ترفند های عکاسی از نوزادان


ترفند های عکاسی از نوزادان
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۹ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۲۵۵   |     ۰  
ترفند های عکاسی از نوزادان


معمولاً عکاسی از نوزادان، یکی از چالش برانگیزترین سبک‏ های عکاسی است. خلق و خوی نوزادان قابل پیش بینی نیست و گاهی اوقات همین موضوع شما را با چالش مواجه می ‏سازد. اگر شما نحوۀ برخورد با نوزادان را بدانید و تکنیک‏ های عکاسی از آن‏ ها را مدنظر قرار دهید؛ از کار خود لذت خواهید برد و موفق خواهید شد. ما در این نوشتار، راهنمایی‎ها و راهکارهایی در رابطه با عکاسی از نوزادان بیان خواهیم کرد که به شما کمک می‏ کنند تا در کار خود پیشرفت نمایید. در ابتدا به نکاتی عمومی در رابطه با عکاسی از نوزادان و کوکان یک تا سه ساله اشاره می کنیم و سپس به بیان تکنیک‎های حرفه ای می‌پردازیم.

لباس‎هایی جذاب به تن نوزاد کنید: نوزادان به سرعت در حال رشد هستند و والدین آن‎ها مشتاق هستند که لحظات و زمان‏ های کودکی آن ‏ها را ثبت نمایند. به همین منظور به والدین پیشنهاد می‏ کنیم که برای عکاسی از فرزندشان، لباس‏ هایی با تم‎ها و رنگ‏ های شاد، خلاقانه و شایان ستایش تهیه نمایند و بهتر است آتلیه‏ های عکاسی نیز برخی از لباس‎های جالب را برای عکاسی از نوزادان در دسترس داشته باشند.

محلی راحت و آشنا را برای عکاسی انتخاب کنید: نوزادان و کودکان در محیط‎های آشنا احساس آرامش و راحتی بیشتری دارند و در نتیجه شما راحت‌تر می‌توانید به عکاسی بپردازید. بنابراین، یکی از کارهایی که می‏ توانید انجام دهید این است که در فضای منزلتان به عکاسی بپردازید و از عکاس بخواهید تا به همراه تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی به منزل شما بیاید. به هنگام عکاسی در منزل حتماً از نور طبیعی استفاده کنید و ترجیحاً سعی نمایید که نوزاد یا کودک را در موقعیتی قرار دهید که نور به صورت 45 درجه به صورتش بتابد. ضمناً شما باید برای خلق عکس ‏هایی زیبا پس زمینه‎های مناسبی برای عکاسی آماده کنید. بهتر است پس زمینه‏ هایی با رنگی ساده را انتخاب کنید. چرا که پس زمینه ‏های شلوغ و رنگارنگ، از جذابیت کودک شما می‏ کاهد.

نوزادان را بخندانید: خندیدن یک نوزاد، سرشار از حس زندگی است و به عکس ‏هایتان زیبایی بی‎نظیری می‎بخشد. بنابراین، سعی کنید نوزاد را به طور طبیعی بخندانید و در حین خندیدن از او عکس بگیرید. شما می‏ توانید این کار را با استفاده از اسباب‏ بازی‏ ها، خواندن شعر و بازی و صحبت با کودک انجام دهید و بر لب کودک، لبخند بنشانید. برای ثبت لحظۀ خندیدن کودکتان، سرعت شاتر دوربین را بالا ببرید.

از اشیاء مختلف برای زیباتر کردن عکس‏ هایتان کمک بگیرید: شما می ‏توانید برای زیباتر کردن عکس ‏های فرزندتان، از اسباب بازی‎ها، گل‎های زیبا، کلاه، تاج گل برای سر کودک، کراوات و کفش‎های نوزادی جالب و دیگر وسایل خلاقانه استفاده نمایید. اما در استفاده از این وسایل باید تعادل را رعایت کنید و بیش از حد فضای عکاسی را شلوغ نکنید.

همواره آمادۀ عکاسی باشید: به هنگام عکاسی از کودکان، شما باید به طور پیوسته آمادۀ عکاسی باشید و لحظات منحصر به فرد را از دست ندهید. شما باید تمام حرکات و احساسات کودک را از طریق عکس ‏های گرفته شده به نمایش بگذارید. شما باید لحظات بازیگوشی و سرشار از زندگی و شیطنت کودکان را به تصویر بکشید و از این طریق جوهرۀ واقعی نوزادان را نشان دهید.

با کودک صحبت کنید: این کار ممکن است کمی عجیب به نظر برسد؛ اما در برقراری ارتباط با کودک تأثیر بسیار زیادی دارد و این امر در عکس ‏ها نیز نمود پیدا میکند. با کودکان صحبت کنید و توجه و نگاه آ ن‏ها را به خود جلب کنید.

خانواده را در عکاسی درگیر کنید: به هنگام عکاسی، بهتر است که خانوادۀ نوزاد نیز در عکس حضور داشته باشند؛ بنابراین، بعد از اینکه از کودک چندین عکس به تنهایی گرفتید؛ بهتر است عکس ‏هایی با پدر، مادر و خواهر و برادر کودک بگیرید و خانوادۀ آن‎ها را از این طریق به تصویر بکشید. به هنگام گرفتن عکس ‏های خانوادگی از گرفتن عکس ‏های ناگهانی غافل نشوید و احساسات واقعی را در عکس ‏ها ثبت نمایید.

منبع: www.photojaanic.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.