیقه خود را در جلوی دوربین قرار داده است.

 

خالق سلفی و گرانترین سلفی جهان


گرانقیمت ترین سلفی
بد نیست در این بین اشاره‌ای به گرانقیمت‌ترین سلفی ثبت‌شده در تاریخ نیز داشته باشیم. این عکس سلفی که در دهه‌ی ۱۸۵۰ گرفته شد، تصویر اسکار رجلندر، عکاس پیشگام سوئدی‌ را نشان می‌دهد. این‌ عکس بعد‌ها با قیمت ۱۱۵ هزار دلار به فروش رفت.

 

خالق سلفی و گرانترین سلفی جهان

 

اولین سلفی گروهی
نخستین عکس سلفی گروهی در دهه‌ی ۱۹۲۰ میلادی به ثبت رسید. این عکس که روی پشت‌ بامی در نیویورک گرفته شد، شامل عکاسان شرکت بایرون می‌شود که در آن زمان یکی از معروف‌ترین استودیو‌های عکاسی در نیویورک بود.

 

خالق سلفی و گرانترین سلفی جهان

 

همچنین برای دیدن اولین سلفی های تاریخ ایران کلیک کنید


در نهایت می توان گفت عکس‌ سلفی نه به دست یک شخص، بلکه به اجماع جامعه‌ی انسانی و در طی دوران‌های مختلف، به‌مرور جای خود را در میان مردم باز کرده است؛ از همین‌رو نمی‌توان مخترع این نوع عکس‌ها را شخصی خاص دانست.

 

 

منبع: zoomit.ir

 

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.