جشن تولد کودکتون رو به یادموندنی کنین


جشن تولد کودکتون رو به یادموندنی کنین
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۷ آبان ۱۳۹۶     در : تولد
  ۶۰۲   |     ۰  
جشن تولد کودکتون رو به یادموندنی کنینتمام بچه ها دوست دارن تولدشون رو جشن بگیرن و حتی برای رسیدن بهش روزشماری می‌کنن. در واقع در این روز کودکان میتونن هر اونچه رو که دوست دارن، به‌دست بیارن. این روز براشون خاص‌تر میشه اگه اونو با دوستانشون جشن بگیرن.
اما شما به عنوان پدر و مادر میتونین این روز رو برای کودکتون به یادموندنی‌تر کنین. اگه تصمیم دارین برای کودکتون جشن تولد بگیرین، میتونین از تم خاصی استفاده کنین. برای مثال اگه دخترتون عروسک‌های باربی دوست داره میتونین جشنی با تم باربی داشته باشین یا اگه پسرتون به جنگ ستارگان علاقه داره میتونین جشنی با تم جشن ستارگان ترتیب بدین. حتی میتونین تم‌های ساده‌تری چون رنگای مورد علاقه کودکان رو انتخاب کنین. برای مثال از مهمون‌ها بخواین تا لباس‌های قرمز، آبی یا هر رنگ دیگه ای که کودکتون بهش علاقه‌ داره، بپوشن. انتخاب این لباس‌ها براشون ساده اس. فقط به خاطر بسپارین که در انتخاب تم جشن با کودکتون مشورت کنین.زمانی که تم تون رو انتخاب کردین، میتونین کارت‌‌های دعوت، تزیینات، لباس کودک یا حتی غذا رو بر اساس همون ترتیب بدین.
در مهمونی‌ها، خیلی ساده میشه بزرگسالان رو سرگرم کرد اما این موضوع درباره کودکان متفاوته. اونا نمیتونن بشینن و با همدیگه صحبت کنن. این براشون کسل‌کننده میشه و به فعالیت و بازی نیاز دارن.
هیچ چیز به اندازه ی بازی کردن برای بچه ها جذاب نیست. پس چقدر خوب میشه روز تولدشون بتونن با دوستا و همسن و سالای خودشون بازی های گروهی انجام بدن. تا به حال به بازی‌هایی که میتونین در جشن تولد کودکتون انجام بدین فکر کردین؟ در اینجا 10 بازی معرفی شده که میتونین اونا رو در مهمونی با هم بازی کنین و همه مخصوصا بچه ها رو سرگرم کنین.

شکار گنج
این بازی میتونه در داخل یا خارج از خونه انجام بشه. خیلی ساده اس. فقط کافیه آب‌نبات یا اسباب بازی‌هایی رو اطراف خونه یا حیاط پنهون کنین و از بچه ها بخواین تا اونا رو پیدا کنن. زمانی که آخرین گنج پیدا شد، بازی تمام میشه.
 

ترکیدن بادکنک
بادکنک رو پر از باد کنین و قبل از گره زدن، توی اون آب‌نبات یا چیز دیگه ای بذارین. بادکنک‌ها رو آویزون کنین و به بچه ها بگین زمانی که تونستن اونا رو بگیرن، روی اون بشینن تا بترکه و جایزه توی اونو دریافت کنن.

مسابقه قاشق و تخم‌مرغ
تموم بچه ها باید با یک قاشق چای‌خوری و تخم‌مرغ پخته (یا توپ گلف) در یک ردیف قرار بگیرن. اونا باید تخم‌مرغ رو داخل قاشق بذارن و دست دیگه شون رو پشتشون قرار بدن و تا اونجا که ممکنه سریع تا خط پایان بدو بدو کنن طوری که تخم‌مرغ از توی اون نیوفته. اگه تخم مرغ بیوفته، اون نفر بازنده اس. کسانی که خط پایان رو رد کنن در حالی که دستاشون پشت و تخم‌مرغ در داخل قاشق باشن، برنده میشن.
 

ساختمون‌سازی
شما به تعداد زیادی قوطی خالی احتیاج دارین. به بچه ها 1 دقیقه زمان بدین تا با قوطیا بلندترین ساختمونی رو که میتونن بسازن. اگه ساختمون یکی از اونا فرو ریخت، میتونه تا پایان وقت بازی، اونو دوباره بسازه. بازیکنی که بلندترین ساختمون رو ساخته باشه، برنده میشه.

سیب‌زمینی داغ
از کودکان بخواین تا دایره ‌وار بشینن. یک کیسه بیارین و تظاهر کنین که توش یک سیب‌زمینی داغه. موسیقی رو پخش کنین و از کودکان بخواین با سرعت اونو دست به دست بچرخونن. وقتی که موسیقی قطع شد، شخصی که کیسه رو در دست داره باخته و از بازی بیرون میره. این بازی اونقد ادامه داره تا تنها یک نفر باقی بمونه. او برنده اس.
بدترین اتفاقی که میتونه در جشن تولد کودکتون بیوفته اینه که مهمون‌ها کسل بشن. بازی‌های بیان شده، ساده‌ هستن و میتونن بچه ها رو سرگرم کنن. احتیاجی نیست پول زیادی خرج کنین تا جشن تولدی عالی داشته باشین. گاهی لازمه خلاق باشین.
اگه بازی خاصی می‌شناسین که مورد علاقه‌ بچه هاست، اونو در قسمت نظر‌ها برای دیگران به اشتراک بذارین.

صندلی بازی
این بازی قدیمی همیشه برای بچه ها جذابه. شما حداقل به 6 بازیکن و تعدادی صندلی (تعداد صندلی‌ها باید یکی کمتر از بازیکن‌ها باشه.) احتیاج دارین. این صندلی‌ها باید یک در میان برعکس چیده بشن. کودکان تا زمانی که موسیقی پخش میشه، به دور صندلی می‌چرخن اما وقتی که موسیقی قطع شد، باید سعی کنن که هر چه زودتر روی صندلی بشینن. کودکی که در نهایت صندلی برای نشستن نداشته باشه، بازنده میشه و از بازی بیرون میره. با هر بازنده یک صندلی کم میشه و این بازی اونقدر ادامه داره تا فقط یک نفر باقی بمونه. او برنده است.
 

جعبه بازی
جعبه بازی یکی دیگه از بازی‌های قدیمیه که کودکان در هر سنی میتونن اونو بازی کنن. در اولین قدم  جعبه‌ای بسازین. در داخلش یک جایزه بذارین و اونو کادو کنین. بعدش با کاغذ کادوی دیگه ای اونو دوباره کادو کنین. طوری اونو بپیچید که کودکان بتونن به آسونی اونو باز کنن تا به کاغذ زیری صدمه نزنه. بسیاری از خانواده‌ها برای این‌که بازی رو جالب‌تر کنن، جایزه‌های کوچیک‌تری لابه‌لای اون هم میذارن. با این روش هر کودکی جایزه‌ای دریافت خواهد کرد. فقط دقت کنین که به تعداد کودکان باشه. از بچه ها بخواین دایره‌وار بشینن  و با پخش موسیقی، جعبه رو دست به دست بچرخونن. زمانی که موسیقی قطع شد، هر کسی که بسته در دستشه یک لایه از کاغذ کادو رو باز می‌کنه و جایزه شو میگیره. بعد دوباره با پخش موسیقی بسته دست به دست میچرخه. این بازی اونقدر ادامه داره تا آخرین کادو هم باز بشه. آخرین نفری که جعبه دستش موند، برنده اس.
 

سیمون میگه
این بازی خیلی ساده اس و میتونه سرگرم‌کننده هم باشه. از بچه ها بخواین بایستن. یک نفر (پدر یا مادر) سیمون میشه و به کودکان مثلا میگه: «سیمون میگه بشینین». در اون لحظه بازیکنا باید بشینه. اما اونا باید همون زمانی که اونو شنیدن بشینن طوری که اگه سریع عمل نکنن، از بازی بیرون میرن. آخرین نفری که در بازی مونده، برنده اس.
 

استُپ رقص
محدودیتی برای تعداد بازیکنان این بازی وجود نداره. از بچه ها بخواین بایستن. موسیقی رو پخش کنین تا اونا برقصن. سپس موسیقی رو قطع کنین. در این لحظه بچه ها باید در هر حالتی که هستن بمونن. اگه کسی تکون بخوره، از بازی بیرون میره. این بازی رو اونقدر ادامه بدین تا تنها یک نفر باقی بمونه، کسی که برنده اس.
 

کیسه سیب‌زمینی
این بازی باید بیرون از خونه انجام بشه. شما میتونین بچه ها رو به 2 یا 3 تیم تقسیم کنین. به هر تیمی یک کیسه سیب‌زمینی بدین. در فاصله کمی از تیم‌ها، یک صندلی‌ بذارید. اولین بازیکن به درون کیسه میره و با لی لی تا صندلی‌ چیده‌شده میره، دور آن چرخی میزنه و باز برمیگرده و کیسه رو به نفر بعدی میده. اونم این کار رو تکرار می‌کنه. اونا باید تا جایی که امکان داره این کار رو با سرعت انجام بدن. اولین تیمی که این کار رو تموم کنه، برنده اس.
میتونین از قبل هدیه های کوچیکی تهیه کنین که به برنده های بازی بدین و اونا هم از جشن شما یادگاری داشته باشن.

 


منبع: نی نی بان

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبط۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
موضوع: تولد
۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
۱۷ مهر ۱۳۹۶

۱-    یک کارت دعوت دستی بسازید. مهم نیست که کارت دعوت شما خیلی مجلل و خاص باشه، میتونین با همکاری فرزندتون و ایده های ساده و زیبای خودتون کارت دعوت تولد را درست کنین.

۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
موضوع: تولد
۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حتما برای شما هم پیش اومده که بخوایین  با کادو دادن طرف مقابلتون را تحت تاثیر قرار بدین. در واقع انتخاب هدیه مناسب برای مناسبت های مختلف مثل تولد، سالگرد ازدواج یا حتی تشکر از همکار یا دوست یکی از سخت ترین کارهاست. در ادامه با ما همراه باشید

ایده های خوشمزه تولد
موضوع: تولد
ایده های خوشمزه تولد
۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جشن تولدها یکی از دغدغه های ما، تهیه خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه اما مفیده. معمولاً وقتی میخوایم یک مهمونی رو میزبانی کنیم، نمی‌دونیم چی باید درست کنیم. این مطلب رو بخونید تا ایده‌های جدیدی برای غذاهای تولد داشته باشید.