جشن تولد برای کودکان کم سن گیج کننده است


جشن تولد برای کودکان کم سن گیج کننده است
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶     در : تولد
  ۳۹۰   |     ۰  
جشن تولد برای کودکان کم سن گیج کننده است


کودکان کم سن دنیا را به گونه ای متفاوت می ببنند. بر اساس تحقیقات اخیر در زمینه تخیل ، ادراک ، و ویژگی های فردی ، نظر کودکان در مورد بالا رفتن سن نیز متفاوت است
تعداد قابل توجه کودکان بین سه تا پنج سال تصور می کنند جشن تولد سبب بزرگ شدن آنهاست . این کودکان فکر می کنند اگر کسی جشن تولد نداشته باشد در همان سن باقی می ماند.
جکولاین ویودلی روانشناس رشد و تیم وی در دانشگاه تگزاس تحقیقاتی در زمینه درک کودکان از بالا رفتن سن انجام دادند.
در مطالعه نخست ، پژوهشگران به 99 کودک امریکایی بین 3 تا 5 سال ، داستانی درباره  کودکانی که جشن تولد نداشته اند ، تعریف کردند و سپس داستانی درباره کودکانی که دو جشن تولد داشته اند را تعریف کردند و سومین داستان درباره کودکانی بود که وارد سه سالگی می شدند. پژوهشگران پس ازگفتن داستان به  کودکان ، سن شخصیت داستان را می پرسیدند.
تیم تحقیق امیدوار بودند کودکان بین 4 تا 5 سال به طور قابل توجهی بهتر از کودکان 3 ساله بتوانند سن شخصیت هرداستان را بگویند اما در طرح سوم کودکی که در داستان دو جشن تولد داشته است سبب گیجی و مبهوتی کودکان شدند.  
سی وهشت درصد کودکان با طرح دوجشن تولد گیج و مبهوت شدند و در پاسخ ، سن شخصیت داستان را به اشتباه دوسال بزرگتر تشخیص دادند و پاسخ آنها به کسی که اصلا جشن تولد نداشته و کسی که یک جشن تولد داشته ، به راحتی بر همان اساس بود.
پژوهشگران همچنین نظر کودکان را در باره داستان زنی که دوست نداشت سنش بالا رود و می خواست در همان سن بماند ، پرسیدند و گفتند آیا این خانم می تواند تا آخر عمر در همان سن بماند ؟
ظاهرا این موضوع سبب سردرگمی بین بچه ها شد . هفتادویک درصد بچه های سه ساله پاسخ مثبت دادند و گفتند خانم مورد نظر می تواند خود را جوان نگه دارد. کودکان با سن بالاتر جواب بهتری به آن پرسش دادند و همه بچه ها به سوال های دیگر درباره  سن خانم مورد نظر پاسخ درست دادند.
اما این مطالعات به دنبال کشف چه بود؟ بیشتر تحقیقات درباره کودکان نشان داده اند که کودکان بنابر سنشان حقایق دنیای اطراف خود را درک می کنند. محققان از سال 1980 اعلام کردند کودکان سه ساله بر این باورند که موجودات زنده رشد می کنند و اشیا رشد نمی کنند.
اما جشن تولد ها یک عمل فرهنگی است و پژو هشگران نشان دادند چگونه  یک نمونه از فرهنگ در نوع تفکر کودکان به فرایند زیستی  تاثیر می گذارد.

 

منبع : www.migna.ir

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبط۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
موضوع: تولد
۱۰ ایده جالب برای برگزاری یک جشن تولد خاطره انگیز
۱۷ مهر ۱۳۹۶

۱-    یک کارت دعوت دستی بسازید. مهم نیست که کارت دعوت شما خیلی مجلل و خاص باشه، میتونین با همکاری فرزندتون و ایده های ساده و زیبای خودتون کارت دعوت تولد را درست کنین.

۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
موضوع: تولد
۱۰ ایده متفاوت برای هدیه دادن به خانم ها
۱۷ مهر ۱۳۹۶

حتما برای شما هم پیش اومده که بخوایین  با کادو دادن طرف مقابلتون را تحت تاثیر قرار بدین. در واقع انتخاب هدیه مناسب برای مناسبت های مختلف مثل تولد، سالگرد ازدواج یا حتی تشکر از همکار یا دوست یکی از سخت ترین کارهاست. در ادامه با ما همراه باشید

ایده های خوشمزه تولد
موضوع: تولد
ایده های خوشمزه تولد
۱۸ مهر ۱۳۹۶

در جشن تولدها یکی از دغدغه های ما، تهیه خوراکی و نوشیدنی‌های خوشمزه اما مفیده. معمولاً وقتی میخوایم یک مهمونی رو میزبانی کنیم، نمی‌دونیم چی باید درست کنیم. این مطلب رو بخونید تا ایده‌های جدیدی برای غذاهای تولد داشته باشید.