تکنیک‌های بهبود ارتباطات با مشتریان در صنعت عکاسی


تکنیک‌های بهبود ارتباطات با مشتریان در صنعت عکاسی
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۱۴ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۱۳۱   |     ۰  
تکنیک‌های بهبود ارتباطات با مشتریان در صنعت عکاسی


بدون شک می‌توان گفت که اگر می ‏خواهید در کسب و کار عکاسی به موفقیت دست یابید، باید در برقراری ارتباط با مشتریان خود مهارت بالایی داشته باشبد. این ارتباط با مشتری تمامی موارد شامل ارسال ایمیل، ملاقات‎های حضوری، تماس‏ های تلفنی و شبکه‎های اجتماعی شما را در بر می‏‎گیرد. در اینجا نکات و ترفندهایی را در رابطه با برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان در صنعت عکاسی بیان خواهیم کرد تا از طریق به کارگیری این نکات به موفقیت هر چه بیشتر دست یابید.

باشخصیت و خوش سیما باشید.

به هنگام برقراری ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل یا تماس تلفنی، باید همانگونه که در ملاقات‎های حضوری حاضر می‎شوید؛ برخورد نمایید. به هنگام ملاقات با مشتریان باید با هر فردی متناسب با شخصیتش رفتار نمایید و از ارتباطات بیش از حد رسمی یا بیش از حد صمیمی بپرهیزید. شما باید تلاش کنید تا با ظاهری آراسته در مقابل مشتری حاضر شوید و از این طریق حس اعتماد و اطمینان مشتریان را برانگیزانید. علاوه براین، باید تلاش کنید تا در ملاقات ‏هایی که با مشتریان دارید؛ احساساتتان را با مشتریان به اشتراک بگذارید. برای مثال اگر شما یک مادر هستید، به مادرانی که برای عکاسی به شما مراجعه می ‏کنند؛ از تجاربتان بگویید یا اگر ازدواج کرده‏ اید از تجارب عکاسی روز عروسی‏ تان برای مشتریان بگویید تا آن‏ ها با شما احساس راحتی نمایند. در واقع می‎توان گفت که مشتریان شما تنها به خاطر عکس‏ های شما به عنوان یک عکاس با شما کار نمی ‏کنند، بلکه رضایت آن‎ها از شخصیت و نوع رفتار شما  موجب می‎شود که آنان شما را انتخاب نمایند. ارتباطات شما با مشتریان به آن‎ها شخصیت واقعی شما را نشان می‏ دهد و می ‏تواند موفقیت شما را تضمین کند.

به زمان اهمیت دهید.

هیچ چیزی نمی ‏تواند برای یک عکاس مهم‎تر از وقت شناسی باشد. اهمیت دادن به زمان، تأثیر مستقیمی بر روی نتایج کارهای شما خواهد داشت. شما باید برای عکاسی به موقع در محل عکاسی حاضر شوید تا با فراغت و آسایش و به دور از عجله، تمامی عکس‎های مورد نظر را از مشتریان بگیرید. همچنین باید با توجه به زمان، پیگیر مشتریانتان نیز باشید. بدین ترتیب که پس از برقراری نخستین جلسه با آنان و به اشتراک گذاشتن نمونه کارها با مشتریان، باید بعد از چند روز از طریق تماس تلفنی یا ارسال ایمیل نتیجۀ جلسه و تصمیمشان را از آن ‏ها جویا شوید. در این مورد شما باید قادر باشید همچون یک فروشندۀ مؤثر، صادق و واقعی، تعادل را رعایت کنید. رعایت تعادل به آرامش شما و کیفیت کارها کمک شایانی خواهد نمود.

ارتباطاتتان را با مشتریان تسهیل نمایید.

شما باید تمام تلاش خود را برای ساده‎سازی ارتباطاتتان به کار گیرید و تا حد امکان کسب و کار عکاسی‏ تان را ساده سازی کنید. به عنوان مثال می‏ توانید برای پاسخگویی به سؤالات متداول مشتریان(در رابطه با نحوۀ چاپ عکس ‏ها، هزینۀ خدماتتان و ...) در وب سایت خود یک بخش پرسش و پاسخ ایجاد نمایید و در آنجا پاسخگوی سؤالات مشتریان باشید، یا اینکه خودتان به طور دقیق خدماتتان را برای مشتریان بالقوه و آینده‎نگرتان شرح دهید. همچنین باید ارتباطات جمعی‎تان را نیز ساده‎سازی کنید و برای زمانتان ارزش قائل شوید. شما می‏ توانید برقراری ارتباطات با مشتریان را به طور منظم و طبق برنامه‌ریزی پیش ببرید. بدین صورت که به منظور رسیدگی به ایمیل‎هایتان، حضور فعال در شبکه‎های اجتماعی و به روز کردن وب سایت کاریتان زمان‎هایی را در نظر بگیرید و چارچوبی مشخص برای فعالیت در این رسانه ‏ها داشته باشید.

 کمک بگیرید.

هنگامی که شما کسب و کارتان را آغاز می‎کنید، ممکن است وسوسه شوید تا تمامی کارها را به تنهایی انجام دهید. این تصمیم، برای شما استرس و فشار کاری زیادی را به دنبال خواهد داشت و کیفیت خدمات و محصولات شما را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد. منظور ما این نیست که با جمع کثیری از افراد کارتان را شروع کنید؛ بلکه می‏ گوییم شما می ‏توانید برای برخی از کارها، از افراد یا حتی ابزارهای کارآمد کمک بگیرید. به طور مثال برای جلوگیری از فراموشی جلسات و کارهایتان میتوانید از برنامه‏ هایی که به شما در یادآوری کارهایتان کمک می‎کنند؛ استفاده نمایید. بنابراین، از افراد و برنامه ‏هایی که به شما در برقراری ارتباط با مشتریان کمک می ‏نمایند، غافل نشوید و به یاد داشته باشید که گاهی اوقات استفاده از یک برنامه برای شما بسیار ارزان‎تر از استخدام یک دستیار خواهد بود.  

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.