ترفندهایی به منظور بهبود کار شما در حرفه ی عکاسی


ترفندهایی به منظور بهبود کار شما در حرفه ی عکاسی
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۸ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۳۴۷   |     ۰  
ترفندهایی به منظور بهبود کار شما در حرفه ی عکاسی


آیا شما به دنبال راهی برای بهبود کسب و کار عکاسی تان هستید؟ این نوشتار در این رابطه به شما کمک شایانی خواهد کرد. در دنیای شگفت‏ انگیز عکاسی، شما می ‏توانید با انجام کارهایی کوچک و ایجاد تغییراتی مختصر در شیوۀ کارتان، کسب و کارتان را بهبود ببخشید و به کیفیت مورد نظرتان در رابطه با عکس هایی که می‏ گیرید؛ دست یابید. نکاتی که در اینجا مطرح خواهد شد، به مسائل فنی نمی‎پردازد بلکه به دنبال بهبود عکاسی شما از طریق بهبود ذهنیت شما در رابطه با عکاسی است. در ادامۀ مطلب، با ما همراه باشید تا به نکاتی در رابطه با بهبود کیفیت کارتان بپردازیم.

در نور مناسب و صحیح به عکاسی کردن بپردازید: اگر شما در اواسط روز به عکاسی مشغول شوید؛ متوجه خواهید شد که نور بسیار شدید است و در عکس شما سایه ‏ها و برجستگی‏ هایی ناخوشایند وجود دارد. به خصوص اینکه اگر شما در اواسط روز به عکاسی از افراد بپردازید(عکاسی پرتره)، خواهید دید که صورت مخاطب شما بیش از حد روشن است یا در قسمت زیر بینی مخاطب، سایه‎های سنگینی وجود دارد و تمامی این‎ها به دلیل عکاسی در نور نامناسب است. اگر چه شما نمی‏ توانید همواره تمامی برنامه‏ های عکاسی‎تان را برای اوایل روز یا بعداز ظهر بگذارید، اما می‏ توانید صبح‌ها کمی زودتر بیدار شوید یا در غیر اینصورت، برنامه‏ های عکاسی را برای بعدازظهر تنظیم نمایید. پس از طلوع خورشید و قبل از غروب آفتاب، بهترین و ایده ‏آل‌ترین زمان برای عکاسی است چرا که نور خورشید در این ساعات گرم و ملایم است و زیبایی عکس ‏های شما را چندین برابر می‏ کند.

همواره دوربینتان را آماده نگه دارید: اگر دوربین شما در کیف شما باشد یا داخل کیف دوربین قرار داشته باشد؛ شما نمی‏ توانید با سرعت، لحظه‏ های ناب را شکار کنید. چرا که تا دوربین را از کیف در آورید و آن را آماده کنید، مدتی طول خواهد کشید. بنابراین، برای داشتن یک آمادگی همیشگی، همواره دوربین خود را آماده نگه دارید. این نکته بدین معنا است که شما باید از یک بند دوربین استفاده کنید و دوربین شما بر روی گردنتان باشد و برای حمل آن از یک کیف دوربین با کیفیت، استفاده نمایید. شما هرگز نمی‏ توانید حدس بزنید که چه زمانی با موقعیت‏ های عکاسی عالی مواجه خواهید شد؛ اما می‏ توانید همواره برای چنین موقعیت‎هایی آماده باشید.

برای عکاسی کردن، زمان بگذارید: یکی از راه‌های ساده برای بهبود کیفیت عکس‏ هایتان این است که زمان بیشتری را به عکاسی اختصاص دهید و زمان بیشتری پشت لنز دوربین باشید. هر چه بیشتر عکس بگیرید، تجربۀ بیشتری کسب خواهید کرد؛ بنابراین، طوری برنامه‏ ریزی کنید که روزانه حداقل یکبار به صورت حرفه ای عکاسی کنید و هیچ فرصتی را در این زمینه از دست ندهید. این شیوۀ عکاسی به شما کمک می‎کند تا با تنظیمات دوربینتان بیشتر آشنا شوید و ترکیب‏ بندی عکس ‏ها را بهتر یاد بگیرید.

نگاهی انتقادی به کارتان داشته باشید: برای بهبود مهارت عکاسی ‏تان باید همواره با نگاهی انتقادی کسب و کارتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید  و به کارتان نگاهی فراتر از یک عکاس داشته باشید. عکس هایتان را عمیق و با دقت بنگرید و از اطرافیانتان بخواهید که در مورد عکس ‏هایتان به شما بازخور دهند. ممکن است این بازخورها جنبۀ انتقادی یا تشویقی داشته باشد؛ اما هر چه که باشد کسب و کار شما را بهبود خواهد بخشید.

در نهایت لازم به ذکر است که شما باید علاوه بر موارد بالا، فرصت ‏های مختلف پیش رویتان را دریابید و همواره به دنبال یادگیری و ارتقاء خود باشید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.