برون سپاری خدمات فیلمبرداری: درست یا نادرست؟


برون سپاری خدمات فیلمبرداری: درست یا نادرست؟
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۹ مرداد ۱۳۹۷     در : مراسم سازمانی ، فیلم و فیلمبرداری
  ۴۷۸   |     ۰  
برون سپاری خدمات فیلمبرداری: درست یا نادرست؟


قطعاً شما در مورد پتانسیل باورنکردنی ویدیو در کسب و کارها شنیدهاید. ویدیو کارکردهای فراوانی در بازاریابی، نمایش محصولات، پشتیبانی از مشتری و... دارد. علاوه بر این، روشی قدرتمند برای ارتباط با مشتریان و اعتباربخشی به کسب و کار شما است. تمامی کسب و کارهای بزرگ و کوچک به این نتیجه رسیدهاند که ویدیو بیش از یک محتوا است و چالش واقعی این است که فیلمبرداری از کسب و  کار را چگونه شروع کنید! برای انجام خدمات ویدیویی، افراد و شرکتهای بسیاری برای برون سپاری در دسترس هستند و اینترنت و شبکههای اجتماعی دسترسی ما را به این افراد و شرکت ها راحتتر کرده است.

امروزه بسیاری از کسب و کارها و افراد، نیازهای ویدیویی خود را با یک بودجۀ محدود و به راحتی از منزل، برون سپاری میکنند. بنابراین، ما در این نوشتار به مزایا و معایب برون سپاری خدمات فیلمبرداری و نحوۀ انجام آن اشاره خواهیم کرد.

برون سپاری، فراخواندن یک متخصص از خارج از کسب و کار شماست. گاهی اوقات بهتر این است که فردی(شرکتی) با تمام تجربه و منابع مورد نیاز، پروژۀ فیلمبرداری شما را کنترل کند و شما بر سایر جنبههای کسب و کار خود(توسعۀ محصول، بازاریابی و...) تمرکز نمایید.

مزایای برون سپاری

زمانی که شما نیازهای ویدیویی خود را برون سپاری می‏ کنید، در ازای پرداخت مبلغی پول، مزایای بسیار زیادی کسب میکنید که برخی از آن‌ها عبارتند از:

داشتن منابع هنری مورد نیاز: از آنجایی که امروزه فضای کسب و کارها بسیار رقابتی است، مؤسسات فیلمبرداری ناگزیر هستند تا برای جلب نظر مشتریان از به روز ترین تکنولوژی های فیلمبرداری و دوربین ‌ها، نرم افزارها و تکنیکهای تولید و تجهیزات مورد نیاز استفاده نمایند.

تجربه: متخصصانی که کار خود را به آنها برون سپاری میکنید، سالیان سال است که آن کار را به صورت کاملاً تخصصی انجام می‌دهند و در آن زمینه تجربۀ بسیار زیادی دارند. در نتیجه تخصص آن‌ها باعث موفقیت هر چه بیشتر شما در تهیۀ ویدیوی مورد نظرتان و دستیابی به اهدافتان می‌شود.

عادت به کار کردن با مشتریان: تیمهای برون سپاری به دلیل ارتباطی که با مشتریان مختلف دارند و همینطور تخصصی که دارند، قادر هستند برخی از فرآیندهای مورد نظر شما را به شکل صحیح اصلاح کرده و کمک کنند تا شما بینشی خلاقانه به انجام اصلاحات و تولید محصولات با کیفیت داشته باشید.

چشمانداز بیرونی: شرکتهای متخصص می ‏توانند از تجربۀ خود، برای بررسی کسب و کار شما استفاده نمایند و داستان شما را آنگونه که به آن فکر نکردهاید(به دلیل اینکه از نزدیک درگیر آن بودهاید) در ویدیو بیان کنند.

سهولت در محاسبۀ هزینههای مربوطه: با برون سپاری فعالیتهای فیلمبرداری، دیگر شما مجبور نیستید دربارۀ قوانین مربوطه، امنیت اجتماعی و هزینههای فیلمبردار فکر کنید و میتوانید به تفکر در مورد انجام کارهای مهم تر خود بپردازید.

سرعت در انجام کارها: برون سپاری این امکان را به شما میدهد تا کار خود را در مهلت مقرر تحویل بگیرید؛ زیرا اعتبار آن‌ها به این امر بستگی دارد. اگر به هر دلیلی آن‌ها کار مشتریانشان را در زمان مقرر تحویل ندهند، اعتبار و مشتریان خود را از دست خواهند داد.

معایب برون سپاری

برون سپاری عاری از عیب نیست و می‌تواند معایب زیر را داشته باشد:

هزینۀ زیاد: اغلب هزینۀ استخدام افراد و به کارگیری شرکتهای متخصص در زمینۀ مورد نظر، متناسب با پروژۀ شما ممکن است هزینۀ زیادی داشته باشد.

افزایش هزینه‌های اولیه: متخصصان معمولاً به اندازه پرداختی شما کار انجام می‌دهند. پس هرچه به ویدیو های بیشتری نیاز داشته باشید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اگر شما همواره طبق روال مشخصی به ویدیو نیاز داشته باشید، شاید نتوانید از نظر مالی عهده دار آن شوید.

دشوار بودن استمرار روابط به صورت بلندمدت: ممکن است شرکت یا افرادی که قبلاً کار خود را به آنها واگذار میکردید؛ برای کارهای بعدی زمانشان پر باشد یا اینکه وارد شرکت دیگری شده باشند و به کار دیگری مشغول شوند.

دسترسی محدود: شما باید برای دریافت خدمات برون سپاری یک فرد یا شرکت، با سایر مشتریان آنها رقابت نمایید و این بدان معنی است که اگر به درستی عمل نمایید میتوانید پروژۀ خود را به آنها بسپارید و آن را در زمان موردنظر تحویل بگیرید و در غیر اینصورت یا زمان تحویل پروژه به تعویق میافتد و یا اینکه باید شرکت دیگری را انتخاب کنید.

برون سپاری مطمئناً سادهترین راه برای دریافت خدمات فیلمبرداری است که شما به آن نیاز دارید و به شما کمک میکند تا دیگر نگران تأمین تجهیزات گران قیمت، استخدام یک تیم حرفه‌ای و حتی داشتن یک چشم انداز خلاقانه نباشید؛ چرا که متخصصان برون سپاری تمام این‌ها را برای شما فراهم میکنند. این متخصصان می‌توانند دانش و تخصص خود را برای کمک به تعیین اهداف پروژه شما به کار گیرند. اگر شما از ویدیوهای قبلی خود، نتیجۀ لازم را کسب نکردهاید؛ میتوانید برون سپاری را امتحان کنید و بدون پرداخت هزینه‌ای زیاد و یا حتی تعهدی بلندمدت، کار خود را به خوبی انجام دهید.

منبع: screenlight.tvمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطپنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
موضوع: مراسم سازمانی
پنج گام تا برگزاری یک همایش موفق
۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی همایش به جلسه ایی با حضور چندین نفر اطلاق می شود که پیرامون موضوعی خاص بحث و تبادل نظر میکنند.اکثر همایش ها دارای یک یا چند سخران کلیدی است که از افراد برجسته در زمینه های مربوطه می باشند.معم...

تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
موضوع: مراسم سازمانی
تهیه چک لیست برنامه ریزی همایش
۱۹ مهر ۱۳۹۶

برای برگزاریه یک رویداد مهم و موفق، برنامه ریزی یکی از ضروری ترین کارهاست. از اون جایی که برنامه ریزی رویدادهایی مثل همایش و کنفرانس بسیار پیچیده ست و همه ی جزئیات رو نمیشه به خاطر سپرد، در نتیجه قطعا...

۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
موضوع: مراسم سازمانی
۵تکنیک زبان بدن در سخنرانی مراسم
۱۹ مهر ۱۳۹۶

فارغ از اینکه مراسمی که در اون قراره سخنرانی کنین یک همایش مهمه یا کارگاه آموزشی یا حتی یک مهمانی ساده، اگه از شما بپرسم: «موقع آماده شدن برای یک سخنرانی، چقدر از کل زمان خودتونو به تنظیم زبان ب...