الزامات ضروری برای آغاز کسب و کار عکاسی


الزامات ضروری برای آغاز کسب و کار عکاسی
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۰۵ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۳۵۹   |     ۰  
الزامات ضروری برای آغاز کسب و کار عکاسی


راه‎اندازی و آغاز هر کسب و کاری، کاری سخت و یک وظیفۀ بزرگ است که نیاز به اختصاص زمان، صبر، تعهد و آینده‎نگری دارد. همچنین از زمانی که تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار می‎گیرید، باید مجوزهای بسیاری را اخذ کنید و روندهای اداری زیادی را طی نمایید. در این نوشتار، به الزامات و اقدامات ضروری‌ای که باید قبل از آغاز به کسب و کار عکاسی انجام دهید؛ اشاره خواهیم کرد تا به شما کمک نماییم تا کسب و کارتان را به راحتی و با رعایت تمامی الزامات ضروری آغاز کنید.

در رابطه با ساختار تجاری کسب و کارتان تصمیم‎‌گیری نمایید.

اینکه شما قصد دارید چه نوع کسب و کاری تأسیس نمایید، بسیار اهمیت دارد. اما نباید از یاد ببرید که شما به عنوان عکاس، یک هنرمند هستید نه یک کاسب. شما می‎توانید تصمیم بگیرید که کسب و کارتان به صورت یک شرکت خصوصی، مشارکتی یا شرکتی با مسئولیت‌های محدود اداره شود. در رابطه با تصمیم‎گیری در رابطه با نوع ساختار کسب و کارتان، شما باید به عنوان یک عکاس حرفه ای به درستی تصمیم بگیرید و بدانید که این یک گام بسیار مهم برای موفقیت در ادامۀ راه است. متداول‎ترین و ساده‎ترین روش برای آغاز کسب و کار عکاسی این است که کارتان را به صورت انفرادی و مالکیت شخصی شروع کنید و هیچکس را در ابتدای کار در سود و زیانتان شریک نکنید. با این حال قبل از هرگونه تصمیم‌گیری حتماً در رابطه با ساختار کسب و کارتان به خوبی فکر کنید و پیامدهای قانونی و مالیاتی هر یک از ساختارهای کسب و کار را در نظر بگیرید.

قراردادهای کسب و کارتان را به خوبی تعریف کنید و توسعه دهید.

قراردادها، بخش مهمی از هر کسب و کاری هستند. در ادامۀ راه، قراردادها از شما محافظت خواهند کرد و به شما کمک می‏ کنند تا در رابطه با هر مسئله‎ای(خرابی تجهیزات، نحوۀ پرداخت‎هاو...) قواعد و دستورالعملی به خصوص داشته باشید. قراردادها می‎توانند عواملی از قبیل اطلاعات مشتریان(نام و نام خانوادگی، شمارۀ تماس و آدرس)، مدت زمان مجاز برای ارائۀ محصول نهایی، حق و حقوق‎ عکاس و مشتریان و ... را در برگیرد. این موارد تنها بخشی از موارد موجود در قراردادهاست و شما می‎توانید متناسب با شرایط کسب و کارتان، بندهایی به این موارد بیافزایید یا مواردی را از آن کم کنید. در آغاز کسب و کار، وجود قراردادهای کاری معتبر به موفقیت هر چه بیشتر شما در ادامۀ راه کمک شایانی خواهد کرد.

تمامی مجوزهای مورد نیاز را اخذ نمایید.

قبل از آغاز کسب و کار، بهتر است تمامی مجوزهای مرتبط با کسب و کار عکاسی را از سازمان‎های مربوطه اخذ کنید. این مجوزها می‎تواند عواملی از قبیل مسائل مربوط به ایمنی و امنیت شغلی شما و دیگران، مسائل مربوط به کارکنان و تجهیزات و ... را شامل شود. اخذ مجوزها به فراخور کسب و کار شما هزینه‎های متفاوتی را به شما تحمیل می‏ کند. در بعضی موارد هزینه‎های اخذ مجوز بسیار ناچیز است و در مواردی دیگر، ممکن است لازم باشد برای اخذ مجوزهای مربوطه هزینه‎های بیشتری بپردازید. برای آگاهی از مجوزهای مورد نیاز می‎توانید به همکاران و آشنایانی که در حوزۀ کسب و کار شما مشغول به فعالیت هستند یا سازمان‎های مرتبط با کارتان مراجعه کنید و اطلاعاتی در رابطه با مجوزهای مربوطه از آن‎ها کسب نمایید و بدانید دقیقاً به چه مجوزهایی نیاز دارید و در نهایت کسب و کارتان را به طور کاملاً قانونی آغاز کنید.

در انتها باید گفت که نکات ذکر شده در این مطلب تنها بخشی از الزامات آغاز حرفه ی عکاسی است و تنها بخشی از کوه یخ عکاسی می‎باشد. زمانی که شما به طور حرفه ای کار را آغاز نمایید؛ بسیاری از الزامات دیگر برای شما پیش خواهد آمد و باید آن‎ها را نیز مدنظر قرار دهید. اما نکات ذکر شده باعث می‏ شود که کسب و کارتان را قوی و با قدرت پایه‎ریزی کنید و موفقیت خود را تضمین نمایید. در ضمن به شما به شدت توصیه می‏ شود که با افراد با تجربه در این زمینه نیز مشورت‏ های لازم را انجام دهید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.