اشتباهاتی که می ‏تواند کسب و کار عکاسی شما را به نابودی بکشاند


اشتباهاتی که می ‏تواند کسب و کار عکاسی شما را به نابودی بکشاند
ارسال شده توسط : مینا کاظمیان     در : ۲۷ آبان ۱۳۹۷     در : عکس و عکاسی
  ۴۸۵   |     ۰  
اشتباهاتی که می ‏تواند کسب و کار عکاسی شما را به نابودی بکشاند


هیچ کسب و کاری عاری از اشتباه نیست و این اشتباهات هستند که باعث رشد و پیشرفت شما می‏ گردند. شما با اشتباه کردن، چیزهای زیادی می‌آموزید و این یادگیری به توسعۀ کسب و کار شما کمک شایانی خواهد نمود و ریسک‏ های شما را به حداقل رسانده و فرصت‏ های موفقیت شما را افزایش می‎دهد. در هر جایگاه و در هر کسب و کاری این فرصت برای شما مهیا است که از اشتباهات دیگران درس بیاموزید؛ اما اگر چنین کاری نکنید و خودتان دائماً مرتکب اشتباهات مکرر شوید، کسب و کار شما با خطرات جدی مواجه خواهد شد و دیگر راه جبران نخواهید داشت. در این نوشتار، به برخی از اشتباهاتی که نباید در دنیای عکاسی مرتکب شوید؛ اشاره خواهیم کرد.

نداشتن یک برنامۀ مناسب و دقیق برای پشتیبان‎گیری یا بَک آپ(Backup)

عکاسی یک کسب و کارِ چرخه ‏ای است؛ بدین معنا که در برخی از فصول و ماه‏ ها کار شما بسیار رونق دارد و در موارد دیگر برای مدتی کسب و کار شما از رونق معمول خواهد افتاد. به طور مثال، اگر شما عکاس مراسم عروسی باشید قطعاً در برخی فصل‏ ها همچون بهار و تابستان به شدت مشغول کار هستید و در فصل‏ هایی همچون پاییز و زمستان که هوا سردتر است و ماه‏ هایی همچون محرم، صفر رمضان مشتریان شما کاهش خواهند یافت و همچنین با اُفت قیمت خدماتتان مواجه خواهید شد. این امر، ضرورت داشتن یک برنامۀ مناسب برای مواجهه با چنین وضعیتی را برای شما ایجاد می‏ نماید. برخی از کارهایی که می ‏توانید برای چنین مواقعی انجام دهید عبارتند از: ارائۀ تخفیف‏ های مناسبتی، کاهش هزینۀ خدمات، کسب درآمد از عکاسی در سایر سبک‏ ها، کسب درآمد از ویرایش عکس ‏ها و فیلم ‏ها و... . شما از طریق این فعالیت‎ها می‏ توانید کسب و کارتان را در یک موقعیت خوب قرار دهید و به کسب درآمد بپردازید.

صرف هزینه‎ای زیاد برای خرید دوربین ‏های جدید

تمامی عکاسان، علاقه ‏مند به عکاسی با دوربین ‏هایی جدید و حرفه‏ ای هستند؛ اما این دوربین‎های جدید، قیمت ‏هایی باورنکردنی و بسیار بالا دارند. زمانی که شما کسب و کار عکاسی را آغاز می ‏کنید؛ آخرین چیزی که بدان نیاز دارید خالی کردن حسابتان برای خرید یک دوربین جدید و پیشرفته است. دوربین شما حتی اگر قدیمی باشد باز هم قادر است که نیازهای شما را برآورده سازد و با کمی خلاقیت و مهارت شما، عکس‏ هایی زیبا خلق نماید. شما می ‏توانید به جای صرف پول برای خرید دوربین‏ های جدیدی که به بازار می ‏آیند؛ با حداقل هزینه سایر تجهیزات و لوازم مورد نیازتان را خریداری کنید و چیزهایی را تهیه کنید که واقعاً بدان نیاز دارید. از این طریق کسب و کار عکاسی شما رو به جلو حرکت خواهد کرد و در کسب و کارتان نوعی سرمایه‏ گذاری انجام خواهید داد.

نداشتن حق بیمۀ مناسب

یکی از رایج‎ترین اشتباهاتی که عکاسان مرتکب می ‏شوند، بیمه‏ نکردن کسب و کارشان است. بیمه نکردن یا پوشش بیمه‎ای نادرست، هزینه ‏های زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد. شما به عنوان یک عکاس، باید تجهیزات و دوربینتان را در مقابل سرقت، ضربه، آسیب در حمل و نقل و... بیمه نمایید. شما باید سعی کنید که در کسب و کار عکاسی از پوشش‎های بیمه ‏ای جایگزینی استفاده کنید؛ چرا که چنین بیمه‏ ای در زمان وارد شدن خسارت و آسیب به وسایل شما، دوربین و تجهیزات شما را با همان نام تجاری یا یک نام تجاری مشابه جایگزین خواهد کرد. بنابراین، هزینه کردن به منظور بیمه برای یک عکاس، سرمایه‏ گذاری مهمی به شمار می‏ رود؛ پس به عنوان یک عکاس حرفه ‏ای نباید از آن غافل شوید.

عدم توجه به یادگیری مداوم

در آغاز کسب و کار عکاسی، ممکن است احساس کنید که خیلی می‏ دانید؛ اما باید توجه داشته باشید که همیشه فرصت‏ های بیشتری برای یادگیری وجود دارد. اتکاء به دانسته‏ های قدیمی‎تان در زمینۀ عکاسی کفایت نمی‏ کند و شما باید همواره خود را به روز نگه دارید. شما باید در زمینۀ عکاسی با ترفندهای جدید، نرم‏ افزارهای جدید ویرایش، استراتژی‎های بازاریابی و عواملی از این دست آشنا شوید تا از دنیای رقابتی خارج نشوید. بنابراین، به منظور تقویت مهارت ‏ها و دانشتان برنامه‏ ریزی کنید و بدانید که موفقیت اتفاقی نیست؛ بلکه حاصل یادگیری‏ های مداوم است.

با رعایت موارد ذکر شده در بالا، شما می‏ توانید اشتباهات عکاسی‏ تان را به حداقل برسانید و در کسب و کارتان بیش از پیش به موفقیت دست یابید.

منبع: www.photographytalk.comمطالب ما را به آسانی برای دوستان خود به اشتراک بگذارید:

جستجو در مجله

نسیم 1

بنر نسیم 2

بنر نسیم 3


مطالب مرتبطچند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
موضوع: تولد ، عکس و عکاسی
چند نکته برای عکاسی متفاوت از بچه ها
۱۹ مهر ۱۳۹۶

به ‌احتمال‌ زیاد تا حالا عکس‌های زیبایی که برخی والدین در سراسر جهان از فرزندانشون گرفتن رو دیده و تحسین کردین. لازم نیست حتما عکاس حرفه‌ای باشین تا بتونین عکس‌های متفاوت بگیر...

آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
موضوع: عکس و عکاسی
آیا فلاش دوربین عکاسی برای کودکم خطرناکه ؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶

تا کنون بطورعلمی ثابت شده که فلاش عکاسی چشمان نوزادان رو کور یا کم بینا کنه اما نور فلاش دوربین‌های عکاسی یا موبایل برای نوزاد تازه متولد شده که تازه چشم به این دنیا گشوده و چشمان حساسی داره آزار...

راهکارهایی برای خوش عکس بودن
موضوع: عکس و عکاسی
راهکارهایی برای خوش عکس بودن
۲۲ مهر ۱۳۹۶

همه ما از اینکه در برخی عکس ها بد عکس هستیم، گله داریم. با نگاهی به راهکارهای زیر قادرید از این به بعد در تمام عکس هاتون خوش عکس باشین.