جشن تولد فرزندان خود را منحصر به فرد برگزار کنید


جشن تولد فرزندان خود را منحصر به فرد برگزار کنید
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۴ شهریور ۱۳۹۷     در : مهمانی خانوادگی ، تولد ، عکس و عکاسی ، فیلم و فیلمبرداری
  ۳۸۴   |     ۰  
جشن تولد فرزندان خود را منحصر به فرد برگزار کنید


هر پدر و مادری، تولد فرزند خویش را فرصتی ویژه برای ساخت یکی از بهترین روزهای زندگی فرزندشان می‏ دانند. آن ها همواره تلاش می ‏کنند تا با برگزاری یک میهمانی خانوادگی یا جشنی دوستانه و کوچک، لبخند را بر لبان فرزندشان بنشانند و خاطراتی ماندگار و به یاد ماندنی‌ای را برایش رقم بزنند. حتی اگر فرزند شما، در سالهای اولیۀ زندگی خود باشد؛ قطعاً شما سعی خواهید کرد تا با برگزاری جشن تولد برای او و عکاسی و فیلمبرداری از مراسم خود، این روز را تا همیشه برای او ثبت کرده و در آینده با دیدن تصاویر و فیلم‌های این روز، برای فرزندتان خاطرهسازی کنید. در این مطلب به منظور برگزاری هر چه با شکوهتر جشن تولد کودکتان، نکات و ایدههایی کاربردی مطرح خواهد شد تا شما از این طریق این روز را به روزی هیجان انگیز و سالیان سال به یاد ماندنی تبدیل کنید.

برای کودکتان اسباب بازی مورد علاقهاش را تهیه کنید: برای خوشحال کردن فرزندتان در روز تولدش، اسباب بازیای که مدتها پیش به او قول داده بودید را بخرید و او را شگفت زده کنید.

برای کودکان حاضر در جشن، برنامههای شاد تدارک ببینید: جشن تولد فرزند شما باید برای همۀ میهمانان سرگرم کننده و جذاب باشد و موجب خستگی و بی حوصلگی کودکان نشود. بدین منظور، حتماً برنامه‌هایی شاد را برای کودکان داشته باشید. برخی از این برنامهها عبارتند از: حباب سازی، کلاههای رنگارنگ، موزیکهای شاد و کودکانه، طراحی صورت کودکان متناسب با شخصیت کارتونی مورد علاقه‌شان، دادن هدایایی به کودکان حاضر در جمع، برگزاری مسابقه‌هایی کودکانه، انجام بازیهای کودکانه نظیر لِگو و ...

کیک تولد فرزندتان را متناسب با علایق و سلایق خودش سفارش دهید: شما میتوانید کیکی به رنگ مورد علاقۀ فرزندتان خریداری کنید و یا کیکش را متناسب با شخصیت کارتونی مورد علاقه‌اش سفارش دهید؛ حتی می توانید کیک تولدش را با کمکش خودش در منزل درست و تزئین کنید.

در تزئین مکان تولد دقت کافی را داشته باشید: برای تزئین سالن برگزاری تولد، سن میهمانان و کودکان حاضر در جمع را در نظر بگیرید و از به کار بردن وسایل خطرناک در تزئین محل، خودداری کنید. سعی کنید یک تِم مشخص برای جشن تولدتان داشته باشید و اتاق نشیمن را با رنگهای هیجان انگیز و بادکنک ‏های رنگارنگ و چراغ دار، ریسههای تزئینی چراغ دار، فشفشه، نورهای بلک لایت و چترپاش با طرح‏ های کودکانه تزئین نمایید.

از لباس های فانتزی برای جشن تولد استفاده کنید: بچهها می ‏توانند با پوشیدن لباس اَبَر قهرمانهای خود، در نقش شخصیت کارتونی مورد علاقه‌شان، در تولد حضور یابند. حتی می ‏توانید مسابقهای در راستای حدس زدن هویت هر میهمان بین کودکان حاضر برگزار کنید.

فرزندان خود را در مقابل دوربین، بیش از حد محدود نکنید: اجازه دهید که فیلمبردار یا عکاس، به صورت کاملاً طبیعی برخی از لحظات به یاد ماندنی تولد فرزندتان را ثبت نماید. نیاز نیست که در تمام عکس ها کودکان را مجبور کنید که صاف و اتو کشیده بایستند و خندههایی تصنعی بر لب داشته باشند. اجازه دهید تا فیلمبردار یا عکاس، لحظات بازی و شوخی و خندههای واقعی کودکانتان را ثبت نمایند.

برای تدارک پذیرایی از میهمانان، از غذاهای مورد علاقۀ کودکان غافل نشوید: سعی کنید برای جشن تولد فرزندتان غذاهایی متناسب با سن کودکتان و دوستانش تدارک ببینید و فراموش نکنید که این روز، روزِ شادی کودکانتان است. بنابراین، هنگام آمادهسازی تدارکات پذیرایی، از غذاها و خوراکی‌های دوست داشتنی با تزئین و رنگهای جذاب غافل نشوید. برای مثال، تمامی کودکان به غذاهایی چون سیب زمینی سرخ کرده، پاپ کورن، ماکارانی، میوههای تزئین شده در وعدههایی کوچک، بستنی، شکلاتهای رنگی و خوراکی‏ هایی از این قبیل علاقۀ زیادی دارند. از یاد نبرید که برخلاف تصور برخی والدین، مبنی بر بد غذا بودن فرزندشان، هیچ چیز به اندازۀ خوردن خوراکی ‏هایی که دوست دارند در یک جشن تولد، برای بچه ‏ها دلچسب نیست. البته نباید در این بین، سالم بودن خوراکی‏ ها را نادیده گرفت؛ چرا که ممکن است با سخت گیری برخی از والدین مواجه شوید و کودکان ناراحت شوند.

شما می ‏توانید با پیروی از نکات بالا، احساسی دلپذیر و خاطراتی ماندگار را برای خود و فرزندتان و تمامی میهمانان حاضر در جمع رقم بزنید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که نیازی نیست برای برگزاری یک جشن تولد به یاد ماندنی هزینۀ زیادی صرف کنید؛ بلکه کافیست زمان و انرژی خود را برای برگزاری هر چه بهتر این جشن اختصاص دهید.

منبع: parenting.firstcry.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطآداب نشستن بر سر میز غذا
موضوع: مهمانی خانوادگی
آداب نشستن بر سر میز غذا
۱۸ مهر ۱۳۹۶

نشستن سر میز یا سفره در مهمانی ها آداب و اصولی دارد که هم میزبان و هم مهمان باید رعایت کنند.حال در برگزاری مهمانی های رسمی و تشریفاتی این قوانین کمی سفت و سخت تر است.این آداب تقریبا در تمام دنیا مرسوم...

مهمانی ، لذت یا عذاب!
موضوع: مهمانی خانوادگی
مهمانی ، لذت یا عذاب!
۱۸ مهر ۱۳۹۶

فرقی نمیکنه فامیل خودمونن یا فامیل همسر! گاهی خواسته یا ناخواسته کارایی می کنیم که آفت روابط فامیلی میشه و لذت روابط را از بین می بره. اگه از روابط قوم و خویشی راضی نیستیم و یا از جایگاه خودمون...

اصول و آداب مهمانی رفتن
موضوع: مهمانی خانوادگی
اصول و آداب مهمانی رفتن
۱۹ مهر ۱۳۹۶

دید و بازدید و سرزدن به دوستان و آشنایان از سنت های خوبیه که بین ما ایرانیان باب بوده و هرچند به دلایل زیاد و در شهرهای بزرگ این رسم دیرینه بسان بسیاری از عادات دیگه ما دستخوش تغییراتی شده ، اما هنوز...