ترفندهای عکاسی با گوشی آیفون


ترفندهای عکاسی با گوشی آیفون
ارسال شده توسط : رؤیا سلطانی     در : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶     در : عکس و عکاسی
  ۵۶۶   |     ۰  
ترفندهای عکاسی با گوشی آیفوناین مسلم است که دوربین هیچ گوشی موبایلی به اندازه های دوربین های حرفه ایی خوب نیست اما دوربین بعضی از گوشی های هوشمند خصوصیاتی دارند که کمک می کنند عکس های زیبایی بگیرید.
گوشی های تلفن همراه آیفون یکی از بهترین دوربین ها را دارند و همچنین خصوصات دیگری که در بالا بردن کیفیت عکاسی بسیار تاثیرگذار است. در این جا چند نکته و ویژگی دوربین گوشی های آیفون را برایتان معرفی می کنیم.


نوردهی عکاسی را تنظیم کنید

 

ترفندهای عکاسی با گوشی آیفون


اگر تازه وارد دنیای آیون شده‌اید (یا قبلاً آن را نمی‌شناخته‌اید)، می‌توانید نور را تنها با یک ضربه بر روی صفحه ی دوربین تنظیم کنید.
همچنان که بر روی تصویر فوکوس می‌کنید فقط یک ضربه بر روی صفحه ی گوشی بزنید اما بعد از آن انگشت خود را به بالا یا پایین بکشید تا تصویر به ترتیب درخشان‌تر یا تاریک‌تر شود.
البته این به اندازه ی تنظیم نور در پردازش پس از عکاسی اثربخش نیست اما اگر نیازمند تنظیم سریع در دوربین هستد، کارآیی بسیار خوبی دارد.


از قفل فوکوس استفاده کنید

 

ترفندهای عکاسی با گوشی آیفون

 

یکی از بزرگ‌ترین مسایل در مورد اکثر تصاویر، عدم فوکوس در آنها است. دلایل متعددی وجود دارند که چرا ممکن است یک عکس تار باشد ـ سرعت شاتر نسبت به حرکت سوژه بسیار کند است، حرکت دوربین، محدود بودن عمق میدانی تولید شده توسط دیافراگم و غیره.
دیگر دلیل اصلی تار بودن عکس، نداشتن فوکوس صحیح است. در آیفون، شما می‌توانید به راحتی این مسئله را مرتفع نمایید.
به جای ضربه زدن برای فوکوس نرمال، روی قفل فوکوس ضربه زده و آن را نگه دارید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، یک نوار زرد رنگ پدیدار می‌شود که می‌گوید: «قفل AE/AF».
در این حالت، شما می‌توانید دوربین را به اطراف حرکت دهید و دوربین آیفون فوکوس خود را در سوژه ی مورد نظر حفظ خواهد کرد

 

به نتایج بهتری دست یابید
آیفون X دوربین و لنز دوربین را بهبود بخشیده است (مانند توانایی‌ها فوکوس چهره، زاویه ی واید و تله‌فوتو). همچنین لنزهای آیفون از جنس شیشه ی بهتری برخوردارند. لنزهای آیفون دارای برند SANDMARC هستند.

 

ترفندهای عکاسی با گوشی آیفون


با طول کانونی اثربخش 16 میلیمتر و بزرگ‌نمایی 0.56x، لنزهای آیفون برای گرفتن عکس در محیط‌های شفاف ایده‌آل است. با استفاده از این لنزها شما می‌توانید عکس‌هایی روشن، شفاف و جذاب بیاندازید.


از HDR استفاده کنید
اگر از من بپرسید، یکی از بهترین خصوصیات آیفون X توانمندی‌های بهینه ی HDR آن است.
از آن جا که من زیاد در محیط‌های مختلف عکس می‌گیرم، از این که تلفنم کمک زیادی به من می‌کند تا بر محیط‌های تاریک یا آسمان بسیار درخشان با کمک ویژگی HDR غلبه کنم، بسیار خرسند هستم.
تلفن عکس‌های زیادی با سطوح متفاوت نوردهی می‌گیرد که می‌توان همه ی آنها را در یک تصویر HDR ترکیب کرد.

 

ترفندهای عکاسی با گوشی آیفون


این در بسیاری موقعیت‌ها کمک به شدت بزرگی است به ویژه زمانی که سایه زیاد است مانند زمان طلوع یا غروب خورشید.
بنابراین، برای رسیدن به نتایج بهینه، به خاطر داشته باشید که در HDR عکس بگیرید، فوکوس را قفل کنید و نور را تنظیم کنید. و داشتن لنزهای آیفون، دستورالعملی برای موفقیت است!

 

 

منبع : photographytalk.com

 مطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.