اشتباهات متداولی که فیلمبرداران مبتدی را در دام می‏ اندازند


اشتباهات متداولی که فیلمبرداران مبتدی را در دام می‏ اندازند
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۱۳ آبان ۱۳۹۷     در : فیلم و فیلمبرداری
  ۱۴۶   |     ۰  
اشتباهات متداولی که فیلمبرداران مبتدی را در دام می‏ اندازند


اگر شما یک عکاس حرفه ای هستید، قطعاً فیلمبرداری برای شما کار دشواری نخواهد بود؛ اما باید همانگونه که اصول عکاسی را برای ثبت تصاویری با کیفیت رعایت می ‏کنید، اصول فیلمبرداری را نیز رعایت نمایید. فیلمبرداری تفاوت‎هایی با دنیای عکاسی دارد و به همین دلیل بسیاری از عکاسان حرفه‎ای، به هنگام فیلمبرداری اشتباهاتی را مرتکب می‏ شوند که کیفیت ویدیو های آنان را تحت تأثیر قرار می ‏دهد. با استفاده از نکات مطرح شده در این نوشتار، اشتباهات رایج در فیلمبرداری را خواهید آموخت و راهکارهایی برای پرهیز از این اشتباهات و ساخت ویدیو های با کیفیت بیان خواهد شد.

فیلمبرداری از روی یک سه پایه: به هنگام عکاسی، استفاده از سه پایه بسیار توصیه می ‏گردد؛ چرا که عکس هایی با کیفیت برای شما به ارمغان خواهد آورد. به همین دلیل، بسیاری از افراد به اشتباه تصور می ‏کنند که استفاده از سه پایه به هنگام فیلمبرداری نیز تأثیری مشابه عکاسی بر روی کیفیت ویدیو ها خواهد داشت؛ درحالیکه چنین تصوری اشتباه است. فیلمبرداری از روی یک سه پایه، روشی خسته کننده است و ویدیو هایی خسته کننده را برای شما ایجاد می‌کند. به هنگام فیلمبرداری شما باید تصاویر و فیلم‏ هایی از تمامی زوایا داشته باشید و این بدان معنی است که شما نباید از سه پایه استفاده کنید. البته در این رابطه باید در خصوص عدم لرزش دوربین دقت نمایید؛ چرا که پس از گرفتن دوربین در دست، دست شما در اثر خستگی شروع به لرزیدن می ‏کند و همین امر، کیفیت ویدیوی شما را کاهش خواهد داد. برای جلوگیری از لرزش دست‏ هایتان یکی از کارهایی که می ‏توانید انجام دهید این است که آرنجتان را به قفسۀ سینه بچسبانید و یک گزینۀ بهتر، استفاده از برخی تجهیزات مناسب برای فیلمبرداری است که به شما این امکان را می‌دهد ‏تا بدون نگرانی در خصوص لرزش دوربین، ویدیویی از زوایای مختلف داشته باشید.

عدم سرمایه‎گذاری در تجهیزات صوتی:  امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت دوربین‎های موجود در بازار، مشکلات مرتبط با ضبط صدا در ویدیوها تا حد قابل توجهی کاهش یافته است؛ اما همچنان در برخی از دوربین‎های قدیمی، میکروفونی مناسب برای ضبط صدا به هنگام فیلمبرداری وجود ندارد. یکی از دلایل پایین بودن کیفیت میکروفون دوربین‎ها این است که این میکروفون‏ ها باید در اندازه‏ هایی کوچک تولید و در دوربین مونتاژ گردند. دلیل دیگری که کیفیت صدای ضبط شده در ویدیو ها را تحت تأثیر خود قرار می ‏دهد، این است که میکروفون ‏ها تمامی صداهای اطراف را ضبط می کنند و بنابراین، صدایی با کیفیت نخواهید داشت. اگر قصد دارید که ویدیو هایی با کیفیت تولید نمایید باید به کیفیت صدای ویدیو بسیار اهمیت دهید و این بدین معنا است که باید در تجهیزات صوتی مانند انواع میکروفون‏ های مورد نیاز سرمایه‎گذاری کنید. اگر چه خرید تجهیزات صوتی برای شما گران تمام می‏ شود اما به دلیل کیفیت بالایی که برایتان به ارمغان می ‏آورد، نوعی سرمایه‎گذاری است و درآمد شما را در بلندمدت افزایش خواهد داد.

ویرایش ویدیو ها با استفاده از نرم‏ افزارهای ضعیف و قدیمی: تمامی عکاسان به خوبی ارزش یک برنامۀ مناسب برای ویرایش عکس ‏ها را می‎دانند. در خصوص فیلمبرداری نیز برنامه‏ های مرتبط با ویرایش ویدیوها اهمیت زیادی دارند. شما باید برای اینکه در نهایت یک ویدیو عالی ارائه دهید، برخی از قسمت ‏ها را مورد ویرایش قرار دهید و این کار جز از طریق استفاده از نرم‏ افزارهای ویرایش ویدیو میسر نمی‎‌گردد. بنابراین، در رابطه با برنامه‏ های ویرایشی به روز باشید و جدیدترین برنامه‏ ها را شناسایی کرده و بیاموزید. حداقل مواردی که از یک برنامۀ ویرایش خوب انتظار می‏ رود این است که جلوه ‏های ویژه را به ویدیو شما بیافزاید، امکان افزودن متن‎های متنوع به ویدیو را به شما بدهد و امکان ویرایش صدا ها را نیز برایتان مهیا گرداند.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

بنر نسیم سبز تصویر


مطالب مرتبطمعرفی و دانلود هفت نرم افزار ویرایش فیلم در گوشی های اندروید و ios
موضوع: فیلم و فیلمبرداری
معرفی و دانلود هفت نرم افزار ویرایش فیلم در گوشی های اندروید و ios
۲۴ مهر ۱۳۹۶

در این مطلب بهترین نرم افزارهای گوشی که توسط اونها قادر هستید فیلم های گوشیه خودتونو با بیشترین امکانات ویرایش و ذخیره کنین رو به شما معرفی می کنیم.

چطوری با گوشیه موبایل درست فیلم برداری کنیم
موضوع: فیلم و فیلمبرداری
چطوری با گوشیه موبایل درست فیلم برداری کنیم
۲۴ مهر ۱۳۹۶

قصد داریم چند راهکار ساده ولی کاربردی را برای بهتر کردن فیلم‌برداری با گوشی موبایل مرور کنیم

تفاوت کیفیت تصویررزولوشن 4K,FULL HD,HD
موضوع: فیلم و فیلمبرداری
تفاوت کیفیت تصویررزولوشن 4K,FULL HD,HD
۲۴ مهر ۱۳۹۶

بطور کلی رزولوشن ساده ترین و ابتدایی ترین عامل برای تشخیص کیفیت تصاویر می باشه